French manikür nasıl yapılır?

KadinlarKulubu 07 Mayıs 2012 0
French manikür nasıl yapılır?

Renkli ya da normal Fransız manikürü yaparken çizgileri dümdüz çekmede zorlanıyorsanız ya da her bir tırnağınızdaki çizginin kalınlığı farklı oluyorsa çözümü var.

1) Önce plastik bir bant alın ve tırnağınızdan boyundan daha büyük bir parça kesin. Boyamak istediğiniz yeri boş bırakacak şekilde tırnağınıza yapıştırın:

2) Arada hava kalmadığına emin olduğunuzda istediğiniz bir ojeyi özensizce tırnağınızın ucuna sürün. Doğal olarak bir kısmı banta bulaşacak. Ben örnek olarak altın rengi sürdüm.

3) Burası önemli işte. Bantı yanlamasına değil, neredeyse dikey olacak şekilde yavaşça soyun. Bunun için alt köşelerden birinden tutmanız ve tırnağın diğer köşesine doğru çekmeniz gerekiyor. Mesela yukardaki resimde A köşesinden tutun ve B’ye doğru yavaşça soyun. (Edit: Oje kurumadan çekmeniz gerekiyor.)

İşte bu kadar. Ben Scotch marka rengarenk plastik bantlardan buldum, onlardan kullanıyorum. Bunların normal bantlara göre avantajı yapışkanlarının çok güçlü olmaması. Böylece bantı soyarken alttaki ojeye hiç bir şey olmuyor.

Bu arada dün söylemeyi unutmuşum; aynı deri hücrelerinin yenilenmesi bir ay tuttuğu için yüz kremlerinin faydasını bir aydan önce göremiyorsak, tırnakların yenilenmesi de bir buçuk ayı buluyormuş. Yani besleyicileri bir kaç hafta kullandıktan sonra işe yaramadı deyip atmayın, biraz dişinizi sıkın.

İlgili Konular ;
- 2012 Ten Rengi Oje Modelleri
- Manikürün Sırları
- Tırnaklarınızı Hızlı Uzatmanın Yöntemleri
- Kalıcı Oje
- Instant Cuticle Remover – 15 Saniyede Tırnak Eti Çıkarıcı
- Tirnak bakımı için limon suyu ve zeytinyağı
- Evde Manikür Nasıl Yapılır?
- Rengarenk Tırnak Modası

kaynak : hangiojeyakismazkibana.blogspot.com

Yorum Yazınız »