Yumurtlama sorunsali

gamli baykuss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
31
30
33
Kizlar merhaba. Ilk defa gecen ay uygulamanin pik gosterdigi gunde bir deneme yaptik ve reglim 6 gun gecikti fakat negatifti. Reglim duzenlidir senede 1 anca gunde sasma olur. Sorum su ki ovulasyon testi kullanmamistim regl baslangicindan 14 gun once mi yumurtlamis oluyoruz net olarak. Eger oyleyse ben gecen ay gec yumurtlamis oldum?
Bu ay ise regl bitiminden itibaren hic akintim olmadi ilk defa bu kadar kuru bir ay geciriyorum
Bu yumurtlamama gostergesi midir ne dersiniz
Simdi regl tarihimi bekliyorum en saglikli cevabi regl bitiminden so ra ovulasyon testleriyle alirim farkindayim ama yine de tecrubelerinize.danismak istedim

Uygulamaların doğru gösterdiğini ben düşünmüyorum çünkü uygulamaya göre hiçbir zaman yumurtlama yaşamadım. Genellikle zaten kendim anlıyorum olup olmadığını ama doktor ovülasyonu kullanmamı önerdiği için kullandım ben her ihtimale ama o da o gün zaten anlamıştım yumurtlama olacağını test yaptım pozitif çıktı sonra akıntı geldi zaten. Ben o ay hamile kaldım. Diğer sorunuza gelecek olursak evet adetten 14 gün önce oluyor yumurtlama. Bazılarının o ay yumurtlamadığı da oluyor ama hormonal durumlardan kaynaklanıyor. Bende pcos vardı mesela adetlerim düzensiz olduğu için ne zaman yumurtlama olacak ne zaman adet olacağım bilmiyordum takip ediyordum devamlı. O yüzden doktora gitmenizi tam bir muayene olmanızı tavsiye ederim

X