Bebek Beslenmesi 10 aylık bebek kaç saatte bir beslenmeli

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

KUPAKIZI44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
94
0
Merhaba herkese. 10 aylık bir oğlum var. Çok iştahlı değil, hatta zorla yediriyorum. Ben şu an 4 saatte bir besliyorum. Gece de 10 saat aralıksız uyuyor. Yani günde genelde 4, ara sıra da 5 kez besleniyor. Her öğünde 170-200 ml arası besin alıyor. Bir kase kadar yani. Acaba az mı besliyorum. Ne yapmam gerek kızlar. Lütfen yardım..

benim kizimda 11 aylik hatta 1 ay da erken dogdu 10 aylik sayilir

kziimin istahi fena degil,

ornegin kuvvetli birsey yediyse yani etli bir yemek falan acikmasi 4 saati buluyor ,sizin gibi bir kase veriyorum bence yeterli ne kadarcik mideleri var ki onlarin

ama meyva ya da yogurt verdiysem ,diger ogun icin 3 saati gecirmemeye calisiyorum,sonucta midede cabuk erir diye dusunuyorum

kizim bazen 10 bazen 11 saat gece uykusu uyuyor

sabah 6 da 170 ml sut veriyorum normalde biberon almiyor sadece uykuda aliyor
10 gibi kahvalti,
12-1 arasi meyva veya yogurt yada ikisinin karisimi
3 gibi yemek ya da corba
7 de corba
erken uyumadigi zamnda 9 bucuk gibi muhallebi veriyorum
muhallebi veremezsem gece 1 gibi sut veriyorum ya icmiyor yada az iciyor,biberonu sevmiyo kasikci

asagi yukari boyle bizim duzenimiz,eger bebegin cok istahli degilse 4 saat iyi ara icin
bazen saatler degisebiliyor ama asagi yukari boyle

benim kizimda 11 aylik hatta 1 ay da erken dogdu 10 aylik sayilir

kziimin istahi fena degil,

ornegin kuvvetli birsey yediyse yani etli bir yemek falan acikmasi 4 saati buluyor ,sizin gibi bir kase veriyorum bence yeterli ne kadarcik mideleri var ki onlarin

ama meyva ya da yogurt verdiysem ,diger ogun icin 3 saati gecirmemeye calisiyorum,sonucta midede cabuk erir diye dusunuyorum

kizim bazen 10 bazen 11 saat gece uykusu uyuyor

sabah 6 da 170 ml sut veriyorum normalde biberon almiyor sadece uykuda aliyor
10 gibi kahvalti,
12-1 arasi meyva veya yogurt yada ikisinin karisimi
3 gibi yemek ya da corba
7 de corba
erken uyumadigi zamnda 9 bucuk gibi muhallebi veriyorum
muhallebi veremezsem gece 1 gibi sut veriyorum ya icmiyor yada az iciyor,biberonu sevmiyo kasikci

asagi yukari boyle bizim duzenimiz,eger bebegin cok istahli degilse 4 saat iyi ara icin
bazen saatler degisebiliyor ama asagi yukari boyle
sağol hayatım cevabın için. doktora sordum 4 öğün yeterli dedi bu yaştaki bebekler için. ama kilo alımı olmuyor nedense?

merhaba benimde 10 aylık bir oğlum var.biraz iştahsız oyüzden mutlaka acıkmasını sağlıyorum.ben 4 öğün besliyorum.4 saatte bir.ara öğün yok.yoğurt ve meyve öğünlerde yemeğin yanında.sabah 08:00 kahvaltı.öğlen 12.30 gibi yemek yanında yoğurt.17:00 gibi akşam yemeği yanında yoğurt ve meyve.gece yatarken süt yada muhallebi.aslında beslenme saatini bebek belirliyor.bazı bebek iştahlıdır 3 saate acıkır bazısı 5 saate.bu aralarda asla birşey vermem.atıştırmalık falan yok.yemek saatinde istemezse diğer öğüne kadar bir şey vermem.diğer öğünü 1 saat falan öne çekerim.o zaman deli gibi yer.yada yemek istemezse ısrar etmem.mama sandalyesinden alır,yere otutturur,önüne kaşar peynir ve meyve koyarım.canı isterse yer.istemezse zorlama yok.çünkü bazen aç olsada benden yemek istemez.bebeğim emmmiyor.devam sütüde sevmez.bende bol bol yoğurt,peynir,muhallebi yediriyorum.bu arada büyüme hormonu açken salgılanır.bebek mutlaka acıkmalı.önemli olan bebeğin çok yemesi değil,herşeyi,blendırsız yemesi.umarım yardımcı olmuşumdur.

Cok tsk ederim cok aciklayici yazmissnz ama gercekten iyi dglm kafayi yicek durumdayim hcbsey yediremiyorm surekli hastalaniyo bu yuzdende iyice istahsz oluyo hala 7 kilo cildircam artkkk

X