Yoruldum artık beynimi parçalamak istiyorum

Diyor tabiki demez mi. Normal diyor ama ben babama ikna olamiyorum cunku biz kucukken hastaliktan olsek bir seyin yok derdi. Yani doktor sizin babaniz olunca oyle mukemmel olmuyor her sey. Onun gozunde kiyamet kopsa normal oluyor. Ucaga binip gidemem. 2 gun suruyor gitmem esim benimle gelemez. İsi birakip. Ben nasil bir bsbekle 2 gun gidebilir ki? İstanbulda yasamadigim icin aktarma oluyor ve 2 gun suruyor. Esyalar, bebek ve ben. Mumkun degil. Bebegime nasil zutu sagip verecegim karnini nasil doyuracagim?
Küçükken hastalıktan ölmemişsiniz babanız iyi bir hekimmiş bravo

Hayir maalesef. Süt alerjisi var alerjenik mamalarin tadi cok kotu oldugu icin asla icmiyor. Ben zaten otizm suphesiyle olup bitiyorum yani cesaret edemem ilac kullanmaya
Ay saçmalama ne otizmi senin bu tavırların çocuğu hasta edecek , bak annesin evladın canın ciğerim bende anneyim anlıyorum seni lakin bu ruh haliyle çocuğa en çok zararı sen veriyorsun. Lütfen severek içebileceği bir mama bul ve ilaca başla.

Kadın hasta ya ciddi ciddi çocuğun o otizm dedikleride annenin ruhsal durumundan dolayıdır, ben hayret ediyorum etrafındakiler nasıl bu kadar alakasız olan bebeğe olacak yazık

Meryemcim canım benim. Seni anlıyorum, çok yoruluyorsun bir bebeğe bakmak onu büyütmek onu büyütürken hem her şeye yetişmeye çalışıp hem de hiçbir şeye yetememek. O kadar olağan bir süreç ki. Sen bir şeyleri eksik yapmıyorsun öncelikle bunu bil. Sen elinden geldiğince çocuğuna iyi bakım vermeye çalışıyorsun bazı söylemlere karşın da üzülüyorsun haklı olarak. Öncelikle bu konuda için rahat olsun. Sen evladını çok seviyorsun ve karnı doysun diye uğraşıyorsun elinden geleni yapıp onun sağlığı için endişeleniyorsun. Canavar falan değilsin sadece yardıma ihtiyacın var ve sana o yardımı verecek kimse yok. Psikolojik destekten önce senin eve mümkünse ev işlerini yapabilecek birini bulman lazım. Sen konforlu olacaksın ki bebeğin de sende huzuru bulup o da rahatlasın. Otizm tanısı için çok erken bir aydasın, kaldı ki diyelim öyle bir durum var çok üzüldüğünü biliyorum ama o yavrunun sana çok ihtiyacı var. Onu sen anlamazsan şefkatle yaklaşmazsan akranları neler yapacak. Bağınızı zedeleme. Çok üzgünsün evet rabbim sabır versin inşallah ama yelkenleri suya indirmek için erken. Ya Şafi esmasını çek sürekli, O ol derse her şey olur unutma. Temizlik toplama işini biraz ertelesen en azından iki günde bire indirgesen, bebeğin sevebileceğini düşündüğün yemekleri akşamdan hazırlayıp dolaba kaldırabilirsin, iki gün boyunca deneteceklerin hazır olur bu sayede. Giyilebilir göğüs pompalarından al kendiliğinden sağsın sen yaslanıp uyuduğun yerde çalışsın o. Çok yemeyecek zaten ve inan bana annesinin tam bakım verebildiği hiçbir bebek açlıktan ölmez bunu bil. Verdin yemedi mi assla ısrar etme, kaldır tekrar dolaba, Bırak yemesin sütünü içir mesela. Ağlarsa duşa sok beraber yıkanın kucağına oturt. Bebişe de sen annesisin en iyisni bilirsin tabi ki ama ona travma yaşatacak şekilde davranmamaya çalış. Hepimiz insanız farkında olmadan sesimizi yükseltebiliyoruz. Bunun yanlış olduğunu düşünmesen zaten buraya yazıp ben canavarım demezsin. Sen de biliyorsun yanlış olduğunu ki. Aileden yana madem düşüncelerine destek ve empati alamıyorsun paylaşma onlarla. Bu platforma yazdın mesela ve daha çok empatik dönüş aldın. Dile kolay, çok zorlanıyorsun bunun farkındayım. Rabbim sana o sabrı ve bebiş için acil şifa versin. Kısaca önce kendini mutlu et bebiş sen mutluyken zaten mutlu olacaktır. Allah tüm çocuklarımıza uzun hayırlı sağlıklı ömürler versin. Ufak bi rutin oluştur

Ben hiperaktif bir çocuktum. Hayatim boyunca ne kadar zor, hasta, sorunlu bi cocuk oldugumu duydum. Çocuğunuzun ne suçu var? Siz krizi yonetemiyor kendi kendinize teshis koyuyor, gunduzleri cocugu sevginizden mahrum birakip o uyurken vicdan rahatlatiyorsunuz. İlaçsız psikoterapi işe yaramaz diyorsunuz sonra ilaca baslayip iyiyim artik diye doktora sormadan ilaci birakmaya meylediyorsunuz. Çocuğunuz otizmliyse bu sadece bi nörufarklılık o hasta degil sadece farklı siz de bunu yönetemiyorsunuz sadece size muhtac bi canli ama siz hastasiniz ve o mazlumun sesi çıkmıyor diye sizin hastalığınızın sonucunu o cekiyor çünkü siz ilac alamadığımız için iyilesemeyeceginizi düşünüyorsunuz. Sadece kusursuz olunca mı çocuklarınızı uyanıkken seveceksiniz ya ben anlamıyorum.

X