Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar yanlislikla brezilya fonu yaptirdim :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

morBalik

I believe in pink.
Kayıtlı Üye
2 Mart 2011
591
33
saclarim bu sene icinde cok fazla boyaya maruz kaldi. sari rofle kahverengi kirmizi tekrar kahve ve simdide ombre sari yaptirdim. ve saclarim yandi. lastik gibi tum sacim koptu bu yaptigim son islemde.
sacim zaten kisaydi. bu islem yuzunden sacim koptu ve bende ustune birazcik kestirdim.

sacim suan hayatinizda gorebilceginiz en berbat en yipranmis yanik bir sacti.

bende hemen sac bakimina basladim arastirdim derken keratin bakimini ogrendim. 6-7 kez keratin bakimi yaptirinca sac duzeliyormus. ben yurtdisinda yasiyorum burada bi kuafore keratin yaptirmak istedigimi soyledim.

neyse kuafor tamam dedi isleme basladik. ama ben nerden bilebilirim ikisinin ayni anlama gelmedigini. megersem ruscaya keratin yaptircam lafi brezilya fonuymus. ben bakim istiyorken kadin bana brezilya fonu yapti. dun yaptirdim. suan sacim cok guzel yumusacik ve duz en azindan fonlu oldugu icin yanik olduguda belli olmuyor.

simdi bana gordugunuz bildiginiz en iyi sac krem maske yag vs onlari soylermisiniz markalarla tabi keratin icin
yani ne biliyim ben saf keratin bulsam bunu sacima sursem olur mu? keratin maskeleri falanda istiyorum ama ne kadar guvenilir emin olamiyorum. lorealin varmis keratini 70 tl falan turkiyede onu arayip bulsam olur mu?

sacim gercekten tahmin edemeyeceginiz kadar kotu. inanin kestirebilcegim kadar kestirdim. fiyat onemli degil bana sadece gercekten ise yarayan keratin ve onunla ilgili bisey lazim.

gercekten kac gundur nasil bir depresyonda oldugumu anlatamam sizlere

Kılıçbalığı isimli bir arkadaşımız var, açtığı konulara bakın; evde keratin bakım ve b. fönü yaptırmanın incelikleri diye bir konusu var, çok yardımcı olur yazılanlar.

Brezilya fönünü bir kere daha yap ya da yaptır. İkinci ya da üçüncüde hem düzelir hem de hiç olmadığı kadar sağlıklı gözükür. Benim için brezilya fönü alışkanlık oldu. Lastik olan saçlarımı sürekli bu sayede kurtarıyorum. İki ayda bir renk değiştiren insanım ama saçlarım sağlıklı kaldı bu sayede

Benim saçlarım ince telli ve yıpranmıştı. Ben aminokreatin sac kremını sacım kuruyken sac uclarıma uyguladım ardından hint yagını yne sacımın uclarına uyguladım ve oylece yattım sabah sonuc gercekten harıkaydı. sacıma fon bıle cekmedım sadece kuruttum, butun gun sacım dumduz fon cekılmıs gıbı ve parlak gezdım. Sende ıse yarar mı bılmıyorum ama ben cok memnun kaldım uydurmasyon tarif :KK70: ama bu kremı cok arastırıp almıstım cok memnun kalanlar var.

X