Saç Uzatma Yöntemleri Yanan ve lastikleşen saçı evde uzatma ve geri döndürme ve brezilya fönü maceram

Paronim

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
41
7
Saçımı kendim perma yaptırıp sonrasında düzleştirmek için internetten bir krem aldim ve bunun sonucunda belimde olan saçlarım bir anda avuç avuç döküldü elime makası alıp omzumunda üstünde kestim ama hala dokunamıyorum hepsi kopuyor durumdaydı
Ben ilk iş bir kuaföre koşup erkek saçı kadar kestiririm diye düşünmeye başladim
Gittiğim kuaför sağolsun permalı ama neredeyse artık olmayan saçlarıma saatlerce brezilya fönü yaptı tarak girmeyen girsede tarakla beraber tüm saçın tarakta kaldığı saç gitti onun yerine daha sağlam kopmayan saçlar geldi tabi yinede uclarden kopmalar var ve kesim işlemi oldu
Esas olay bundan sonra başlıyor herşeyi ayrıntılı yazıyorum cünkü ben araştırdığımda hiç bir site hiç bir blog tam anlamıyla aradığım cevabı bana sağlamadi. İlk ay saçıma dokunmaya yıkamaya dahi korktum sonrası
1.kendime hemen düzgün bir şampuan aldim saçımı daha aralıklı yıkadım az şampuan kullandım
2.şampuana jojoba yağı tatlı badem yağı karıştırdım tabi bu sırada eczane doktor ne varsa saçla alakalı koşturuyorum
3.takviye için eczaneden biotin aldim 1000mg benimki daha fazlasını kullanmadim ve sivilce yapmadı kesin bir sonuc olarak söyleyebilirim cünkü saçı dökülen eşimede içiriyorum ondada olmadi
4.bimeks ampulleri aldim onuda bir güzel şampuana kırdım (max3 tane)
5.dask supergro ve hindistan cevizini kullandim haftada birgün evde olduğumda sürüp onunla uyudum bekletebildiğim kadar beklettim
6.şampuandan sonra saç kremi kullanmayı tamamen bıraktim lastikleşen saç dahada yumuşayıp kopma yapıyor
7.yves rocherdan kırık uclar için yağ aldim ama bence pek önemi yok aklınızda bir çözüm
8.haftada bir kezde yapabilirseniz ben iki haftada bir yaptım soğan suyu kaynattım ılıklaşınca içine hindistan cevizi yağından ilave ettim bunu bekletip yıkadım
Saçlarım cok cok uzadı pahalı ürünler kullanmadim evde hepimizin alacağı maliyetsiz şekilde uzattım. Ve inanın forumlarda orda burda okuduğumuz herşeyi deneyip en doğru çözüme ulaştım istediğinizi sorabilirsiniz her konuda yardımcı olurum bunları paylaşmak adına üye oldum zaten :)

Soğan suyunu haftada kaç defa kullandınız ve uzama nekadar oldu mesela bir ayda nekdr uzadı bide soğan suyunu nasıl çıkardınız soğandan birz dha ayrıntılı söylermisiniz

Gecmiş olsun diyim öncelikle
Hoş zaten gecmiş ama olsun
Aslında bicogunu biliyoruz ama yapıyormuyuz diye bi sor :)

Soğan suyunu haftada kaç defa kullandınız ve uzama nekadar oldu mesela bir ayda nekdr uzadı bide soğan suyunu nasıl çıkardınız soğandan birz dha ayrıntılı söylermisiniz
Şöyle anlatayım canım bir soğanı alıp 4e kestim ufak bi tencerede saçımın sıklığına uzunluğuna göre yeticek şekilde su koydum. Kaynadıktan sonra hemen kapatiyorum 5dk sürmüyo bile kaynaması sonra ılınana kadar suda bekletiyorum soğanları saçıma döküyorum komple o suyu koku olmuyo pek içine bazen hindistan cevizi yağida ilave edip bekletiyorum 3-4 saat. Uzaması içinde iöyle bi sonuc oldu bende benim saçlarım kökten dibe cok fazla yanıktı ve uzaması tamamen durmuş haldeydi saçımın. Birde yanık saç uçlardan sürekli birer ikişer cm akıp gidiyo iyice kısalması gerekirken saçım kulak altımdan iki ayda boynumun alt kısmına geldi benim:)

Gecmiş olsun diyim öncelikle
Hoş zaten gecmiş ama olsun
Aslında bicogunu biliyoruz ama yapıyormuyuz diye bi sor :)
Ahaha orası öyle başa gelmeyince hiç birşeyi yapmayız canım tabi ama en azından şampuana bi kaç yağ katıp onu alışkanlık edinsek hep o bile cok faydalı olucak hepimize

Eklentiler

• 22D30265-0B56-4008-B23E-80E3CB529B59.jpeg
    22D30265-0B56-4008-B23E-80E3CB529B59.jpeg
    207,5 KB · Görüntüleme: 240
Birde şeyi unutmuşum haftada bir yada iki yeterli saçımın o halinide diğer cevaplardan birinde paylaştım nasıl döküldüğünü ordanda görebilirsin

bence o internetden siparis ettigin krem mi keratin mi markasını paylas canım araştıranlar almasııın:KK43:...

5.dask supergro
Merhaba benim saçım da Kuafor yaktı şimdi uzamıyor bunu ne olduğunu çözemedim ne işe yarar aydınlatırsan sevinirim

5.dask supergro
Merhaba benim saçım da Kuafor yaktı şimdi uzamıyor bunu ne olduğunu çözemedim ne işe yarar aydınlatırsan sevinirim
azar azar yıpranan yerlerini al uçlarından canım.. şems arslanın bu videoda ortalarda bir yerlerde harika bir tarif veriyor videoyu sonuna kadar izle bunu yapabilirsin.. haftada 2 3kerede saç diplerine bitkisel yağ uygula en az 5 ayda kendine gelir saç allah yardımcın olsun hayatım..

5.dask supergro
Bu watsons mağazalarında vb yerlerde satılıyor canım en son fiyatı 60 liraydı ama yarım kiloluk yoğurt gibi şişesi yani bereketli cok. Yağ karışımı içinde bir sürü yağ bulunuyor katı bi halde üzerinde zaten içerisindekiler yazıyor bircok youtuber bloggerda sürekli paylaşır oldu adını. Ben birinciyi hemen bitirmiştim. Bence denemek için cok mantıklı bir ürün

azar azar yıpranan yerlerini al uçlarından canım.. şems arslanın bu videoda ortalarda bir yerlerde harika bir tarif veriyor videoyu sonuna kadar izle bunu yapabilirsin.. haftada 2 3kerede saç diplerine bitkisel yağ uygula en az 5 ayda kendine gelir saç allah yardımcın olsun hayatım..

Ayy cok teşekkür ederim yaşasın kız kardeşlik

bence o internetden siparis ettigin krem mi keratin mi markasını paylas canım araştıranlar almasııın:KK43:...
Adını hatırlayamıyorum canım ama ürünün amacını söyliyim o tarz ürünlerin hepsinden uzak durun direk. Saçı düzleştirmek elektriklenmeyi almak işin sürülen bi kremdi brezilya fönü vaad ediyor yani. Evde ASLA denemeyin bu ürünlerden kesinlikle uzak durun allah korusun yani

Teşekkürler 😊 izleyeceğim🙏

Bu watsons mağazalarında vb yerlerde satılıyor canım en son fiyatı 60 liraydı ama yarım kiloluk yoğurt gibi şişesi yani bereketli cok. Yağ karışımı içinde bir sürü yağ bulunuyor katı bi halde üzerinde zaten içerisindekiler yazıyor bircok youtuber bloggerda sürekli paylaşır oldu adını. Ben birinciyi hemen bitirmiştim. Bence denemek için cok mantıklı bir ürün
Teşekkürler 😊🙏

X