Yutkundukca kulaktan ses gelmesi

Yazın soğuk algınlığı geçirmiştim. Ciğerlerime vurmuştu. Öksürmekten dolayı çok zorladım kulağımı. Kağıt gibi ses geliyordu esnedikçe vs. Alerjik rinit, sinüzit ve ciğerdeki balgamın atılması için ilaçlar kullandım. Bir süre sonra geçti.

O ara 4 farklı branşa gittim. Kulak zarıma da baktı biri sanki ama KBB'ye gittiğimi hatırlamıyorum 😅

Deniz suyu veya evde kaynamış soğumuş suyla hazırlayacağınız tuzlu suyu (1 sb için 1-2 çay kaşığı) burnunuza çekin. Susuz kalmayın ki balgam ve geniz akıntınız daha akışkan olsun ve öksürük de zamanla azalsın. Zencefil ve keçiboynuzlu şeyler iyi geliyor öksürüğe. Yoksa da pekmez ve ayva da var.
Kulak burun boğaza gittim kir var dedi damla verdi geçmezse gel yıkarız dedi. Temizlendikten sonra iyileşir mi acaba?

Kulak burun boğaza gittim kir var dedi damla verdi geçmezse gel yıkarız dedi. Temizlendikten sonra iyileşir mi acaba?
Kulağınızı o an temizlemedi yani? Kirler yumuşayıp da çıksın diye vermiştir belki. Devam ederse gidersiniz. O gün temizlerler.

Kulak tıkanınca insan kendi iç sesini neredeyse duyuyor. Kulağınızda kulaklık varken hiç deneyimlediniz mi? Çiğnerken aşırı ses çıkıyormuş gibi hissettiriyor insana 😅

Merhabalar cevap vermediniz ama kaç günde geçmişti acaba ?
Bir seferinde ki o zaman covid bile geçirmiş olabilirim, 2 ay sürdü ama genelde 10 güne kalmadan geçiyor. Bu arada kusura bakmayın giremedim epeydir o nedenle geç gördüm mesajınızı

X