Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

Merhaba arkadaslar;bnm sat 25 Şubat,iliski tarihim 16 Mart adetim 3 gün gecikince p tesi test yaptirtim 39 çıktı.Çarşamba yaptırdım 106 çıktı.doktorum normal dedi ama cuma tekrar kan vereceğim.200 leri bulması lazimmis umarım bir sorun çıkmaz sizce de normal bı deger mı?kafam çok karıştıra.ins geç dollenmedir erken gebelik de dedi doktor.

Merhaba arkadaslar;bnm sat 25 Şubat,iliski tarihim 16 Mart adetim 3 gün gecikince p tesi test yaptirtim 39 çıktı.Çarşamba yaptırdım 106 çıktı.doktorum normal dedi ama cuma tekrar kan vereceğim.200 leri bulması lazimmis umarım bir sorun çıkmaz sizce de normal bı deger mı?kafam çok karıştıra.ins geç dollenmedir erken gebelik de dedi doktor.

İnşallah değerin katlanmaya devam eder canm, ben tüp bebek transferinin 11.günü kan testi yaptırdım 22 çıktı, doktorum biraz düşük dedi ama cuma günü iki katına çıkarsa gebelik devam ediyor deriz dedi. Benim de sat 1 mart transfer tarihim 19 mart..

sevgili arkadaşlar merhabalar hepinize.
sitenizi yeni buldum ve bende korkularım arttıkça netten araştırmalar başladım.en kötüsüde sürecin çok yavaş işlemesi ve tam teşhisin net olarak konulamaması.
çok tecrübesizim ve bana bu konuda lütfen yardımcı olun. 1 yıllık evliyim ve şubat ayından itibaren bebek düşünür olmuştuk artık. 4 şubatta son adetim gerçekleşti. mart ayında adetimde gecikme oldu. hamile kadığımı düşündüm.çünkü baş dönmesi, ve göğüslerde ağrım ve duyarlılık çok fazlaydı. fakat ben muayeneye gitmeden 10 martta kanamam başladı. tecrübesiz olduğum için regli olduğumu düşündüm ve kanamam 11. günününe geldiğinde başka bir neden olacağını düşündüm.çünkü adetim çok düzenlidir 6-7 gün sürer. 21 martta doktora gittim. hcg değerim 24 çıktı, kimyasal gebelik yaşadığımı söledi dr ve tam bir hafta sonraya randevi vererek hcg oranının düşmesi gerektiğini söledi. fakat ben 28 martta tekrar gittim dr a. hcg değerim 37 çıktı.değerlerin nasıl olması gerekiyorki? tekrar 3 gün sonraya yani yarına kan değerime bakacaktı. fakat ben iyice endişelendiğim için başka bir hastaneye başka doktora gittim. oda cumaya b hcg me bakıcak.dış gebelikten şüphelendi. bu ne demek oluyor arkadaşlar. düşük için bile bir hafta boyunca onca gözyaşı döktüm şimdi dış gebelik konularını okudukça kahroluyorum. dış gebelikse sorunum erken mi henüz tedavi çin. yada doktorlar neden tam bi teşhis koyamadı.ne yapmalıyım.çok korkuyorum. ve psikolojim çok bozuk. kanamam az da olsa hala devam ediyor. ara ara çok hafif ağrım var karnımda. ama beni çok sarsmıyor.şişkinlik var sanki karnımda.bunlar ne demek oluyor.kimyasal gebelik mi, dış gebelik mi
. Size tavsiyem belirtileri hissettiğiniz anda mutlaka dr a gidin ve doktor takibinde olun.

ya kıslar 21000 küsürlrdeys kaç haflaık olur bir arkadaşımın öle cımıs ama ben anlamıyrum pek:KK50:

Selam arkadaslar bugün test yaptirdim.
beta hcg

Bulgu: 237.8 Birim: mlu/ml H Referans 5.3

raporda bunlar yaziyor ne anlama geliyor bileniniz varmi?

Kızlar acil söyleyin bugun kavitasyona gitcektim tamda testimin sonuçları hiçbişey anlamadım?

HAMILELIK DISI <5,3 mlU/mL
16-156 1-2 hafta
101-4870 2-3 hafta
1110-31500 3-4 hafta
2560-82300 4-5 hafta
23100-151000 5-6 hafta
27300-233000 6-7 hafta
20900-291000 7-11 hafta
6140-103000 11-16 hafta
4720-80100 16-21 hafta
2700-7

arkadaşlar HCG-BETA 0.100 NE ANLAMA GELYOO....BUGÜN YAPTIRDIM ÜSTELİK ADET OLMAM GEREKİO DAHA OLMADIM..YARDIM LÜTFENN:KK43::KK43::KK43::KK43:

negatif anlamına geliyor cnm bu 5e kadar negatif kabul ediliyor bir iki güne kadar olmzsan tekrar yaptr yükselebilir geç döllenme olmuş ise

slm arkadaşlar benim adetimden 2 gün sonra hcg baktırdım 35 çıktı 2 gün sonra yine baktım 172 çıktı 2 gün sonra yine baktım 404 çıktı kaç haftalıktır ayrıca değerler normalmi sizce.ayrıca ne kadarlıktır acaba.düşük değilmi değerler

değerler normal düşük değil 2 günde ortalama 2 kat artması lazım adetlerin düzenliyse son adet tarihine göre hesaplayabilirsin kaç haftalık olduğunu

hayırlı osun değerler normal

negatif anlamına geliyor cnm bu 5e kadar negatif kabul ediliyor bir iki güne kadar olmzsan tekrar yaptr yükselebilir geç döllenme olmuş ise

teşekkür ederrim canım inş. yükselir yaaa...martın 4ünde adet olmuştm martın 14de yumurtlama dönemimdi...eşimle oldum ogün...ama yine negatiff...5e kadar yükselir derken 500 e mi çıkması gerekiooo

arkadaşlar bişe sorcam kimininki 35 çıkıo kiminnki 230 nasıl oluo arada bukadar fark..kaçtan başlaması lazım..özürdilerim ben pek anlamıyorumda benimki 100...cevap ltfn

aslında herkesin 5lerde başlıyor sonra ortalama 2 kat artıyor
ama 35 çıkan ya erken tahlil yaptırmıştır ya geç döllenmedir
sağlıklı bir gebelikse onun da değeri 5 gün sonunda 230 ları bulacaktır

selam herkese

klomen +catlatma ıgnesı vuruldum 7 martta
hamıle oldugumu ogrendım 21 martta--- beta hcg 100 cıktı
ıkıncı kez beta yaptırdım 23 martta--- beta hcg 150 cıktı
tekrar beta baktırdım bugun 01 nisan ---beta 2346 cıktı

sizden ricam lutfen soyleyın aynı durumda olan varmı .. bu gıdıs normal bır gebelıkmı?yarın doktor yıne gel dedıı .. bakalım ultrasonda goruncekmı ?

X