FORUM GİRİŞ / ÜYE OL

Elma Sirkesinin Cilde Yararları

KadinlarKulubu 12 Aralık 2012 5
Elma Sirkesinin Cilde Yararları

Elma sirkesinin ciltteki lekelerden sağlıksız saçlara kadar birçok derde deva olduğunu biliyor musunuz? Elma sirkesi özellikle pırıl pırıl saçlara, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağlıyor…

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu ‘inanılmaz’ sonuçlar ise söyle sıralanıyor…

Kepeksiz saçlar
Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi
Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere
Dörtte bir litre suya, üç çorba kasığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yâri yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlara
Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-aksam tekrarladığınız da varislerde azalma olduğunu göreceksiniz.

Zayıflamak için
Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Bu karışım uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.

 

 

Elma Sirkesi+Bal+Su Yöntemiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

 

 

5 Comments »

 1. Asmin 13 Aralık 2012 at 20:05 -

  Elma sirkesi cilt ve vucuda faydası cok…

 2. Tuğçe Kazaz 13 Aralık 2012 at 22:33 -

  Elma sirkesi kullanıyorum bende cilt saç felan çok yararlı bilgi için saolun

 3. halime 01 Ocak 2013 at 18:24 -

  elma sirkesinin yararlarını say say bilmez herkes kullanmalı

 4. Bircan 03 Ocak 2013 at 17:34 -

  Elma sirkesini güneş lekelerine deneyen varmı ?

 5. hazal 23 Nisan 2014 at 21:52 -

  ya bnm yüzümde çok kötü lekeler varda kullansam geçermi bide buhara tutup elma sirkesini kaynattık ya onunla yüzümüzümü silcez

Leave A Response »