Yanlış mı yapiyorum?

Kingdom9821

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
537
1.710
22
Bir bucuk iki aylik bir yavru kedi geldi bahcemize ama annesi yokdu iki gun boyunca aradik annesini bulamadik ben eve almak istedim ama annem siz varsiniz ya kediye ne gerek var tarzi cumleler soyledi yillardir hayvan aahiplenelim diye baski yapmama ragmen nuh diyor peygamber demiyor kendi evim oldugu zaman alırmışım! Ben de kediye yuva yaptim altina bir cuval yün uzerine de ortu koydum gündüzleri kutusu bahcede gece komurluge koyuyorum yemini suyunu eksik etmiyorum hatta yeri geliyor ellerimle besliyorum oynuyorum bahcede onunla ama komurluge koydugum zaman bir miyavliyor cigerim yaniyor böyle kucuk bebek aglamasi gibi sanki geceleri onu komurluge koyunca cok kotu bir sey yapmış gibi hissediyorum sahiplendirmek icin de ugrastim hickimsw geri dönüş yapmadi koymasam mi gece komurluge sizce disarisi gece soguktur kopekler Allah korusun saldırır diye koyuyorum :KK43:

Kıyamam o miniğeee ♥️
Eğer çok yavruysa eve alsanız sizin odanızda bile yaşar bir süre. Belki o zamana kadar anneniz yumuşar. İnternette çok fazla anne baba var önce hayvan istemem diyor, sonra da inanılmaz bağlanıyorlar.

Ama anneniz bir süre geçtikten sonra yeter artık diyip eve alışmış yavrucağı sokağa da salabilir. Annenizi siz tanıyorsunuz. Kararı siz vereceksiniz.

Komurlukte bakmaya devam edin lutfen dediginiz gibi disarisi soguk bu sartlarda disarda yasama sansi neredeyse yok.Sicaklik ariyordur yanina varsa bir beze sarili sicak su torbasi yoksa pet siseye yine beze sarili sekilde sicak su koyun.Evinizin balkonu varsa biraz buyuyene kadar oraya alsaniz en azindan surekli gozunuzun onunde olur zaten cok ufaksa 2-3 saatte bir beslenmesi gerekiyor.Annenize gecici olarak yuva bulana kadar idare edelim deseniz

Kıyamam o miniğeee ♥️
Eğer çok yavruysa eve alsanız sizin odanızda bile yaşar bir süre. Belki o zamana kadar anneniz yumuşar. İnternette çok fazla anne baba var önce hayvan istemem diyor, sonra da inanılmaz bağlanıyorlar.

Ama anneniz bir süre geçtikten sonra yeter artık diyip eve alışmış yavrucağı sokağa da salabilir. Annenizi siz tanıyorsunuz. Kararı siz vereceksiniz.
Buyuyunce annem atar kesin taniyorum onu onun icin alistirmak istemiyorum elimden geleni yapiyorum ama :KK43:

Komurlukte bakmaya devam edin lutfen dediginiz gibi disarisi soguk bu sartlarda disarda yasama sansi neredeyse yok.Sicaklik ariyordur yanina varsa bir beze sarili sicak su torbasi yoksa pet siseye yine beze sarili sekilde sicak su koyun.Evinizin balkonu varsa biraz buyuyene kadar oraya alsaniz en azindan surekli gozunuzun onunde olur zaten cok ufaksa 2-3 saatte bir beslenmesi gerekiyor.Annenize gecici olarak yuva bulana kadar idare edelim deseniz
Balkonu dusundum ama biz dorduncu katta yaşıyoruz balkon cok kotu esiyor komurluk cok sicak genişte yun falan ortu koydum

Bence şu şartlarda en iyisini yapıyorsunuz. Aziz Nesin’in hayvanlarla ilgili kitabında bir kısım kalmıştı aklımda,tiktak sesi çıkaran saatler varya bu üzerinde yattığı çuvalın içine ondan koyunca bu yavrular o sesi annesinin kalp atışı sanıp sakinleşiyordu sanki,yanlış yönlendirmek istemem yinede.

Bence şu şartlarda en iyisini yapıyorsunuz. Aziz Nesin’in hayvanlarla ilgili kitabında bir kısım kalmıştı aklımda,tiktak sesi çıkaran saatler varya bu üzerinde yattığı çuvalın içine ondan koyunca bu yavrular o sesi annesinin kalp atışı sanıp sakinleşiyordu sanki,yanlış yönlendirmek istemem yinede.
Boyle kucagima alinca sesi solugu kesiliyor hemen sırnaşıyor komurluge koyunca sanki agliyor gibi miyavliyor cok uzuluyorum 😑

Ben de en çok dosta ihtiyacim olduğu dönemde kimseye sormadan kedi getirmiştim ki nasıl yabaniydi anlatamam. Ailem geri vermem niçin baskı yaptılar o benim evladım öyle bı olasılık yok dedim şimdi annem kediyi bı rahat birakmiyo zorla üzerine yatiriyo beraber uyuyolar. Sevgi bulasicidir

Ben hayatta yanimdan kedi gecsin eve gelir yikanirdim birgub cok bebe daha 40 gunluk kuzenm bakarmisn bir kac gun geri alacagm dedi evi ayarlayip . Allahim boyle opmelere doyamiyodum bir alistim 3 ay baktm aglaya aglaypa verdim yatagimda yatirdim ellerimle besledim inanilmaz birseymis. Bayiliyorum simdi

X