Zamanla çözülen aile sorunları ve sonrası için nasıl davranılması gerektiği.

Bilemem ki Lale abla belkide yapıyorlardır ya da seviyor gibi davranıyorlardır. Belki de alıştılar geçti kıskançlıkları. Aradaki samimiyet için bana cephe almamaları gerektiğini anladılar herhalde..
Ben de bilmiyorum.

Sevmeye başladılarsa benim için geçmişler olsun! Ben sevmiyorum artık derim.

Çok mu kinciyim?

Hayat beni bu hale getirdi.

Canım benim eşin var diye kimseye iyi davranma. Kimse sana saygısızlık yapamaz. Kimseyide sevmek saymak zorunda değilsin ki. Hala geç kalmış sayılmazsın. Eşimin hatrıysa onlarında oğlunun abisnin hatrı ben dışardan geliyorum onlar iyi davransın. Sizde lütfen koyun mesafenizi üzülmeyin
Biraz ılımlanın, gardınızı düşürün bakın bakalım nasıl her şey eski hale geliyor. Tecrübeyle sabit.

Ben de bilmiyorum.

Sevmeye başladılarsa benim için geçmişler olsun! Ben sevmiyorum artık derim.

Çok mu kinciyim?

Hayat beni bu hale getirdi.
Ben de kinciyim Lale abla. Mesela kayınvalidem pijama takımı almış anneem al dedi aldım güzelmiş sağol dedim sadece. Bende alayım edeyim aman giderken şunu alayım mesajlar atayım yapamıyorum. Böyle devam edeyim o zaman sonuçta saygılıyım.

Biraz ılımlanın, gardınızı düşürün bakın bakalım nasıl her şey eski hale geliyor. Tecrübeyle sabit.
Ayy gelir mi ? Çok korkuyorum bu durumdan. Canımdan can gitti sınır çizene kadar. Masada eşime kayınvalidem “ kes sesini ben gelini nereye istersem oraya götürürüm” derdi. Banada emirler verirdi. Sırf istedikleri gibi değilim ben eşimle vakit geçirmek istiyorum onlara uyum sağlamıyorum diye. O noktadan şuan en fazla tatlı tatlı siteme geldik. Görümcemin şımarıklıkları ara ara olsa da bana direk saygısızlık yapamıyor. Hayırdır derim çünkü. Hatta görümcem beni kuzeninden kıskanmaya başladı 😅

Ben de kinciyim Lale abla. Mesela kayınvalidem pijama takımı almış anneem al dedi aldım güzelmiş sağol dedim sadece. Bende alayım edeyim aman giderken şunu alayım mesajlar atayım yapamıyorum. Böyle devam edeyim o zaman sonuçta saygılıyım.
İşte kinciysen onların sevgi gösterisine kanma bence.

Bu işin sonunda sen üzülürsün onlara hiç bir şey olmaz.

Pijama nedir ya?
Boş boş işler!

Ayy gelir mi ? Çok korkuyorum bu durumdan. Canımdan can gitti sınır çizene kadar. Masada eşime kayınvalidem “ kes sesini ben gelini nereye istersem oraya götürürüm” derdi. Banada emirler verirdi. Sırf istedikleri gibi değilim ben eşimle vakit geçirmek istiyorum onlara uyum sağlamıyorum diye. O noktadan şuan en fazla tatlı tatlı siteme geldik. Görümcemin şımarıklıkları ara ara olsa da bana direk saygısızlık yapamıyor. Hayırdır derim çünkü. Hatta görümcem beni kuzeninden kıskanmaya başladı 😅
Bozulursa bir daha sınır çizseniz bile çok zor bu noktaya gelir. Bence hiç bozmayın. Bu şekil devam.

O
Görümcem benden 3 yaş büyük. İlk evlendiğimizde konuşma arasında şey demişti benim için. “ ben karına senin yengemi diyorum” diye bağırdı. Abisinin eşiyim ben. Benden bahsetmiyorlardı ama o egosundan bunu dedi. Ondan daha da olgun davrandım. Ben teşekkürümü ederim o ayrı ama mesela görümcem genelde etmez ve beğenmez. O yüzden bana hediyede alsa yine içimden gelmiyor.
zaman siz bilirsiniz.

Nasılsınız kızlar ? Şimdiden herkese iyi bayramlar diliyorum sevdiklerimle sağlıklı huzurlu bayramlarımız olsun. 3. yılıma giricem evliliğimde. Yaşamış olduğum evliliğin ilk senesinde ki sorunlarımızın %90 ı çözüldü. Sizlerinde sayesinde hem kendimi geliştirip hemde iletişimimi güçlendirdim. Kısaca bahsetmem gerekirse eşimin annesinin kıskançlığı, sürekli birlikte yeme isteği, tribi kıskanıp laf sokması hem bana hem eşime baskısı vardı. Görümcem de çok zorladı beni huysuzlukları sinirli hali onu çağırırp çağırmamama kadar abisine sitemleri. Beni şikayet etmesi onca borçta bile sürekli birşyler istemesi vermediğimizde almadığımızda bağırması birsürü şey detaya girmiyim. Ben normalde sakin eğlenceli sevecen ve enerjili biriyim. Bu olaylardan sonra ailesine mesafe koymuştum. Mesela görümcemi aramam mesaj atmam özellikle ben iletişim kurmam söylemem gülmem merhaba merhabadır. Bana birşeyde diyemez çünkü ne saygısızlığım oldu ne de ona karşı kötü davranışım. Kayınvalidemle de aynı şekilde.
Son zamanlarda özellikle kendimi geliştirip eşimle aram iyi olunca kayınvalidem ve görümcemin bana karşı davranışları sevecen ve daha iyi oldu. Kayınvalimenin kalpli öpücüklü mesajlarımı dersinizz teşekkür etmelerimi dersiniz kızı sofrayı toplarken bana oturr annem çay içelim demesimi dersiniz. Bayramda memlekete gidiyoruz bana hediye almış mesela. Görümcem de sunshine seçsin beğendiğini diğerini ben alırım demiş. Ne zamandır da görmedim yemeğe çağırayım sunshineyi. İşte girdiği mağazadan birşeyler alıp eşime atıp sunshineyede bakıp güzel burası demesi.
Evet böyle şeyler çok güzel Allah razı olsun lakin kızlar gardımı düşüremiyorum. Yani mesela bir hediye alıpta görümceme veresim gelmiyor. Kayınvalideme sarılıpta sağol anne diyemiyorum. Yapamıyorum yani. Mesela geçenlerde laf arası görümcem bana “al kardeşim “ dedi tepkisiz kaldım. Her an birşey yapıp sinir ettiğinde pişman olucakmış gibi hissediyorum.
Mesela adımı zeliha düşünün kayınvalidem zelişimm diye seviyor. Bende soğuk soğuk sağol anne diyip geçiyorum.
Kurbanda birlikte olacağız ve biliyorum ki yine gardımı düşüremeyeceğim. Görümceme sarılmayacağım aynı ev içinde 3 5 kelime dışında konuşmayacağız. Bu sağlıklı bir hareket mi yoksa kendimi açmalımıyım bilmiyorum. Tecrübeli olan ablalarımdan fikir almak istiyorum. Böyle devam etmek mi iyidir yoksa benimde mi adım atmam gerekir bilmiyorum. Öyle içimi dökmek istedim🌸
Aslllaaaa çizgini bozma. Onları dize getiren bu soğuk hallerin zaten. En ufak samimiyette eskiye donersiniz

Aslllaaaa çizgini bozma. Onları dize getiren bu soğuk hallerin zaten. En ufak samimiyette eskiye donersiniz
Memlekete gittiler mesela. Vardınız mı naptınız diye aramadım önceden ağzıma tükürürdü kayınvalidem laflar sokardı. Eşimle farklı konuda konuşurkenn tamam anneeem sunshişime selam söyle yazmış. :) çizgimi bozmayacağım ama pamuk gibi de kalbim var. Tüm bayram birlikte olucaz nasıl geçer bilmiyorum. Eşim sahil planı yaptı birlikte gidicez kızla da hiç eğlenemiyorum :) normalde her ortamda gülmekten karnımız ağrır bizim yaşıtımı bırakın yengelerimle teyzelerimle komşularımızla bile çok eğlenirim. Onlara karşı neden böyleyim bilmiyorum.

Memlekete gittiler mesela. Vardınız mı naptınız diye aramadım önceden ağzıma tükürürdü kayınvalidem laflar sokardı. Eşimle farklı konuda konuşurkenn tamam anneeem sunshişime selam söyle yazmış. :) çizgimi bozmayacağım ama pamuk gibi de kalbim var. Tüm bayram birlikte olucaz nasıl geçer bilmiyorum. Eşim sahil planı yaptı birlikte gidicez kızla da hiç eğlenemiyorum :) normalde her ortamda gülmekten karnımız ağrır bizim yaşıtımı bırakın yengelerimle teyzelerimle komşularımızla bile çok eğlenirim. Onlara karşı neden böyleyim bilmiyorum.
Nedeni çok açık. Geçmişte sana uygulanan tarife... Bende çok aynı hataya düştüm. Görümcemin her yuzsuzlugunu sineye çektim ama hep ben zararlı çıktım. Buyuzden yumuşama kotu olma ama o ince çizgi hep olsun hissettir onlara.

Canım benim, bunlar çok güzel gelişmeler. Lütfen mesafeni koru, sen mesafeli olduğun için aradaki mesafeyi kırmak istiyorlar. Hem seni üzen, eziyet eden insanlara samimi davranamayıp mesafe koyman çok normal. Kendini suçlu hissetme, geçen sene kurban bayramında olanları hatırla ve mesafe candır diyerek devam et.

Nedeni çok açık. Geçmişte sana uygulanan tarife... Bende çok aynı hataya düştüm. Görümcemin her yuzsuzlugunu sineye çektim ama hep ben zararlı çıktım. Buyuzden yumuşama kotu olma ama o ince çizgi hep olsun hissettir onlara.
Öyle hissediyorul mavistez. En ufak birşeyde yine eskisi gibi yapıcaklarmış gibi. Hele görümceme hiç güvenmiyorum bayramda abi para para diye bağlayıp planlarımıza burnunu sokucak. Keşke mesafemi bozmasaydım demek istemiyorum o yüzden böyle devam edeyim.

Canım benim, bunlar çok güzel gelişmeler. Lütfen mesafeni koru, sen mesafeli olduğun için aradaki mesafeyi kırmak istiyorlar. Hem seni üzen, eziyet eden insanlara samimi davranamayıp mesafe koyman çok normal. Kendini suçlu hissetme, geçen sene kurban bayramında olanları hatırla ve mesafe candır diyerek devam et.
Ablam benim şimdiden iyi bayramlar dilerim ellerinden öpüyorum. Hatırlamaz mıyım eşime de ders oldu geçen ailesine bizim arabaya göre plan yapmayın diye çıkıştı. Demekki tepkim işe yaramış. Normalde böyle olmadığım için üzülüyorum ben insanlara böyle soğuk isteksiz dışlayarak yaklaşmam. Sevseydim mesela görümcemi alır sahile giderdim kahve yapardım güler eğlenirdik. Yokmuş gibi davranıyorum onlarda farkında. Normalde öyle olmadığımın içimden gelmediğinin farkında oldukları için özelliklede yaşından kaynaklı kayınvalidem daha da anlıyor bu duruma ondan bana sunshişimde sunshişimm. Ben böyle saygılı seviyeli ortama göre arada güleç devam edeyim o zaman

Ortak karara katılıyorum.
Eş ailesi yüz bulmaya görsün hep daha fazla üstüne geliyorlar.
Sabrını ne kadar zorlayabiliriz diye.
Madem bu hallerden memnumsunuz aynen devam heyecan aramayın

X