Yanlışlıkla zararlı linke tıkladım ne yapmalıyım?

selina26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2023
142
67
30
bildirim olarak adınıza ceza dosyası açıldı ifade vermek için tıklayınız şeklinde bildirim geldi ben kaydırıp kapatıyım derken açıldı orada da bilgilerinizi girin şeklinde tıklamak için link vardı onu açmadım
Daha önce haberlere konu olmuş bu linkin telefona casus yazılım yüklediği ve kredi kartı banka bilgilerini çaldığı şeklinde canım sıkıldı gece gece

Ayarlar kısmından telefonunuzda yabancı bir uygulama var mı görebilirsiniz, eğer çok şüpheleniyor tedirgin oluyorsanız isterseniz telefonunuzdaki banka kredi kartı vb uygulama ve bilgilerinizi bi süreliğine silin

Ayarlar kısmından telefonunuzda yabancı bir uygulama var mı görebilirsiniz, eğer çok şüpheleniyor tedirgin oluyorsanız isterseniz telefonunuzdaki banka kredi kartı vb uygulama ve bilgilerinizi bi süreliğine silin
Yabancı uygulama yok ama haberde de öyle bi anlatıyor ki linke tıkladı tüm bilgileri çalındı diye bende hem ihtimal vermiyorum da hem de korktum yine de benim de eşimin de banka uygulamaları ekli

Bir sorun olmaz.
Linki tiklamamissiniz.

Yabancı uygulama yok ama haberde de öyle bi anlatıyor ki linke tıkladı tüm bilgileri çalındı diye bende hem ihtimal vermiyorum da hem de korktum yine de benim de eşimin de banka uygulamaları ekli
Bir sorun olacağını sanmıyorum bilgi girmemissiniz. Ama yine de şifreleri eşinizin telefonundan değiştirin ya da e devletten şirket açma vs gibi işlemleri kisitlayin. Bankayla da görüşüp böyle bir durumla karşılaştım hesabımdan yapilacak işlemler hakkında bilgim dışına cikilmamasini talep ediyorum diyin.

X