Yumurta toplama süreci

Selamm kızlar,

Şükür bugün yumurta toplama işleme oldu bitti.

Belki merak edenler vardır diye bilgi vermek istedim kendi sürecim hakkında.

Adetimin ikinci gününde kontrol ve üçüncü günden itibaren gonal f iğnesi vurundum.

Son bi kaç gün cetrotide iğnede vurundum.

Adetimin 11nci günü yeterince büyüklüğe geldiği için bu çarşamba çatlatma iğnesi oldum ve bugün 26 yumurta toplandı şükür.

Bir ay rahim dinlenme ve inşallah martta transferim olacak.

Süreç benim için açıkçası korktuğum kadar olmadı.
İğneler neredeyse hiç acımadı, sadece çatlatma iğnesi çok yaktı okadar.

Toplama sürecide gayet rahat geçti (anestezili)
Şuan hafif bi regl sancısı gibi bi sancı var ama gerçekten tüm süreç korktuğum gibi olmadı.

Şimdi doktorum embriyoları takip edip haber verecek. Çıkan embriyolarada sağlıklımı değilmi test yapılacak.

Şükür ilk etapta herşey Güzel geçti.

Soruları olan varsa yazabilir🙏🏻
Anestezi sonrası çabuk uyanılıyor mu sayiklama vs oluyor mu

Genetik test yaptırdık eşim ve ben ikimiz ile ilgili de bir sorun olmadığını söylediler bu da onunla ilgili bir işlem sanırım🙏💖

Anestezi sonrası çabuk uyanılıyor mu sayiklama vs oluyor mu

Anesteziyi zaten anestezi uzmanı ayarlıyor canım.İşlem bittikten kısa bi süre sonra uyanıyorsun. Ben hiç sayıklamadım direk uyandım.
Azıcık bi sersemlik oluyor ama normal.
Bi saate toparlanıyorsun hiç korkma.

Genetik test yaptırdık eşim ve ben ikimiz ile ilgili de bir sorun olmadığını söylediler bu da onunla ilgili bir işlem sanırım🙏💖

Yok canım o başka birşey.
Yumurtalar beşinci güne gelince doktor mesela diyorki 5 embriyonuz kaliteli geldi olgun.
Olgunda olsa o embriyo sağlıklımı bilmiyosun aslında. Atıyorum downsendromu yada başka tür hastalık. Pgtde o embriyonun sağlıklı olup olmadığını araştırıyorlar en baştan. Yani transferden önce sağlıksız olanları eliyosun böylece tutma şansıda yükseliyor.

Ne kadar güzel rahim filmi çektirdiğimde anestezi ile kendime geldiğimde tatlı istiyorum diyerek uyanmışım ağrım yok denecek kadar az oldu çok hafifti ama yumurta toplama hayatımda çektiğim en kötü ağrılardan biri olabilir anesteziden ağlayarak uyandım yalvardım ilaç için önce kalçamdan iğne yaptılar ama beni döndürdüklerini hatırlıyorum sonra daha çok ağladım serum taktılar ve öyle gözlerim açıldı çok kötüydü inanılmaz kötüydü hastaneden çıktım aç olduğumdan kahvaltı etmeye gittik çok güzel yemek yedim ama hesap ödemeye gitti eşim tam kalkarken sağ ayağımdan başladı aynı kasıklara kadar dehşet bir ağrı ayağım kilitlendi sandım öylesine kötüydü koltuğa uzattım aracımız olmasına rağmen kapıda yürüyemedim ambulans çağırdık cafeye sağlık ekipleri geldiğinde ne yediysem kustum taşıyarak götürdüler beni ambulansa ağrıdan o kadar çok ağladım ki allahım ne işe bulaştım ben dedim nasıl bir işe kalkıştım diyerek ağladım öyle çaresiz bir acıydı 3 paket serum yedim ondan sonra daha ağrım olmadı evime gittim 11 yumurta toplandı 2 tane embriyom var şubat ayında transferim olacak işlemden sonra enfeksiyonum oldu 2 farklı antibiyotik kullandım ilki geçirmedi daha yüksek miligramda kullandım ondan sonra geçti şu an 3 adetimi bekliyorum doktorum 3 adette rahim için ilaçlar kullanıp ondan sonra transfer yapıcak açıkçası bu tutmazsa uzun bir süre düşünmüyorum maddi açıdan değil çok şükür ama o acı öyle kötüydü ki bidaha ona cesaretimin gelmesi gerekiyor umarım tutunur bebeklerim benimle olurlar 🌸
Merhaba, maalesef bende çok kötü yumurta toplama süreci geçirdim. Siz serumla kurtarmışsınız. Beni eşim baygın şekilde gecesinde acile götürdü. İç kanama olmuş. Acil ameliyata aldılar. Doktorum bile demek istemiyorum kendisine, bu süreçte asla yanımda olmadı sorumluluk almadı. Şimdi dinlenme sürecindeyim. Bir daha nasıl yumurta toplamaya cesaret ederim bilmiyorum. Binde bir olacak bir durum sanırım. 2 sene önce 3 kere yumurta toplama yaptırmıstım. Hiç sorun yaşamadım. Onun için bu süreçte hiç korkum yoktu… ahhh ahh ben ne diyim…

Merhaba, maalesef bende çok kötü yumurta toplama süreci geçirdim. Siz serumla kurtarmışsınız. Beni eşim baygın şekilde gecesinde acile götürdü. İç kanama olmuş. Acil ameliyata aldılar. Doktorum bile demek istemiyorum kendisine, bu süreçte asla yanımda olmadı sorumluluk almadı. Şimdi dinlenme sürecindeyim. Bir daha nasıl yumurta toplamaya cesaret ederim bilmiyorum. Binde bir olacak bir durum sanırım. 2 sene önce 3 kere yumurta toplama yaptırmıstım. Hiç sorun yaşamadım. Onun için bu süreçte hiç korkum yoktu… ahhh ahh ben ne diyim…
Çok geçmiş olsun hayretler içerisinde okudum çok geçmiş olsun

Ay yeni okudum gerçekten çok çok üzüldüm.
Allah korusun. Yasal yollarla arasaydınız hakkınızı 🥹

X