Tuvalet Eğitimi Yıkanabilir Bebek Bezi

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Benim banyneo yenidoğan coverlarım sızdırıyor. Coverın direk kendi kumaşı vadedilen şekilde değil. :KK43: ayrıca iç bezlerim bambu olmasına rağmen kötü çıktılar.hem emicilik yok hem de tek beden bezler için küçük kaldılar. Alacaklar Türkiyeden almayın iç bezleri. Satıcılar dürüst olmayabiliyor. Bu sebeple Malesef Ybb kullanamıyorum bir kaç haftadır.
Bir de tavsiyem tuvalet iletişimi yapacaksanız (ki bebek doğsun bir deneyin olacak mı diye) cover ve iç bez alın. Ama yapmayacaksanız pocket bezlerden alın. Hazır bez mantığında pocket (cepli bezler).
Kimden aldınız acaba?

Kimden aldınız acaba?
Yenidoğan coverın birini babyneonun kendisi sitesinden getirttim. Diğer coverlarımı (babyneo yenidoğan ve tek beden little bloomz) instagramda bir satıcıdan aldım. İç bezleri de instagramdan başka bir satıcıdan aldım. İsimleri Dmden yazayım size.

Yenidoğan coverın birini babyneonun kendisi sitesinden getirttim. Diğer coverlarımı (babyneo yenidoğan ve tek beden little bloomz) instagramda bir satıcıdan aldım. İç bezleri de instagramdan başka bir satıcıdan aldım. İsimleri Dmden yazayım size.
Bende aldım ama bilgisiz şekilde aldım. Bir sürü şey varmış. Bir satıcı çok ilgisizdi. Biri de tam bilgi vermeden sattı. İki defa kullandım sıkıntı olmadı. Ama parası bu kadar fazla iken gereksiz harcama yapmışım.

En güzeli erken yaşlarda bezsiz sisteme geçmek. Tuvalet iletişimini duyanız var mı bilmiyorum. Amaç bebeğinizle özel iletişim kurarak tuvaletini normal tuvalete yapmasını sağlamak, beze değil. Bunu bazı ülkelerde bebek 8 aylıkken uyguluyorlar. Ben de araştırdım ve mantıgıma cok yattı. Çok zor ve utopik geliyor başta ama iyice bi araştırdıktan sonra neden olmasın diyorsunuz.

En güzeli erken yaşlarda bezsiz sisteme geçmek. Tuvalet iletişimini duyanız var mı bilmiyorum. Amaç bebeğinizle özel iletişim kurarak tuvaletini normal tuvalete yapmasını sağlamak, beze değil. Bunu bazı ülkelerde bebek 8 aylıkken uyguluyorlar. Ben de araştırdım ve mantıgıma cok yattı. Çok zor ve utopik geliyor başta ama iyice bi araştırdıktan sonra neden olmasın diyorsunuz.
Daha önce denediniz mi ti-yi?

Hayır denemedim. Deneyeceğim inş. Doğumuma az kaldı. Kitabı var kitabını okudum, yıkanabilir bezler aldım. Uygulayan annelerle sürekli iletişim halindeyim.
Bne tiyi uygulayamadım malesef. Umarım siz yapabilirsiniz. Sadece şunu söylemek isterim teorisi gibi olmuyor pratiği. Yenidoğan döneminin gerçekten ti noktasında hem avantajlı hem de dezavantajlı olduğunu düşünüyorum. Ben yapamadım ama sizin için çok kolay olur ve ilerler inşallah.

Bne tiyi uygulayamadım malesef. Umarım siz yapabilirsiniz. Sadece şunu söylemek isterim teorisi gibi olmuyor pratiği. Yenidoğan döneminin gerçekten ti noktasında hem avantajlı hem de dezavantajlı olduğunu düşünüyorum. Ben yapamadım ama sizin için çok kolay olur ve ilerler inşallah.
Çok zor diyorlar evet. Uygulamak ciddi kararlılık istiyor. Onun dışında bebek faktörü de var. Çok deneyimsizim çocuk bakım konusunda ama yine de umarım başarabilirm. Yenidoğanda başaramazsam bile mutlaka ilerki süreçte tekrar denemek isterim. Teşekkür ederim.

Ben kızıma 8 günlükken başladım. 11 aylık olana kadar beze kaka yapma sayısı 10-15 tir o da dışarıda falansak. Sonra devam ettiremedik çünkü diş çıkarma süreci fazla zor geçti, ishal hastalık vs sonra da 13 aylıkken kreşe başladı mecburen bez bağladım. Ama o ilk aylar gaz sancısı vs olmadan geçti tuvalet iletişimi ile

Dış kumaşları aleze benzer değilmi
Evet memnun olan olmayan Bir sürü marka evde yapan ve yüksek rakamlar kafam çok karışık

Ben bir tane alıp kendim dikmeyi düşündüm en azından artısı ve eksini görerek ona göre üzerinde değişimler yaparım
Merhaba, kendiniz dikmeyi denediniz mi?
Hangi kumaş ile yaptınız eğer denedi iseniz ben de inşallah doğuma yakın kumaşlar alıp cover dikmek istiyorum, yabancı bir kanalda kalıbını ücretsiz vermişler, onu indirip dikmek istiyorum Allah izin verirse, şimdi kumaş araştırıyorum, pul olarak geçiyor dış beze kullandıkları, poliüretan içeren bir kumaş sanırım baktım

Merhaba, kendiniz dikmeyi denediniz mi?
Hangi kumaş ile yaptınız eğer denedi iseniz ben de inşallah doğuma yakın kumaşlar alıp cover dikmek istiyorum, yabancı bir kanalda kalıbını ücretsiz vermişler, onu indirip dikmek istiyorum Allah izin verirse, şimdi kumaş araştırıyorum, pul olarak geçiyor dış beze kullandıkları, poliüretan içeren bir kumaş sanırım baktım
Malesef sağlık sıkıntılarından ona sıra gelmedi bir türlü. Yatak alezi olarak kullandım ben kadın pedleri dikmistim bebektede onu kullanmayı dusundum iyi sonuç vermişti

Merhaba, ben şunu merak ediyorum. Kaka izi kalmıyor mu iç bezde? Makinede bebek deterjanıyla yıkanınca sanki hep lekeli olacakmış gibi düşündüm. Temiz olmayacağından endişe ettiğimden değil, sadece görüntüsü nasıl oluyor merak ettim.
Merhaba, bebek deterjani onermiyorlar on yikamada. Genelde soyle yapiyorlar , ilk bir tur normal bir deterjan ile yikiyorlar. Ikinci kez de o kimyasal arinsin diye bebek deterjaniyla yikiyorlar ama yumusatici kullanilmiyor her iki yikamada da .

Burda ki internet sitesi bir cok deterjani gosteriyor
Araştırdıkça daha da mı güzelleşiyor bu konu nedir anlamadım yıkanabilir bez resimlerine bakıp mutlu olan tek ben miyim yoksa bu işe başlayan herkes mi öyle 🤭
Bende yeni basladim. Cok guzel aciklamissiniz.
Kanada dayim ben. Lil helper ve la petite ours markalarindan denemek icin ikiser tane aldim simdilik :)
Merhaba 😊 ybbyi hazir bezler gibi saatlerce bekletemezsiniz. Max. 3 saatte bir degistirmeniz gerekiyor. Ben surekli kontrol ediyordum islaninca degistiriyordum. Ama islanir islanmaz sizdirma yapmiyor tabiki. Cisi kakayi tutuyor gayet sadece hazir bezlerdeki 10 12 saat olaylari yok😊
Kenevir bezleri en alta koyup uzerine iki bez daha koyup 11-12 saat kullanilabiliyor artik. Yeni urunler cok iyi
Geceleri 8-10 saat tutmak için bir yöntem var mı peki?

Kenevir iç bezlerin bu konuda çok yardımcı olduğunu duydum en dışa yakın katmana konulunca geceleri çok rahat oluyormuş. Ama Türkiye'de kenevir kullanan pek yok sanırım. Yurt dışında çok yaygın.
yanlis hatirlamiyorsam sirasi soyleydi, en uste bambu, onun altina mikrofiber en alta da kenevir bez konuluyor. 11-12 saat bu sekilde kullananlar var. youtube da izlemistim

Benimde ilk yavrum.2aylikken geçtim ybb ye.
Çok memnunum.su an 10 ayligiz devam ediyoruz.
Hazır bez de kullanıyorum.
(Dışarı çıkarken)
Hamileyim.ve yavrum doğup iki aylık olunca inşallah onda da kullanacağım ...
Sizlere de tavsiye ederim...💯👍👍👍💯🎯

X