Yeri Belirlenemeyen Gebelik (YBG)

YBG11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2023
4
0
39
Merhabalar bayanlar..

Son 3 aydir hamile kalmaya calisiyorum. Ve ne yazik ki 6ci haftada bende ( YBG) tespit edildi..

HCG beta dusuyor.. 700.. 2gun sonra 500.. 3 gun sonra 350.. cuma gunu tekrar kan verecegm..

Son adet gunumun baslamasi 02.10.23 di.. ve 27.10.23 tekrar regl oldum sandim, 8 gun surdu.. ama regl farkli oldugunu hissettim test yaptim ve hamilelik testi cok zayif pozitif cikti .. 1 hafta sonra tam pozitifdi.. yani HCG cooook yavas cikiyordu..

13.11.2023 ilk vaginal ultrasonda rahimde bisey goremediler.. kanda 700 beta cikti..

15.11.2023 de beta 500 dusmustu.. ve ultrasonda.. her iki tuplerde sislik goruyoruz ve endrometriyum sismis dedi.. belki onunda icinde olabilir denildi.. ama bilmiyorlar..

18.11.2023 Hcg 350 civarlarinda... ve ultrasonda belki sol tuplerde belki endrometriyum icinde denildi.. yine..

Ve ayin 24de yine gidecegim..

Sanki icinde saatli bomba var gibi hissediyorum.. her an tuplerimin biri veya her iksi patlayip ic kanamasi gecirecegim diye korkuyorum..

cuma gunu ne diyecekler bilmiyorum.. Ya kanser ilaci ya da amaliyatla tupu almak, ama gebelik nerde bilmiyorlar ki.. yuzde 1 ihtimal beden kendiside bu "hematom" emip bitirebilirmis..

Ne yapmam gerektigini bilmiyorum.. sogan kuru kullansam, temizler mi ki icimi?

3 ay once AMH degerim zaten 0,19du.. suan sansin gittikce azaliyor diye dusunuyorum..

Bu durumu yasayan bayanlar var mi? Ve sizde nasil gecti..?

Bana deseler rahimde ve her an dusuk yasayabilirsin.. bunu anlaya bilirim.. kanama ve agri olacak diye.. ama suan ki durum beni korkutuyor.. ne bekliyor beni, bilmiyorum.

Merhabalar bayanlar..

Son 3 aydir hamile kalmaya calisiyorum. Ve ne yazik ki 6ci haftada bende ( YBG) tespit edildi..

HCG beta dusuyor.. 700.. 2gun sonra 500.. 3 gun sonra 350.. cuma gunu tekrar kan verecegm..

Son adet gunumun baslamasi 02.10.23 di.. ve 27.10.23 tekrar regl oldum sandim, 8 gun surdu.. ama regl farkli oldugunu hissettim test yaptim ve hamilelik testi cok zayif pozitif cikti .. 1 hafta sonra tam pozitifdi.. yani HCG cooook yavas cikiyordu..

13.11.2023 ilk vaginal ultrasonda rahimde bisey goremediler.. kanda 700 beta cikti..

15.11.2023 de beta 500 dusmustu.. ve ultrasonda.. her iki tuplerde sislik goruyoruz ve endrometriyum sismis dedi.. belki onunda icinde olabilir denildi.. ama bilmiyorlar..

18.11.2023 Hcg 350 civarlarinda... ve ultrasonda belki sol tuplerde belki endrometriyum icinde denildi.. yine..

Ve ayin 24de yine gidecegim..

Sanki icinde saatli bomba var gibi hissediyorum.. her an tuplerimin biri veya her iksi patlayip ic kanamasi gecirecegim diye korkuyorum..

cuma gunu ne diyecekler bilmiyorum.. Ya kanser ilaci ya da amaliyatla tupu almak, ama gebelik nerde bilmiyorlar ki.. yuzde 1 ihtimal beden kendiside bu "hematom" emip bitirebilirmis..

Ne yapmam gerektigini bilmiyorum.. sogan kuru kullansam, temizler mi ki icimi?

3 ay once AMH degerim zaten 0,19du.. suan sansin gittikce azaliyor diye dusunuyorum..

Bu durumu yasayan bayanlar var mi? Ve sizde nasil gecti..?

Bana deseler rahimde ve her an dusuk yasayabilirsin.. bunu anlaya bilirim.. kanama ve agri olacak diye.. ama suan ki durum beni korkutuyor.. ne bekliyor beni, bilmiyorum.
Konu hakkında bilgim yok üstte kalsın diye yorum yazıyorum. Geçmiş olsun

Merhabalar foruma az evvel üye oldum kendimle alakalı araştırma yaparken acaba başkasının da başına gelmiş mi diye çaresizce dolanırken yaşadığım umutsuzluklar aklıma geldi ve üye oldum şimdilerde sonunu getirmekte olduğum bu sürecin belki size bir nebze faydası olur diye yazıyorum.
3 haftalık gebeyken 26.10.23 tarihinde aşırı kanama ile hastaneye kaldırıldım gebeliğimi öğreneli 2 gün olmuştu direk kürtaj dendi ve zorunlu kürtajımı oldum her şey normaldi 1 hafta sonra kontrol dedi doktor kürtaj sonrası 1 hafta sonrasında kontrole gittiğimde doktorum bir de beta bakalım içimiz rahat etsin dedi beta 11.205 çıktı doktorum mümkün değil dış gebelik olduğunu düşünüyorum muayene edicem dedi ve kornual dedikleri yumurta ve tüpün arası bir yerden şüphelenip beni devlet hastanesine sevk ettiler. devlet hastanesinde bölüm eğitim profesörü dahi beni muayene etti ve teşhis koyamadılar bu kornual değil ama bebek nerde göremediler sadece tek dedikleri şey sağ tarafta şüphelendiğimiz bir yer var ama emin değiliz. tekrar kürtaj yapıcaz beta takip edicez düşmez ise sağ tarafta şüphelendiğimiz yere laporoskopik girip açınca anlarız dediler tam bir muamma.. eli mahkum yatış işlemimi gerçekleştirdim 2. kürtaj öncesi beta verdim tekrardan beta sonucum çıkmadan kürtaj olmicam dedim 7000 küsürlere indi betam ve tedavi red ile taburcu oldum kendim hemşireyim dış gebelik belirtilerinin farkındayım. 7000 çıkan betam 2 gün sonra 7500 çıktı ertesi hafta 5000 lere düştü tekrar 5300 yani dengesiz bir beta anlicağın.. ne yapacağımı bilmez bir halde dolaşıyordum ya patlarsa ben ne yapıcam diye ve Allah karşıma Prof.dr.İsmail ÇEPNİ'yi çıkardı alanında son derece başarılı dış gebeliğin kitabını yazmış bir hocadır kendisi. sağ tarafım yumurta ve tüp arası kornual de tam sayılmaz ikisi arası bir yerde bence kendi kendini yok edecek beta takip iki günde bir önerdi ve şu an son betam 195. gözün kapalı gidebilirsin bana başka bir yere gitsen seni keser biçerlerdi kızım dedi ve açıkçası çok güven verdi. betam 5000 küsürlerde gitmiştim kendisine ve seni ameliyat etmicem gerek yok dedi. tabii senin durumunu bilemem belki opere eder seni. ama tüm aklındaki soruları giderecektir. Umarım istanbulda ikamet ediyorsundur hiç durma.

X