İstanbul...Hayvan barınakları sel altında, yardıma ihtiyacımız var

KilicBaligi

✯✯✯ Albay ✯✯✯
Pro Üye
2 Eylül 2007
16.582
11.717
Sevgili arkadaşlar, aşırı yağıştan dolayı bir çok vatandaşımız maddi manevi zarar uğrayıp hayatlarını kaybettikleri gibi maalesef ki barınaklarda kapalı tutulan bir çok hayvanda boğularak öldü.Belki dün haberlerde seyretmişsinizdir durum içler acısı, yaklaşık 120 civarı hayvan boğularak öldü, kurtarabildiklerimizi ise civardaki barınaklara taşıdık.Arkadaşlarımız oraya gittiklerinde barınağın kapısı kilitli ve yaklaşık 1 metre su doluydu haliyle kafeslerde kilitli tutulan kedi ve köpekler kurtulamadı.Defalarca Bahçeşehir ve civar belediyeler arandığı halde telefonlar yüzümüze kapatıldı Bahçeşehir Belediye başkanına ulaştığımızda ise resmen azarlanıp terbiyesiz konumuna sokulduk, adam alenen bu saatte işiniz yok mu dedi, zaten videolardan durumu görebileceksiniz.herneyse arkadaşlar barınaktan kutarılan hayvanları Bakırköy ve Yedikule barınaklarına sevk ettik,Yedikule şu ana kadar 55 köpek aldı, Bakırköy ise düne kadar 130 köpek aldı ... halihazırda oradaki barınkalar ancak kendi bünyesinde faaliyet gösterebildiği ve yapılan yardımlar sınırlı olduğu için zaten aç olan hayvanları doyurmakta güçlük çekiyoruz.Biz elimizden gelen her şeyi insan üzeri gayret göstererk yaptık fkat bundan sonrasında artık elimizden bir şey gelmiyor.

BAKIRKÖY BARINAĞI
TEL: 0212 543 73 17

Bakırköy barınağı için makarna harici yaş kuru kedi ve köpek maması,süt ve gazete kağıdına ihtiyaç var, gerekli olan ilaçların isimleri ise bunlar
AÇIK YARALI, UYUZ, TüMÖRLÜ KÖPEKLER VAR, ıLAÇLAR ACıL LAZIM!!!!
GENTAGUT
NEOCORT
OCERAL SPREY
DERVANOL CıLT TOZU
NOVOSET 0,5 GR.
TERRAMYCıN POMAT
AZRO
RıFOCıN 125 MG.
ıECıLLıNE

BAKIRKÖY BARINAĞI ONLINE MAMA BAĞIŞI ıÇıN
http://www.atilganpet.com/catinfo.asp?cid=186 Buraya tıklayınız bu site BAKIRKÖY barınağı'na yardım yapabileceğiniz tek internet sitesidir...
YEDIKULE BARINAĞI
TEL: 0212 633 58 57

ACıL –SÜT-BıSKÜVı -KEDı YAŞ VE KURU MAMASI-KEDı KUMU-KÖPEK KURU VE YAŞ MAMASI -MAKARNA,,

2LıK -5LıK ENJEKTÖR-
CEFADEY AMP 1GR-
CEFAZOL AMP 1 GR-
AMPıSıD AMP-TETRADOKS TB-
ıESıLıN 800 ıÜ-
EPARGRıSEVıT AMP-
DELTAKORTıL TB-FAMODıN TB-
ASıST TB-BETADıN SOLÜSYON 1LT-
TRANSAMıN AMP-
ULCRAN AMP-
GENTA GÖZ DAMLASI-
ZEFıRAN-
ALKOL-
2LıK ENJ-
LıBAVıT K AMP-
BEPANTEN AMP-
BEPANTEN MERHEM-
ıMMUNEKS TB-
KAĞIT HAVLU,KOKULU YÜZEY TEMıZLEYıCı,BULAŞIK DETARJANI,DOMESTOS ÇAMAŞIR SUYU,
PLASTıK ÇÖP KOVASI VE ARABASI (YEMEK ARTIKLARI TOPLAMAK ıÇıN VE YEMEK DAĞITIMI ıÇıN )

YEDIKULE BARINAĞI ONLINE MAMA BAĞIŞI ıÇıN

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/donationProducts.do?donationinstituteid=3
veya
http://www.petburada.com/catinfo.asp?cid=195&brw=

Lütfen fazlasını karşılayamayacak olan arkadaşlar, hiç değilse 1 paket makarna veya bir kilo mama yardımı yapın...Şu anda buna çok ihtiyacımız var...

KADINLAR KULUBU ONUR LISTEMIZ (bağış yapan arkadaşlarım)
Whiteroses1680
Ece1

Teşekkür ediyorum kızlar :)

Son düzenleme:
Adreslerini aldım, internet üzerinden direk barınağa bağış yapılabiliyor.
Mama göndereceğim onlara, barınak sorumlusu Meral hanımmış.
Onunlada görüşüp daha detaylı bilgi alacağım.

canım aramızda birlik olup biz götürsek bn araba temin edebilim.gazete kagıtları kullanılmayan kalın giysiler..kuru mamalar...yapalım bişeyler.adresleri nere tam olarak

canım aramızda birlik olup biz götürsek bn araba temin edebilim.gazete kagıtları kullanılmayan kalın giysiler..kuru mamalar...yapalım bişeyler.adresleri nere tam olarak

Harikasın canım, barınaklardan biri (Yedikule) Zeytinburnu Abdi ıpekçi spor salonuna yakın, diğeri (Bakırköy) Bakırköy'de Boyner mağazası varya hani Bahçelievler istikametine giderken karayolundan bile kocaman görünür sol tarafta, onun sokağı.Ben zaten yardımda bulunmak isteyen arkadaşları oraya götürebilirim, çok da iyi olur.Gazete ekmek süt makarna, herkes bir paket yardım etse bu bile çok büyük bir şey olur.Fazla vakit kalmadı :KK43:

Gelemeyip online bağış yapmak isteyenler için

http://www.kangurum.com.tr/kangurum3-web/donationProducts.do?donationinstituteid=3
veya
http://www.petburada.com/catinfo.asp?cid=195&brw=

Arkadaşlar, Bakırköy Barınağı için online mama bağış linki eklendi
http://www.atilganpet.com/catinfo.asp?cid=186

buradan ister 15 kgister 1 kg bağış yapabilirsiniz, kargo ücretsizdir...

Son düzenleme:
Arkadaşlar, kargo,elden veya herhangi bir şekilde bağış yaptıktan sonra bana bilgi verin ki daha sonra yardım eden arkadaşlardan oluşan onur listesine sizinde adınızı yazabileyim.Forumda bir arkadaş şimdiden insanlar dururken neden hayvanlarla uğraşıyorsunuz demeye başladı bile, ona cevabımı buradan veriyorum, sel felaketinde aynı şekilde bir çok arkadaşım bilfil insanlara yardım ettim ve evsiz kalan ve gidecek yeri olmayan insanlara kalacak yer bulana kadar kapımızı açtık dersem sanırım bu cevap sana yeter, bir dahada saçma sapan yorumlar okumak istemiyorum.ınsanların yardıma ihtiyacı olduğu kesin fakat şu anda bu hayvanların ölüme terk edilmesine izin veremem.

selam swordfish,

öncelikle hepimize geçmiş olsun. resimleri görünce içim parçalandı. belediye başkanıyla ilgili zaten diyecek söz bulamıyorum hele ki bu mübarek günlerde Allah bizden kendimizden düşük olana yardim etmemizi isterken, açlık nedir anlayalım diye oruç tutarken insanların tepkilerine inanamıyorum. Ben kangurum.com dan mama gönderdim arkadaşlar çok basit. 10 liracik bile olsa ayirip mama gönderebilirsiniz biliyorum çoğumuzun imkanları kısıtlı ama Allah bize bitecek diye korkmayın verin demiş o yüzden kredi kartiniz varsa çok basit halledebilirsiniz. Ben de gelmek isterdim yardım etmek için ama çooook uzakta oturuyorum maalesef :KK43:

Bu arada ben bir köşeyazarına mail attım. yardımdan çok basında duyurulması belediyelerin ilgisizliğini insanlarin görmesi daha önemli bence.

insanlar dururken neden hayvanlar diyen arkadaşa gelince güzel kardeşim bizim burada insanlara yardimci olmadiğimizi kimin nereye bağış yaptığını nereden biliyorsun? biz burada insanlara yardim etmeyin hayvanlara mı yardım edin diyoruz. Saygısızlıktır bu söylediklerin. insanlar iyi bişeyler yapmak istedikleri zaman senin gibi bir kaç ne dediğini bilmeyen arkadaş çıkıp da aç insanlar var diye çığırtmıyor mu deliriyorum. Arkadaşım o zaman sen de aç bir başlık da biz de destek olalım. Biz insanlara değer vermiyor muyuz ki biz de insanız. Bir hayvana kiyamayan insana nasıl kıysın. Nasıl bir mantıktır bu? Sadece burada değil genelde de bu tarz tepkiler veren insanlar var. Hayvanseverler diye dalga geçiyorlar. Siz hangi gruptasınız hayvan sevmeyenler mi? Elin yavru kendinden habersiz korumasız zavallı köpeği orada can çekişerek ölsün , açlıktan midesi sırtına yapışsın siz orada karnınız tok altınız pak efendim niye hayvanlar da insanlar değil deyin. İnsan ne yaparsa kendine yapar diye boşuna dememişler. Bunların hepsi birer test. Anlayana tabi!!!

Ece'ye aynen katılıyorum. İnsanlar dururken diye başlayan sözler beni de çileden çıkarıyor.
İnsanların durduğunu nerden biliyorsunuz 1. İkincisi siz insanlar için neler yapıyorsunuz diye sormak lazım.
Ben böyle söyleyen insanların, insanlar için birşeyler yaptığına inanmıyorum. Çünkü masum hayvanları sevmeyenler insanları hiç sevemez. Çünkü merhamet duygusundan yoksundurlar. Onlara kızdığım kadar acıyorum onun için.
Hayvan düşmanı oldukları kadar hayvan sevenlere de düşmanlar maalesef.
Belediye başkanı olarak görevi olduğu halde, böyle bir tepki vermesi de ayrı bir konu ama bunları da Allah ıslah etsin diyorum.
İnsanlar orada her türlü zorluğu göze alıp yardım için çırpınırken bizim aç kalmamaları için oturduğumuz yerden yardım yapmamız çok mu?
Eğer çoksa yardım yapanların da moralini bozmayın lütfen.
Allah herkesin kalbine merhamet duygusu versin diye yalvarıyorum bu mübarek günlerde.:Saruboceq:

Canım Face den verdiğin linkten herhangi bir şey çıkmıyor..:1no2:
Sayfa sahibi arkadaşın haberi yok..:uhm:
Bilgilendirirsen sevinirim a.s.

selam swordfish,

öncelikle hepimize geçmiş olsun. resimleri görünce içim parçalandı. belediye başkanıyla ilgili zaten diyecek söz bulamıyorum hele ki bu mübarek günlerde Allah bizden kendimizden düşük olana yardim etmemizi isterken, açlık nedir anlayalım diye oruç tutarken insanların tepkilerine inanamıyorum. Ben kangurum.com dan mama gönderdim arkadaşlar çok basit. 10 liracik bile olsa ayirip mama gönderebilirsiniz biliyorum çoğumuzun imkanları kısıtlı ama Allah bize bitecek diye korkmayın verin demiş o yüzden kredi kartiniz varsa çok basit halledebilirsiniz. Ben de gelmek isterdim yardım etmek için ama çooook uzakta oturuyorum maalesef :KK43:

Bu arada ben bir köşeyazarına mail attım. yardımdan çok basında duyurulması belediyelerin ilgisizliğini insanlarin görmesi daha önemli bence.
Canım, yardımın tutarı hiç önemli değil, hepimizin yüreği çok büyük şeyler yapmak ister fakat imkanlar kısıtlı bu sebeple ister 10 lira olsun ister 5 lira bu yardımlar birikir kocaman bir dağ olur.Çok teşekkür ediyorum arkadaşım, çok sağol...

insanlar dururken neden hayvanlar diyen arkadaşa gelince güzel kardeşim bizim burada insanlara yardimci olmadiğimizi kimin nereye bağış yaptığını nereden biliyorsun? biz burada insanlara yardim etmeyin hayvanlara mı yardım edin diyoruz. Saygısızlıktır bu söylediklerin. insanlar iyi bişeyler yapmak istedikleri zaman senin gibi bir kaç ne dediğini bilmeyen arkadaş çıkıp da aç insanlar var diye çığırtmıyor mu deliriyorum. Arkadaşım o zaman sen de aç bir başlık da biz de destek olalım. Biz insanlara değer vermiyor muyuz ki biz de insanız. Bir hayvana kiyamayan insana nasıl kıysın. Nasıl bir mantıktır bu? Sadece burada değil genelde de bu tarz tepkiler veren insanlar var. Hayvanseverler diye dalga geçiyorlar. Siz hangi gruptasınız hayvan sevmeyenler mi? Elin yavru kendinden habersiz korumasız zavallı köpeği orada can çekişerek ölsün , açlıktan midesi sırtına yapışsın siz orada karnınız tok altınız pak efendim niye hayvanlar da insanlar değil deyin. İnsan ne yaparsa kendine yapar diye boşuna dememişler. Bunların hepsi birer test. Anlayana tabi!!!

Onlar anlamazlar çünkü aslında olayları insana veya hayvana yardım değil, bu kişilerin yürekleri nasırlaşmış ve ne yazıkki yadıma ihtiyacı olan bir insan gördüklerindede sırtlarını çeviriyorlar, görmezden geliyorlar, ben artık bu tepkilere alıştım...

Ece'ye aynen katılıyorum. İnsanlar dururken diye başlayan sözler beni de çileden çıkarıyor.
İnsanların durduğunu nerden biliyorsunuz 1. İkincisi siz insanlar için neler yapıyorsunuz diye sormak lazım.
Ben böyle söyleyen insanların, insanlar için birşeyler yaptığına inanmıyorum. Çünkü masum hayvanları sevmeyenler insanları hiç sevemez. Çünkü merhamet duygusundan yoksundurlar. Onlara kızdığım kadar acıyorum onun için.
Hayvan düşmanı oldukları kadar hayvan sevenlere de düşmanlar maalesef.
Belediye başkanı olarak görevi olduğu halde, böyle bir tepki vermesi de ayrı bir konu ama bunları da Allah ıslah etsin diyorum.
İnsanlar orada her türlü zorluğu göze alıp yardım için çırpınırken bizim aç kalmamaları için oturduğumuz yerden yardım yapmamız çok mu?
Eğer çoksa yardım yapanların da moralini bozmayın lütfen.
Allah herkesin kalbine merhamet duygusu versin diye yalvarıyorum bu mübarek günlerde.:Saruboceq:

Bende aynı şekilde düşünüyorum, hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez, eğer toplumumuzda merahmetli insanların sayısı çok olsaydı, ne bu kadar aç, bakıma muhtaç insan olurdu ne de sokaklarda yaralı, hasta hayvanlar...Amin diyorum...

Canım Face den verdiğin linkten herhangi bir şey çıkmıyor..:1no2:
Sayfa sahibi arkadaşın haberi yok..:uhm:
Bilgilendirirsen sevinirim a.s.

Canım o sinirle kimin linkini ekledim bilmiyorum, düzelttim :)

Ben ancak burdakilere yetebiliyorum artık evdekilerle gırtlak gırtlağa gelmiş durumdayım.
Ama
selva makarnaya sütaşa , eczacıbaşına
iletişimden durumu anlatan bir mail attım yardım istedim

info@selva.com.tr

kurumsaliletisim@sutas.com.tr

Eczacıbaşı Holding - İletişim

Dedimki patlak ürün defolu karalamaya çıkmış kağıtlar ne varsa ihtiyacımız var.

Ben tek başıma atınca ciddiye almazlar ama 10 un üzerinde mail giderse eminim bişiler yapacaklardır. En azından firmalardan biri paramız olmasa bile belki bu şekilde yardıma vesile oluruz.

Arkadaşlar biz de biraz araştırdık Bakırköy barınağının ihtiyacı fazla yok.

Yedikule barınağı daha kötü durumda ve daha çok hayvan getirilmiş durumda o yüzden acil ihtiyaçları çok fazla.

Bizde Yedikule Hayvan barınağına mama göndermeye karar verdik. Kendimiz gidemediğimiz için petburadanın barınaklara bağış bölümünden satın alıp göndereceğiz.

Yalnız burada oluşturduğunuz listeye ismimin eklenmemesini rica ediyorum. Ben yapmam gerekeni yaparım başkasının bilmesine gerek yok. (Yanlış anlaşılmasın sakın kişisel tercihimdir ismim yazılmasın)

Arkadaşlar,
uzakta olanlar ve benim gibi internette kredi kartı kullanmayanlar için petburada sitesinin havale seçeneği var. Kara kara düşünüyordum, ne yapsam diye, ilgilenen arkadaşlara haber olsun...

İlk mesajda da yazıldığı gibi Yedikule'nin ihtiyacının çok daha fazla olduğunu okuduk farklı sitelerde de. Tabii ki Bakırköy'e yakın olanlar oraya da gitsin. Ama uzaktan olanlar önceliği Yedikule'ye verirse yaralar daha çabuk sarılacaktır. :Saruboceq:

Barınaklara Bağış | Pet,Akvaryum,Köpek,kedi,akvaryum malzemeleri,petshop,kuru,mama,oyuncak,kedi,köpek,balık,kuş,sürüngen,kemirgen,kuru,mama,kuru mama

Not: liste konusunda nevbahar'la aynı fikirdeyim. Öneren arkadaş teşvik amaçlı yapmıştır kesin ama ibadet de kabahat de gizlidir diye gördük bu yaşa kadar ondan belki de sengözlerimebaksanab

Arkadaşlar biz de biraz araştırdık Bakırköy barınağının ihtiyacı fazla yok.

Yedikule barınağı daha kötü durumda ve daha çok hayvan getirilmiş durumda o yüzden acil ihtiyaçları çok fazla.

Bizde Yedikule Hayvan barınağına mama göndermeye karar verdik. Kendimiz gidemediğimiz için petburadanın barınaklara bağış bölümünden satın alıp göndereceğiz.

Yalnız burada oluşturduğunuz listeye ismimin eklenmemesini rica ediyorum. Ben yapmam gerekeni yaparım başkasının bilmesine gerek yok. (Yanlış anlaşılmasın sakın kişisel tercihimdir ismim yazılmasın)

Nevbahar, tam rakamlar Yedikule şu ana kadar 55 köpek aldı, Bakırköy ise düne kadar 115 köpek aldı .Şu anda bakırköy barınağına alışveriş sitelerinden yardım yapılamadığı için mamalar ancak elden ulaştırılıyor şu ana kadar giden mama 270 kg civarı yedikule ise 1000 kiloya yaklaştı.Yardımın için çok teşekkür diyorum, fakat ismin burada yazılmasa bile Yedikule Barınağı yardım listesinde yer alacaktır :) Bu arada yukarıdaki notu düzeltip rkamları ekliyorum...Bu akşam Bakırköy barınağı için uğraşıp yine bir online alışveriş sitesi için eklettiğim linkide buarada paylaşacağım.

Son düzenleme:
Ben feysteki linke bakmadım bile.
Haberlerden ve oraya gidenlerden direk aldığım bilgilere göre Bakırköyde daha az hayvan kaldığı çoğunun yedikuleye taşınmaya devam ettiği yönünde.
Gidip görmedim aynnı şehirde değilim ama dediğim gibi yedikuleye göndereceğim. Tüm duyduklarım bu çünkü.
Ki sizin ilk mesajının neten alıntı bir mesaj zaten bir çok sitede okudum bunu. Dediğim gibi ve sizinde ilk mesajda yazdığınız gibi yedikulenin ihtiyaçları daha fazla.

Yahu bir dahika Bakırköy ve başakşehir barınakları aynı yer değil mi?
Ben mi yanlış biliyorum. Herkez neden tüm hayvanlar Yedikuleye taşınıyor diyor?
Gerçek ihtiyaç yerini bilsekte yapacağımız hayırlı yere gitse cidden.

Ben ancak burdakilere yetebiliyorum artık evdekilerle gırtlak gırtlağa gelmiş durumdayım.
Ama
selva makarnaya sütaşa , eczacıbaşına
iletişimden durumu anlatan bir mail attım yardım istedim

info@selva.com.tr

kurumsaliletisim@sutas.com.tr

Eczacıbaşı Holding - İletişim

Dedimki patlak ürün defolu karalamaya çıkmış kağıtlar ne varsa ihtiyacımız var.

Ben tek başıma atınca ciddiye almazlar ama 10 un üzerinde mail giderse eminim bişiler yapacaklardır. En azından firmalardan biri paramız olmasa bile belki bu şekilde yardıma vesile oluruz.
Canım, maalesef bu felaketten önce ben tüm makarna firmaları ile görüştüm, inan bana bir koli bile yardım etmediler, umarım uğurlu gelirsin :)))

Arkadaşlar,
uzakta olanlar ve benim gibi internette kredi kartı kullanmayanlar için petburada sitesinin havale seçeneği var. Kara kara düşünüyordum, ne yapsam diye, ilgilenen arkadaşlara haber olsun...

İlk mesajda da yazıldığı gibi Yedikule'nin ihtiyacının çok daha fazla olduğunu okuduk farklı sitelerde de. Tabii ki Bakırköy'e yakın olanlar oraya da gitsin. Ama uzaktan olanlar önceliği Yedikule'ye verirse yaralar daha çabuk sarılacaktır. :Saruboceq:

Barınaklara Bağış | Pet,Akvaryum,Köpek,kedi,akvaryum malzemeleri,petshop,kuru,mama,oyuncak,kedi,köpek,balık,kuş,sürüngen,kemirgen,kuru,mama,kuru mama

Not: liste konusunda nevbahar'la aynı fikirdeyim. Öneren arkadaş teşvik amaçlı yapmıştır kesin ama ibadet de kabahat de gizlidir diye gördük bu yaşa kadar ondan belki de sengözlerimebaksanab

Liste konusu aslına bakarsan bir nevi denetim amaçlı çünkü kimin nereye ne kadar yardım yaptığını bilirsem mamaların teslim edilip edilmediğini görebileceğim, aynı şekilde sizlerde sipariş verdikten 2 gün sonra yardım yaptığınız barınağı arayıp bağışınızın ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin lütfen...Aynı zamanda burada bize destek olan arkadaşlara bir teşekkür yazısı gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum...

Yahu bir dahika Bakırköy ve başakşehir barınakları aynı yer değil mi?
Ben mi yanlış biliyorum. Herkez neden tüm hayvanlar Yedikuleye taşınıyor diyor?
Gerçek ihtiyaç yerini bilsekte yapacağımız hayırlı yere gitse cidden.

Ben feysteki linke bakmadım bile.
Haberlerden ve oraya gidenlerden direk aldığım bilgilere göre Bakırköyde daha az hayvan kaldığı çoğunun yedikuleye taşınmaya devam ettiği yönünde.
Gidip görmedim aynnı şehirde değilim ama dediğim gibi yedikuleye göndereceğim. Tüm duyduklarım bu çünkü.
Ki sizin ilk mesajının neten alıntı bir mesaj zaten bir çok sitede okudum bunu. Dediğim gibi ve sizinde ilk mesajda yazdığınız gibi yedikulenin ihtiyaçları daha fazla.

Yok canım, başakşehir barınağı epey uzakta, kısaca allahın dağı diyebiliriz,Bakırköy ise hemen adliye sarayının yanında.istersen yukarıda verdiğim numaraları ara, Yedikule için Meral Olcay, bakırköy için Dilek Hiçyılmaz barınakların sorumluları...Olay olduğu sırada bende yurtdışında olduğum için farklı kişilerden farklı duyumlar aldım fakat ertesi gün geri dönüp yardıma gittiğimde zaten bahsettikleri rakamlar kadar hayvan sağ kalmadığını gördüm.Maalesef ki beyaz bir komyona doldurulmuş 7 köpek de kayıp, bu o köpeklerden haber alamadığımız 3. gün :KK43: Okuduğuna göre biliyorsundur Yedikuleye 1200 köpek götürüldü dendi fakat maalesefki sağ kalan 200 köpek yok :KK43: Verdiğim ismleri facebooktada ekleyip takibini yapabilirsin canım.Üstteki mesajı düzetip son bilgileri ve ihtiyaç listelerini ekledim.Fotoğrafta eklemek isterdim fakat Pazar günü itibarı ile barınaklarda fotoğraf çekmek yasaklandı.

Fotoğrafa izin verilmemesine sevindim. Evelsi akşam oraya giden bir arkadaşın fotoğraflarını görünce kendimize gelemedik uzunca bir süre.

O zaman desenede duyduğumuza da inanmayacağız:KK43: B akırköy mü daha acil diyorsunuz şimdi. Ama oraya elden gitme imkanım yok benim üff

En sağlam bilgi ve gelişmeler için Fatih Hayvan Barınağı Meral Olcay TEL: 0212 633 58 57
Bakırköy Hayvan Barınağı Dilek Hiçyılmaz ve Emel Pişirir TEL: 0212 543 73 17

X