Mutfak Püf Noktaları Misafirim gelecek acil çay menüsü!!! Tarifleride Paylaşın lütfen......

veranda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2009
53
0
Cumartesiye öğleden sonra çaya misafirlerim gelecek...Ne yapsam bilemedim...Çalışıyorumda... Kolay bir menü söleyin lütfen....rus salatası düşünüyorum ama tarif gerekk....yanına ne giderki....

Yardım kızlar....

Canım 2 çeşit tatlı 2 çeşit tuzlu yapabilirsin.Madem rus salatası yapacaksın yanına meyveli kek,tarçınlı kurabiye bi de kısır ya da mercimekli köfte yapabilirsin.Kısır ya da mercimekli köfte yapamam dersen börek yapabilirsin ren kolayı sigara böreği olur heralde

Rus salatası riskli bi seçim bence ben tercih etmezdim şahsen

Sen bir gün önceden börek yap koy dolaba cumartesi pişirirsin
Kısır, mercimek köftesinden birini seç
Kek güzel bir tercih olur mesela hem kolay
Salata olarakda zeytin salatası yap nohutlu hem kolay hem bu yapacaklarınla geçinen bir tat
Kakolu bir kurabiye yapabilirsin
Yada çay sonu kahveyle ikram edebileceğin hafif bir tatlı

misafirlerim geldiğinde tatlı olarak tiramisu ya da köstebek ve herhangi bir kurabiye
tuzlu olarakta susamlı simit, poğaça ya da börek yapıyorum. yanına da salata...

eğer misafirlerim çok kalabalıksa hem poğaçayı, hem böreği hem tuzlu simiti yapıyorum.
tatlılara şerbetli tatlıda ekliyorum. sarma sarıyorum, salata olarakta mercimek köftesi, patates salatası veya rus salatasından birini seçiyorum. varsa turşu falan da koyuyorum.

Rus salatası bence de riskli...
Sigara böreği yapabilirsin yada yalancı su böreği...
Arkadaşların dediği gibi kısır, mercimek köftesi, patates salatası olabilir...
Tatli olarak da bi çeşit kek ve kurabiye yapabilirsin...

offf yazdım yazdım gitti :KK43:(

Kısaca yazayım ;

Kumpir yapıver , hem kolay hem değişik hemde tadı garantili

Önce margarinli ,sütlü bir püre yap. Azıcık yağlanmış borcama yay, üzerine sulandırılmış salça sür. Evde ne varsa üzerine ekle ver fırına , hepsi bu kadar. Üst malzeme olarak ben , ince dilim sosis , mısır(konserve) , kornişon turşu , bezelye(haşlanmış) , dilimlenmiş zeytin koyuyorum ,üzerine de rende kaşarpeyniri ekleyip fırına verince... Mmmmm süper oluyor. Servis yaparken mayonez ve ketçapı unutma :)

Bunun haricinde ;

Milföy böreği
Simit arası kaşarpeynir
kek
kurabiye ( pastaneden alırım ben olsam )

oldu bitti maşallah.

offf yazdım yazdım gitti :KK43:(

Kısaca yazayım ;

Önce margarinli ,sütlü bir püre yap. Azıcık yağlanmış borcama yay, üzerine sulandırılmış salça sür. Evde ne varsa üzerine ekle ver fırına , hepsi bu kadar. Üst malzeme olarak ben , ince dilim sosis , mısır(konserve) , kornişon turşu , bezelye(haşlanmış) , dilimlenmiş zeytin koyuyorum ,üzerine de rende kaşarpeyniri ekleyip fırına verince... Mmmmm süper oluyor. Servis yaparken mayonez ve ketçapı unutma :)

Bunun haricinde ;

Milföy böreği
Simit arası kaşarpeynir
kek
kurabiye ( pastaneden alırım ben olsam )

oldu bitti maşallah.

bu kumpir tarifin için çok teşekkür ederim en kısa zamanda deniycemkaydirigubbakcemile2

Önce margarinli ,sütlü bir püre yap. Azıcık yağlanmış borcama yay, üzerine sulandırılmış salça sür. Evde ne varsa üzerine ekle ver fırına , hepsi bu kadar. Üst malzeme olarak ben , ince dilim sosis , mısır(konserve) , kornişon turşu , bezelye(haşlanmış) , dilimlenmiş zeytin koyuyorum ,üzerine de rende kaşarpeyniri ekleyip fırına verince... Mmmmm süper oluyor. Servis yaparken mayonez ve ketçapı unutma :).
Bu tarifi denemek isterim Hakikaten güzele benziyor ve pratik

Kızlar ancak bakabildim..fikirleriniz için teşekkürler...
Şimdilik karar verdiğim menüyü yazıyorum

-Mercimek köftesi (tavsiyeniz üzerine:) kısır için tam bir tarifim yok risk olsun istemedim)
-Tramisu (son servise)
-Börek (yalancı su böreği yapcam galiba)

Kumpir tarifini çok beğendim ama denemeden misfire sunamam şimdi..ya tutturamazsam... ama mutlaka deneyeceğim

Neler eklemeliyim bu menüye...şakkıdı

Rus salatası riskli bi seçim bence ben tercih etmezdim şahsen

Sen bir gün önceden börek yap koy dolaba cumartesi pişirirsin
Kısır, mercimek köftesinden birini seç
Kek güzel bir tercih olur mesela hem kolay
Salata olarakda zeytin salatası yap nohutlu hem kolay hem bu yapacaklarınla geçinen bir tat
Kakolu bir kurabiye yapabilirsin
Yada çay sonu kahveyle ikram edebileceğin hafif bir tatlı

DEryacık rus salatası için neden riskli dedinki???

birde kızlar kek konusunda yardımınıza ihtiyacım var...
öneriniz doğrultusunda kek yapmak istiyorum ama denenmiş hiç kek tarifim yok....
bana denenmiş garantili bir kek tarifi acilinden....
bugunden yapsam süper olur...
birde mercimek köftesi konusunda bir sorum olacak...
mercimek köftesi ertesi güne dayanırmı...bulgur malum ekşirya...

Canım riskli çünkü çay davetinde ikram edilecek bişey değil bana göre benim fikrim
Birde herkes tarafından sevilen bişey değildir
Çayla beraber geçinmez en büyük lüksü yemeklerle meze görevi bence onun ki
Bende severek yerim ama işte çayla çay menüsüyle değil
Dediğim gibi benim fikrim

Mercimek köftesi ertesi güne dayanmaz
Tadı çok çabuk değişir
Kek içinde burada KK da çok güzel tarifler var canım
denenmiş oradan bişeyler bulabilirsin

deryacık canım teşekkürler yardımın için ...
kek tarifi birde poğça tarifi buldummu tamam...
tramisuyu yapmaya geçiyorum ben:)

kolay gelsin canım
Libyana diye bir arkadaş var burada onun her tarifi tutuyor
Birde Azeri kızı var
Kimse kırılmasın lütfen isim verdim diye KK nın bütün bayanları hamarat bundan şüphem yok
Ama bu iki arkadaşın tariflerini denemişliğim vardır
Umarım aklına yatan bişey bulursun canım

birde kızlar kek konusunda yardımınıza ihtiyacım var...
öneriniz doğrultusunda kek yapmak istiyorum ama denenmiş hiç kek tarifim yok....
bana denenmiş garantili bir kek tarifi acilinden....
bugunden yapsam süper olur...
birde mercimek köftesi konusunda bir sorum olacak...
mercimek köftesi ertesi güne dayanırmı...bulgur malum ekşirya...

Canım yazdıklarımı harfiyen yaparsan mükemmel bir kek olacak emin ol dün misafirlerim vardı ben yaptım hazır top kek gibi oluyor sürekli yaptığım bir tarif.
MALZEMELER:1 su bardağı yoğurt
yarım su bardağı ayçiçek yağı
3 yumurta
1.5 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozu
yarım paketten az kırık fındık
1 su bardağı kuru meyve( merketlerde satılıyor)
2 su bardağı un.Az gelirse 2 yemek kaşıgı kadar daha ekleyin

Yumurta ve şekeri mikserle bir güzel çırpın.İçinde şeker erisin.Ardından yoğurdu koyun karışımınıza ve çırpın(Bu aşamada mixer kullnmayın ).Arkasından yağını ekleyin ve çırpmaya devam edin.Arkasından fındıklarınızı ilave edin.Sonra kuru meyvelerinizi una bulayın,fazla unu eleyin ve karışımınıza ekleyin.Arkasından unu,kabartma tozunu,vanilyayı ekleyin karıştırın.Kek kalıbınızı tereyağı ya da margarinle yağlayın.Arkasından kek kalıbınıza çok az un serpin(yapışmaması için)sonra karışımınızı içine dökün.Önceden ısıttığınız 175 dercelik fırına koyun .Pişme süresi 35-40 dk kadar tabi fırınınızın ısısını bilemiyorum kontrol edersiniz.

Püf noktaları:Yumurta ve yoğurt oda sıcaklığında olmalı.Kek kalıbınızı yağladıktan sonra dolaba 10 dakika kadar koyarsanız yağ donar ve kekinize kek kalıbındaki yağ karışmamış olur daha çıtır çıtır olur.Kekinize yarım elma dilimleyip serpiştirirseniz harcınızın içine harika oluyor.Son olarak unu ve kabartma tozunu eleyer koyarsanız her yanına dağılmış olur daha güzel olur.Afiyet olsunzemuszemus

Canım yazdıklarımı harfiyen yaparsan mükemmel bir kek olacak emin ol dün misafirlerim vardı ben yaptım hazır top kek gibi oluyor sürekli yaptığım bir tarif.
MALZEMELER:1 su bardağı yoğurt
yarım su bardağı ayçiçek yağı
3 yumurta
1.5 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozu
yarım paketten az kırık fındık
1 su bardağı kuru meyve( merketlerde satılıyor)
2 su bardağı un.Az gelirse 2 yemek kaşıgı kadar daha ekleyin

Yumurta ve şekeri mikserle bir güzel çırpın.İçinde şeker erisin.Ardından yoğurdu koyun karışımınıza ve çırpın(Bu aşamada mixer kullnmayın ).Arkasından yağını ekleyin ve çırpmaya devam edin.Arkasından fındıklarınızı ilave edin.Sonra kuru meyvelerinizi una bulayın,fazla unu eleyin ve karışımınıza ekleyin.Arkasından unu,kabartma tozunu,vanilyayı ekleyin karıştırın.Kek kalıbınızı tereyağı ya da margarinle yağlayın.Arkasından kek kalıbınıza çok az un serpin(yapışmaması için)sonra karışımınızı içine dökün.Önceden ısıttığınız 175 dercelik fırına koyun .Pişme süresi 35-40 dk kadar tabi fırınınızın ısısını bilemiyorum kontrol edersiniz.

Püf noktaları:Yumurta ve yoğurt oda sıcaklığında olmalı.Kek kalıbınızı yağladıktan sonra dolaba 10 dakika kadar koyarsanız yağ donar ve kekinize kek kalıbındaki yağ karışmamış olur daha çıtır çıtır olur.Kekinize yarım elma dilimleyip serpiştirirseniz harcınızın içine harika oluyor.Son olarak unu ve kabartma tozunu eleyer koyarsanız her yanına dağılmış olur daha güzel olur.Afiyet olsunzemuszemus

tatlım tarifiniçin çok teşekkürler...bakamadım ondan deneyemedim...burdan aldığım 2 tarifi mutlaka deneyeceğim...bende havuçlu kek yaptım...misafirlerde beğendi...

tüm arkadaşlara yardımları için teşekkürler...

tatlım tarifiniçin çok teşekkürler...bakamadım ondan deneyemedim...burdan aldığım 2 tarifi mutlaka deneyeceğim...bende havuçlu kek yaptım...misafirlerde beğendi...

tüm arkadaşlara yardımları için teşekkürler...

Afiyet olsun ellerine sağlık diyelim canım ozaman bizdeyerimseniben

X