Yarın isveç diyetine başlıyorum.

ohbb

her şey Allah'ın adıyla başlar...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
942
1.882
Ben de herkes gibi defalarca diyete başlayan ama devamını getiremeyen ve aradan geçen zamanda da az da olsa kilo alan özellikle de basenlerden yanlara genişleyen biriyim. Hiç bulunduğum bedende memnun olmadım ama istediğim kiloya da düşmedim. Aslında önceden vermişliğim var ama yaşım ilerledikçe durum zorlaşıyor.
70 kiloyum, 159 cm boyum, 38 yaşında iki çocuk annesiyim, öğretmenim ve kısmen hareketsiz bir yaşamım var, okula arabayla gidiyorum, hamur işi ve tatlıya karşı zaafım var. Ama son 1 yıldır biraz fazla kaçırsam özellikle de karbonhidratlı bir şeyse çarpıntı olmaya başladı. Çok aşırı olmasa da 1 saat kadar oluyor ve geçiyor.
Artık bu gidişe bir dur demeliyim. Daha önce de denediğim ve güzel sonuçlar aldığım isveç diyetini tekrar denemek istiyorum ve pazartesi değil yarın yani cuma başlayacağım.
Benimle birlikte olmak isteyen varsa da memnun olurum.

Diyet yapmak yerine yaşam tarzınızı değiştirin bence. Bende defalarca diyet yapıp bozan üç kilo verse beş kilo alan birisiydim. Diyetle kilo verilemeyeceğini anladığımdan beridir beslenme şeklimi değiştirdim yediğimi enerji olarak tüketemeyeceksem yemiyorum günlük hareket durumuma göre besleniyorum artık. Ev hanımıyım hareket alanım kısıtlı bu yüzden sadece bir öğün besleniyorum çünkü ihtiyacım olanın bir öğün olduğunu anladım. Kendimi kısıtlamıyorum üstelik, öğünümde istediğimi abartmadan mideme merhamet ederek yiyorum. Yemek yediğimiz için değil, hareketsiz kaldığımız için kilo alırız. Deniz egeceyi takip etmenizi öneririm kitaplarını okuyun bakış açınız çok değişecek.

Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize çünkü bende yediklerimden değil hareketsiz olduğundan veremiyorum ben biliyorum kendimi. Ama şundan biliyorum ki beni motive edip gaza getirecek bir şeylere ihtiyacım var. Bu belki bir detoks olur ödem atınca 2-3 kilo eksilmiş gibi görünüyor yaa, gerçekten ona ihtiyacım var. Zaten bugün okuldan geç geldim ve ister istemez dışarıdan yedim artık akşam dengelemeye çalışacağım yarın da hava soğuk olmazsa yürüyüş yapacağım. Benim anahtarım yürüyüş bunu aksatmadan yapmam lazım. Tembelliği bırakmam lazım

Ben de herkes gibi defalarca diyete başlayan ama devamını getiremeyen ve aradan geçen zamanda da az da olsa kilo alan özellikle de basenlerden yanlara genişleyen biriyim. Hiç bulunduğum bedende memnun olmadım ama istediğim kiloya da düşmedim. Aslında önceden vermişliğim var ama yaşım ilerledikçe durum zorlaşıyor.
70 kiloyum, 159 cm boyum, 38 yaşında iki çocuk annesiyim, öğretmenim ve kısmen hareketsiz bir yaşamım var, okula arabayla gidiyorum, hamur işi ve tatlıya karşı zaafım var. Ama son 1 yıldır biraz fazla kaçırsam özellikle de karbonhidratlı bir şeyse çarpıntı olmaya başladı. Çok aşırı olmasa da 1 saat kadar oluyor ve geçiyor.
Artık bu gidişe bir dur demeliyim. Daha önce de denediğim ve güzel sonuçlar aldığım isveç diyetini tekrar denemek istiyorum ve pazartesi değil yarın yani cuma başlayacağım.
spor eklemek bile çok etki ediyo bu arada atıyorum karbonhidrat yine alınır ama spor tüm sarkıklığı gideriyo her derde deva valla ve özlelikle dinç tutuyo

İsveç diyeti yerine ekmeği kalorili şeyleri gibi kucuk ama önemli şeyleri listenizden çıkarın. Diyet kişiye özeldir size iyi gelen başkasına gelmez. Ya vitaminlerniz eksikse bu diyet iyice kötü yaparsa siizi? ya insulin direnciniz varsa başınız dönerse mesela bu tarz durumlar olabilir ben çok sakıncalı buluyorum uzman bi diyetisyenden onkine yardım alın daha uyguna geliyor

X