Domuz Gribi hakknda ...

şimdi aşı henüz insanlarda denenmemiş bir aşı,dolayısıyla
millet aşı çıktığı anda hücum edecek,ama diğer arkadalşların dediği gibi
aşının zararları bir hayli fazla,acaba bazı olayları fazla mı büyütüyoruz anlayamıyorum,
elbette bizlerde korkuyoruz ama bakın arkadaşlar
aşıyı ilk Türklerde deneyecekler gibi bir söylenti var,tabi ne derece doğru bilemiyoruz ama
söylentilere görede hareket etmemek lazım...
insanlarla öpüşmemek,uzaktan selamlaşmak,sık sık el yıkamak ve temiz olmak
ve sanırım maskeyle dolaşmak şart diye düşünüyorum...
her kış bir hastalık çıkıyor,deli dana,kuş gribi,keneler,domuz gribi,
bakalım daha neler duyacağız tabi bu gidişle yaşarsak...
sevgiyle ve sağlıkla kalın...

:1shok: valla de.

Kobay olarak kullanılıcaz yani, helal olsun valla ne diyim.

O kadar ucuzuzki, hiç bir önemi yok hayatımızın,Eğerki doğruysa bunlar, böyle birşeyi kabul eden yetkililerede yuuh:kahve:

anlatılanlara göre korkmamak elde değil ki bakan çıkıyo 5 bın kişi ölebilir diyo
aşı var dıyo e herkez aşıda olamıcak hadi olanlar kurtuldu dıyelım olmayanların ne gunahı var

bide şu var tabi aşı nekadar sağlııklı onla ilgilide bi sürü sorun var
allah korusun hepimizi

aşı olunsa bile yine de hastalık kapılabileceğini duydum ben de
bol bol meyve yemek gerekliymiş sözde ay bilmiyorum valla ben de korkmaya başladım artık

Bende korkuyorum bu domuz grbiinden ya inş tahmin edilen ölümler gerçekleşmez ve hastalık ilerlemezz:sinifsinif: Ne kuş gribi ne deli dana ne kırım kongo hiç birinden bu kadar tırsmamıştım vallaakannehir

Kuzum inan öyleymiş...
duydun mu bilmiyorum Ankara Bilkentte bir ilköğretim domuz gribi nedeniyle
1 hafta kapatıldı,ailelerde karantinaya alındı,
bunlar yurtdışından gelen ailelermiş güya,
madem öyle havaalanlarında kontrolü sıklaştır ki,
hasta olanlar sokma ülkeye be kardeşim...
yapacağımız tek şey,çocuklarımıza kesinlikle temizliklerine dikkat etmelerini söylemek,kimseyle öpüşmemelerini ve takmazlar ama maske ile gitmleerini...
bana sanki birileri bu aşıdan çok fena para kazanacak gibi geliyor,
öyle korkuttular ki insanları,şimdi dört gözle aşıyı bekleyn yığınla insan var...
ve düşünebiliyormusunuz,24 yaş ve altı için aşılama olacak,
24 yaş ve üstü risk altında değilmiş,bu naıl oluyor ki,
ölenlere baktığınızda yaşlı olanları hatırlıyorum...
bilmiyorum ya,soru işaretleriyle dolu bir problem ve
çözüm yani kesin çözüm ne???

bende korkuyorum nasıl önlem alınması gerek tamolarak bilmiyoruz yakında yurt dışından mısafır gelecek şimdiden korkuyorum ya domuz gribi ise ne yapmamlazım evde çocuklarda var

Kızlar aşı hiç denenmemiş değil.
ılk aşılamayı 1 Ekimde Japonya'da öğrencilere yapmışlar, öyle ciddi bir yan etkisi de yokmuş.
Almanya'da ve bi kaç başka ülke de başlamış aşıya.
Ayrıca bir çok grip vakası evde dinlenmeyle ve verilen ilaçlarla 7 günde düzeliyormuş.
Ama bu bir kıstas değil tabi ki.
Ankara'daki hasta sayısı da 10'a yükseldi, okul belediye tarafından dezenfekte ediliyor.
500 veliye ve tüm öğrencilere tahlil yapılıyor.
Yani yayılması aslında o kadar kolay ki... bizzat benim kızımın en yakın arkadaşlarından bir tanesi o okulun öğrencisi.
Ben şahsen sürekli yurtdışından gelenlerin gidenlerin olduğu büyük bir firmada çalışıyorum.
Yani nereye kadar ne kadar koruyabileceğiz kendimizi hiç bilmiyorum.
Allaha emanet artık.

Kızlar aşı hiç denenmemiş değil.
İlk aşılamayı 1 Ekimde Japonya'da öğrencilere yapmışlar, öyle ciddi bir yan etkisi de yokmuş.
Almanya'da ve bi kaç başka ülke de başlamış aşıya.
Ayrıca bir çok grip vakası evde dinlenmeyle ve verilen ilaçlarla 7 günde düzeliyormuş.
Ama bu bir kıstas değil tabi ki.
Ankara'daki hasta sayısı da 10'a yükseldi, okul belediye tarafından dezenfekte ediliyor.
500 veliye ve tüm öğrencilere tahlil yapılıyor.
Yani yayılması aslında o kadar kolay ki... bizzat benim kızımın en yakın arkadaşlarından bir tanesi o okulun öğrencisi.
Ben şahsen sürekli yurtdışından gelenlerin gidenlerin olduğu büyük bir firmada çalışıyorum.
Yani nereye kadar ne kadar koruyabileceğiz kendimizi hiç bilmiyorum.
Allaha emanet artık.

Arkadaşım ama hep söylentilerle hareket ediliyor,
biride çıkıpta kesin net bilgilerle insanları bilgilendirmiyorlar...
hep mış,miş...
aşı için ben öyle duydum bakın siz farklı duymuşsunuz,
bilemiyorum tam bir soru yumağı haline geldi..
Allah hepimizi korusun ne diyebiliriz ki...

Valla ne bilim Songül ya... kaldık biz de böyle neye inanacağımızı bilemiyoruz.
Yapabileceğimiz en iyi şey, tokalaşmayacağız, öpüşmeyeceğiz, sarılmayacağız, günde 100 defa ellerimizi yıkayacağız, zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlara girmeyeceğiz... bol bol vitamin alacağız, kendimize iyi bakacağız... bi kaç ay böyle geçireceğiz... başka bir şey gelmiyor elimizden maalesef.

Allah sonumuzu hayir eylesin insallah ne diyelim, hadi biz opusmedik, tokalasmadik, cocuklarimizi desek boyle boyle ne anlicaklar ? hani kucuk cocuklar e nasil olcak bu is hAyirlisi bakalim

eski sağlık bakanı aşının testlerinin tamamlanmadığını
yan etkilerinin oldukça fazla olduğunu ve
Türkiyenin üçüncü dünya ülkelerinde olduğu gibi kobay olarak kullanıcağını söyledi
hatta aşının prospektüsündede 4 yaş altı çocuklar için kullanılamayacağı ve yan etkileri yazıyormuş
hamileler ve çocuklar uzak durmalıymış
şimdiki sağlık bakanı ise aşı kullanılmadığı taktirde domuz gribinden ölenlerin sayısının oldukça fazla olacağı görüşünde
pes diyorum ve yorumunuza bırakıyorum

Domuz gribi aşısı zararlı mı?
Domuz gribi aşısıyla ilgili iddialar vahim. Ölümcül olabileceği bile söyleniyor. En yetkili ağız, Prof. Dr. Ceyhan iddialara yanıt verdi
Türkiye’yi domuz gribi korkusu sardı. Salgının önüne geçmek için Ekim ayı sonunda uygulanması beklenen aşı daha yapılmadan tartışmaya neden oldu. Aşının ölümcül olabileceği kaygıları dile getirilirken domuz gribi hastalığını atlatmış Türk profesör bu eleştirilere yanıt verdi.

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “Yan etkiler diğer uyguladığımız aşıların yan etkilerinden farklı değil. Bu virüs şekil değiştirip daha ölümcül olmasın diye aşının yapılması gerekiyor. Bekleyip görelim olmaz. Ölümcül seyrederse bunun pişmanlığı olmaz” dedi.

Ceyhan’ın çok tartışılan domuz gribi aşısıyla ilgili değerlendirmeleri şöyle:

-Aşının yan etkilerinin etkisinden daha ölümcül olabileceği konuşuluyor. Bu eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Herhangi bir ilaç veya aşının yan etkisi olmaması mümkün değil. Su hayati bir sıvı. İçmeden yaşanmaz, ama çok fazla çok içerseniz sudan bile zehirlenmek mümkün. Tıpta etkiler ve yan etkiler masaya yatırılır. Etkileri ağır basıyorsa yan etkileri ağır basmıyorsa buna tamam denir. Bu aşının ölümcül olabileceği iddiaları asılsız ve bilimsel dayanağı yok. Aşı henüz herhangi bir ülkede uygulanmaya girmedi.

-Bu aşının özelliği, diğerlerinden farkı nedir?
Yapı olarak aslında bu bir grip aşısı. İçindeki maddelerde aşağı yukarı aynı. Yan etkileri mevsimsel grip aşısının yan etkileri ile benzer. Geçmişte aşının yan etkilerinden değil, üretimden kaynaklanan bazı hatalar nedeniyle sorunlu aşılar olmuştu. Bu aşıyı o yaşanan sorunlarla karıştırmamak gerek.

-İçindeki adjuvan maddesiyle ilgili eleştiriler var. ABD’deki aşılarda bu madde yok. Bu nasıl bir sıkıntı yaratır?
Bizim şu an kullandığımız bütün aşılarda bu madde var. Sadece ABD aşı firmalarına büyük paralar ödeyerek adjuvansız aşı üretimi istedi. Adjuvan bir alüminyum bileşiğidir. Belli bir yan etkisi var. Eğer paranız varsa, gücünüz varsa, parayı ödeyerek bunu yaptırırsınız. ABD yaptı ama onun için bu şekilde üretilen aşılar yetecek mi göreceğiz. Mevcut aşıyı ABD dışında bütün batı ülkeleri kullanacak.

-Aşı yaptırmaktan çekinenler var. Beklemek isteyenler için ne dersiniz?
Hafif seyrediyor, aşıyı yapmadan beklesek diyenler var ve olacaktır. Ama bu suçiçeği için olsa tamam. Belli sıklıkta seyrediyor. O zaman beklersiniz. Ancak burada böyle bir şansımız yok. Bekleyip göreyim olmaz. Ya aşılayacak ya da aşılamayacaksınız. Virüsün şekil değiştirip daha ölümcül olmasından korkuyoruz. Ölümcül seyrederse onun pişmanlığı olmaz.

-Aşı geldiğinde nasıl uygulanacak? İsteyen herkes yaptırabilecek mi?
Aşı daha gelmeden nerede nasıl bulacağım telaşı başladı
. Böyle bir olay yok. Aşı kimsenin isteğine bırakılmayacak. Ne serbest piyasada ne eczanelerde olmayacak. Sağlık Bakanlığı aşıları aşı merkezlerine dağıtacak. Başta gebeler, bebekler, sağlık personeli olmak üzere risk grubuna belli bir liste dahilinde yapılacak.

-Sizin de domuz gribine yakalandığınızı biliyoruz. Nasıl atlattınız?
Eşimle geçen Temmuz’da ABD’ye gittiğimizde yakalandık. İki gün hafif ateş ve kırgınlıkla atlattık. Evde dinlendim. Eğer kronik bir başka rahatsızlığınız yoksa ilaç kullanmak da gerekmiyor. Ateş düşürücü, ağrı kesici kullanılabilir. Bilkentte hastalanan öğrenciler açısından da büyük bir sıkıntı yok. Onlar da bir iki güne iyileşir. Şu anki haliyle korkulacak bir durum yok. Aşının nedeni virüsün şekil değiştirip daha öldürücü olmasını önlemek

eski sağlık bakanı aşının testlerinin tamamlanmadığını
yan etkilerinin oldukça fazla olduğunu ve
Türkiyenin üçüncü dünya ülkelerinde olduğu gibi kobay olarak kullanıcağını söyledi
hatta aşının prospektüsündede 4 yaş altı çocuklar için kullanılamayacağı ve yan etkileri yazıyormuş
hamileler ve çocuklar uzak durmalıymış
şimdiki sağlık bakanı ise aşı kullanılmadığı taktirde domuz gribinden ölenlerin sayısının oldukça fazla olacağı görüşünde
pes diyorum ve yorumunuza bırakıyorum
dedıgın gıbı arkadasım bende pes dıyorum yenı saglık bakanı baska sey söyluyo eskısı cıkıyo odabaska .hatta adam domuz grıbinin cok abartılıyo toplum korkutulmaya calısıyo aşı zararlı ve turkıyenın kobay olarak kullanılacagını söyluyo.pekı bız toplum kıme ınanacagız ve ne yapacagız.allh sonumuzu hayır etsın ya.

ıngiltere' de bin 500 hemşire ile yapılan bir araştırmada hemşirelerinüçte birinin domuz gribi yaptırmak istemediği, yüzde 33' ünün kararsızoldukları ve yüzde 37' sinin ise aşıyı yaptırmak istedikleri ortayaçıktı. Aşıya karşı çıkanların yüzde 60' ı buna sebep olarak aşının yanetkilerini göstermişler. Bu araştırma doktorlar arasında yapılmışolsaydı sanırım sonuç bundan pek de farklı olmazdı.Aşının hem gerekliliğine hem etkinliğine ve hem de yan etkilerinekarşı ciddi endişeler var.Her şeyden önce domuz gribinin her yıl görülen olağan grip kadaröldürücü olmadığı ortaya çıktı. Olağan gripten her sene 250-500 binkişi ölürken, domuz gribinden tüm dünyada ölen insan sayısı 1.500kadar. Bir başka deyişle domuz gribinden ölüm ihtimali binde 4.ıkincisi domuz gribi aşınsın ne ölçüde koruyucu olacağı bu aşamadakesin olarak bilinmiyor. Domuz gribi ciddi bir mutasyona uğrarsaaşının etkinliği de o nispette azalacak ve hatta belki de tamamenetkisiz kalacak.Üçüncüsü de domuz gribi aşısının çok ciddi yan etkileri olabileceğiileri sürülüyor. Bugün bu aşısının ülkemizde hiç dile getirilmeyen çokönemli bir sakıncasından bahsetmek istiyorum.Grip aşılarına tıp dilinde adjuvan adı verilen ve vücudun aşıya dahafazla tepki vermesini sağlayan maddeler ekleniyor. Alüminyum veskualen bunlar içinde en çok kullanılanlar.Aşılara adjuvan eklenmesi teorik olarak mantıklı, çünkü bu sayede kısazamanda az sayıda virüsle aşı üretmek ve böylece de daha az virüsantijeni ile daha çok insanı aşılamak mümkün oluyor.Ancak bu işlemin çok tehlikeli yan etkileri var. Bu sebeple de Avrupa'da üç çeşit aşıda skualen kullanılıyor olsa da Amerika' da bumaddelerin aşılara eklenmesine kesinlikle müsaade edilmiyor.Oysa medyada domuz gribi aşısı üreten şirketlerin en az ikisinin(Novartis ve GlaxoSmithKline) , hazırladıkları aşıda adjuvankullanacakları haberleri yer aldı.ıYı SKUALEN KÖTÜ SKUALENSkualen aslında vücudumuz için yabancı bir madde değil. Karaciğerdeyapılıyor ve kolesterol metabolizması nda da rolü var, sinir sitemindeve beyin dokusunda bulunuyor. Skualen ayrıca zeytinyağı, köpekbalığıkaraciğeri ve birçok doğal besin desteğinde var olan ve antioksidanözelliklere sahip bir yağ molekülü. ısterseniz buna 'iyi skualen'diyelim.Vücuda enjekte edilen skualenin ise karaciğerde sentez edilen veyabesinlerle alınan skualen gibi faydalı değil, aksine oldukça zararlıolduğunu gösteren pek çok bilgi var. Bu yüzden isterseniz ona da 'kötüskualen' diyelim.ıyi skualen ve kötü skualen arasındaki en önemli fark bunların insanvücuduna giriş yolları.Skualen besinlerle sindirim sisteminden vücudumuza girerse hiçbirsorun olmuyor, ama bunun aşılarda olduğu gibi derialtına veya kasiçine zerk edilmesi bağışıklık sistemini vücuttaki tüm skualenesaldıracak şekilde harekete geçmesine yol açabiliyor.Bağışıklık sistemi vücutta sinir sisteminde tabii olarak bulunan vesağlıklı bir hayat için elzem olan 'iyi skualen' de dâhil tüm skualenmoleküllerini tahrip etmeye başlayabiliyor.Körfez Savaşı' na katılan sayısız Amerikalı askerde ortaya çıkan veKörfez Savaşı Sendromu adıyla bilinen hastalığın da bu kişilereyapılan ve skualen ihtiva eden şarbon aşısından kaynaklanabileceğidüşünülüyor.Körfez Savaşı Sendromu, vücudu tahrip eden oto-immun bir hastalık. Bukişilerde eklem iltihabı, kas ağrıları, deri döküntüleri, lenfbezlerinde büyüme, kronik yorgunluk, kronik baş ağrıları, vücuttakikılların dökülmesi, iyileşmeyen deri yaraları, hafıza kaybı, saranöbetleri, kansızlık, ruhsal ve sinirsel problemler, nefes darlığı,kronik ishal, gece terlemesi, ateş ve daha pek çok rahatsızlıkgelişiyor.Burada vurgulanması gereken çok önemli bir şey de bu hastalığın çokmüphem belirtilerle başlayıp uzun bir sürede (yıllar içinde)gelişmesi. Bu sebeple de skualenin birkaç haftalık dönemde herhangibir yan etki göstermemesi onun güvenilir olduğunun bir kanıtı değil.Savunma Bakanlığı skualen ile Körfez Savaşı Sendromu arasındakiilişkiyi reddetse ve bunun başka sebepleri (sinir gazları, kimyasalsilahlar, zehirli gazlar, uranyum...) olabileceğini iddia etse de, buhastalığa tutulan askerlerin yüzde 95' inin kanlarında skualene karşıantikorlar oluştuğunun gösterilmesi her şeyi apaçık ortaya koyuyor.Tavşanlarda yapılan araştırmalarda da tek bir kez zerk edilenskualenin bile oto-immun bir hastalık olan romatoit artrite sebepolduğunun belirlenmesi de bunu destekleyen bir başka kanıt.GELELıM NETıCEYEAylar öncesinden 20 milyon doz domuz gribi aşısı siparişi veren SağlıkBakanlığı'na birkaç sorum var.Bir: Aşı hangi firmadan alınıyor ve bunun için kaç lira ödenecek?ıki: Sağlık Bakanlığı' nın ısmarladığı aşıda Amerika' da yasak olan buadjuvan madde (skualen) var mı?Üç: Eğer varsa Sağlık Bakanlığı' nın skualenin emniyeti konusundaki fikri nedir?Cevap bekliyorum."
Prof .Dr.A.Rasim Küçükusta

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta

Domuz gribinden korkmayın

Dünya Sağlık Örgütü’nün basın açıklamasını okuyunca korkuya kapılmamak ve ‘Eyvah insanlığın sonu geldi galiba’ dememek mümkün değil:

‘’Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen pandemide 2 milyardan fazla insan gribe yakalanacak ve iyimser senaryoda 2-7 milyon, kötümser senaryoda ise100 milyon insanın ölecek.’’

Evet, bu sözler sıradan bir insana değil Dünya Sağlık Örgütü’ nün Asya ve Pasifik Direktörü Shigeru Omi’ ye ait.

Ama durun hemen paniklemeyin. Çünkü bu açıklama tam 5 sene öncesine ait bir açıklama. Çok şükür ki böyle bir salgın gerçekleşmedi.

Sağlık Bakanımızın domuz gribi ile ilgili olarak Türkiye için açıkladığı iyi ve kötü senaryoları da gazetelerde okumuş olmalısınız.

Bu tür açıklamalar insanları korkutmaktan, kafalarını karıştırmaktan ve moral bozmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

ınsanlar endişe içinde. ‘’Domuz gribi salgını olacak mı, yoksa toplumda panik mi yaratılmak isteniyor? Grip aşısı üreten firmaların ya da ilaç endüstrisinin bu işte rolleri var mı? Grip aşısı olmak şart mı?’’ sorularına cevap arıyorlar.

Domuz gribi salgını olacak mı?

Nisan ayından beri dünyanın hemen her ülkesinde görülen domuz gribi virüsü H1N1’ e karşı insanların bağışıklığının olmaması bu virüsü alan her kişinin hastalanması anlamına geliyor ve buna göre de dünya çapında bir salgın ihtimal dahilindedir.

Ancak 1510 senesinden bugüne kadar oluşan 14 pandemi incelendiğinde bunların hiçbirinin önce bahar mevsiminde başlayıp daha sonra kış mevsiminde daha ağır ikinci bir salgına yol açığına dair bir veri yok. Bu içimizi çok ferahlatan bir bilgi.

Domuz gribi ağır bir hastalık mı?

Domuz gribi insanların korkutulduğu kadar ağır bir hastalık değil. Belirtileri olağan gribe göre çok daha hafif.

Domuz gribi olanların hastaneye yatmaları veya ilaç kullanmaları da

gerekmiyor. Bunların ateşleri düşene kadar evde istirahat etmeleri yeterli. Hastalık kendi kendine iyi oluyor.

Domuz gribi öldürücü bir hastalık mı?

Domuz gribinin öldürücü bir hastalık olduğu doğru ama bu ihtimal binde birin bile altında. Oysa olağan gripte bu oran yüzde 1. Her sene olağan gripten 250-500 bin insanın öldüğü ama domuz gribinden bugüne kadar ölen insan sayısının 4 bin 500 civarında olduğu bilinirse durum daha iyi anlaşılır.

Grip aşısı ne kadar etkilidir?

Aşı gribin hafif atlatılması, gribe bağlı komplikasyonların ve ölümlerin azaltılması amacıyla yapılır. Bunun için de aşıdaki virüslerle hastalık yapan virüsün aynı veya çok benzer olmaları gerekir.

Aşıdaki virüslerle hastalık yapan virüsler farklı olduğunda aşı zaten etkisiz kalacaktır ama uyum olduğunda da aşının komplikasyon ve ölümleri önlediğine dair bir kanıt yoktur.

Aşı yapılan kimselerde o virüslere karşı antikor oluşması aşının etkili olduğunu göstermemektedir.

Son yıllarda yapılan pek çok araştırma grip aşısının 70 yaşın üstündekilerde ölümleri azatlığı iddiasının ‘çok abartılı’ olduğunu ortaya koymuştur. Amerika’ da 1980’ lerde yüzde 15 civarında olan aşılanma oranlarının son yıllarda yüzde 70’ lere kadar çıkmasına rağmen yaşlılarda gribe bağlı ‘fazladan ölümlerde’ azalmanın olmadığı ortadadır.

Aşı yapılan insanların incelendiği bir araştırmada da aşıdan fayda gördükleri belirlenen kimselerin maddi durumları daha iyi olan, sağlıklarına önem veren, sigara alkol kullanmayan, sağlık sigortaları olan, kendilerine iyi bakan kişiler oldukları anlaşılmıştır.

Domuz gribi aşısı olalım mı?

Domuz gribi aşısı yapılması kanımca gerekli değildir. Çünkü bir kere domuz gribi sanıldığı kadar ağır ve öldürücü bir hastalık değildir. ıkincisi domuz gribi aşısının etkili olduğunu gösteren hiçbir veri yoktur. Üçüncüsü de bu aşının çok ciddi yan etkileri olabileceği ileri sürülmektedir. ınsanlar domuz gribinden değil aşıdan daha fazla zarar görebilirler.

Domuz gribi aşısı gerçeği

Sağlık bakanı Akdağ: Biz domuz gribi aşısını satın alma konusunda, önde gelen ülkelerdeniz. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribine yönelik aşı üretecek firmalarla görüştüklerini bildirerek, “Biz aşıyı satın alma konusunda masaya oturmuş, önde gelen ülkelerden biriyiz“ dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 35-40 milyon doz domuz gribi aşısı almayı planladıklarını , aşısının ilk partisinin Ekim ayında Türkiye’ye getirileceğini söyledi.

http://arama. hurriyet. com.tr/arsivnews .aspx?id= 12585355

ÖNEMLı! OKUYUN

Dünyadaki diğer ülkeler, domuz gribinin labaratuvarda biyolojik silah olarak üretildiğini ve insanlığın başına bela edildiği yazıyor. Domuz gribi aşısıda henüz geliştirilen ve içeriği açısından ölümcül tehlikeleri olan bir ürün.

Şimdiye kadar üç firma üretim yapmış:

GlaxoSmithKilne firmasının Pandemrix, adlı aşısı.

Baxter International’ ın H1N1 aşısı.

Her ikisininde henüz lisansı yok. Avrupa ilaçlar kuruluşu tarafından onaylanmamış.

Novartis tarafından üretilen Influenza A (H1N1) 2009 Monovalent .

Amerikan’nın bazı eyaletlerinde zorunlu aşılamaya karşı tepkiler artıyor. Aşılardan ölümler meydana gelmekte. ıngiltere ülkesinde kesinlikle böyle bir uygulama yapmayacağını söylüyor. Diğer ülkelerdede durum farklı değil.

Bu aşılar yapıldıgı takdirde: (ÖNEMLı)

- Guillain-Barre sendromu

- Vaskülit

- Felç

- Anafilaktik şok

- ve ölüme neden olabileceği duyuruluyor.

Ayrıca Novartis firmasının geliştirdiği ilacın yan etkilerini Novartisin kendi labaratuvar sonuçlarından okuyabilirsiniz.

http://www.fluscamcom/Vaccine_Packa...n1980Approvalfor%20Fluvirin_UCM182242.pdf

Yukarıdaki siteden Novartis’in kendi resmi evrağında bulunan yan etkilerden bazıları:

*Local injection site reactions (including pain, pain limiting limb movement, redness, swelling, warmth, ecchymosis, induration)

*Hot flashes/flushes

*Chills

*Fever

*Malaise

*Shivering

*Fatigue

*Asthenia

*Facial edema.

*Immune system disorders

*Hypersensitivity reactions (including throat and/or mouth edema)

*In rare cases, hypersensitivity reactions have lead to anaphylactic shock and death

*Cardiovascular disorders

*Vasculitis (in rare cases with transient renal involvement)

*Syncope shortly after vaccination

*Digestive disorders

*Diarrhea

*Nausea

*Vomiting

*Abdominal pain.

*Blood and lymphatic disorders

*Local lymphadenopathy

*Transient thrombocytopenia.

*Metabolic and nutritional disorders

*Loss of appetite.

*Arthralgia

*Myalgia

*Myasthenia

*Nervous system disorders

*Headache

*Dizziness

*Neuralgia

*Paraesthesia

*Febrile convulsions

*Guillain-Barré Syndrome

*Myelitis (including encephalomyelitis and transverse myelitis)

*Neuropathy (including neuritis)

*Paralysis (including Bell’s Palsy)

*Respiratory disorders

*Dyspnea

*Chest pain

*Cough

*Pharyngitis

*Rhinitis

*Stevens-Johnson syndrome

*Pruritus

*Urticaria

*Rash (including non-specific, maculopapular, and vesiculobulbous) .

Dünya gribe karşı vitamin takviyesi ve geçmişte kullanılan ilaçlarla çözüm sunuyor.! Domuz gribi ve tedavisi ile ilgili yakınlarımızı bilgilendirelim.

Kaynak:

E-KomploTeorileri.googlegroups.com

Alman milletvekili Dr. Wolfgang Wodarg, "domuz gribi pandemisi korkusunun bir mizansen olduğunu" savunarak, deneme aşamasındaki domuz gribi aşısının muhtemel yan etkilerinden endişeli olduğunu belirtti.

Alman Bild gazetesinin haberine göre, Avrupa Konseyi Sağlık Komitesi Başkanı ve Alman Meclisi Sağlık Komisyonu üyesi, dahiliye uzmanı Dr. Wodarg, Almanya'da deneme aşamasında olan domuz gribi aşısının tehlikeli olabileceğine işaret ederek, aşıda hayvansal kanserli hücrelerin kullanıldığını kaydetti. Alerji riskinin olup olmadığının bilinmediğini ifade eden Wodarg, bundan daha da önemli olarak, bu kanserli hücrelerin kullanımındaki en ufak bir hatada, aşılanan kişinin kanser olma ihtimali bulunabileceğini belirtti. Pandemi korkusunun bir mizansen olduğu görüşünü savunan Wodarg, "Bu, ilaç endüstrisinin dev bir işi" ifadesini kullandı. Domuz gribinin diğer grip salgınlarından farklı olmadığını öne süren Wodarg, aksine domuz gribindeki vaka sayısı diğer grip dalgalarındaki vaka sayısıyla kıyaslanırsa bunun "devede kulak" kalacağı görüşünü dile getirdi. Wodarg, domuz gribi konusuna dikkatlice, ancak "fazla heyecan yaratmadan" yaklaşmak gerektiğini belirtti. Wolfgang Wodarg ayrıca, bugüne kadar aşı üreticilerinin, sonbaharda kaç aşı satacaklarını bilmediklerini, ancak şimdi Alman hükümetinin ilaç sanayisine satın alma garantisi verdiğini kaydetti. Bu arada Almanya'da demene aşamasında bulunan domuz gribi aşısının uygulanmasından sorumlu olan Paul Ehrlich Enstitüsünün Başkanı Johannes Löwer de domuz gribi aşısının yan etkilerinin normal grip aşılarının yan etkilerinden daha ağır olabileceğini kaydetti.

Yani demek oluyor ki bazilari hic bi sey olmaz diyor, bazilari veya cogu olebiliriz falan filan dio, hangisine inancamz da sastik iyi mi, biz ailecek vurunmucagiz bu zikim olan asiyi, olmek varsa Azrail alsin canimi asi degil tovbe tovbe, yakinlarimiza da soyluyorum tanidikarimizi da, okulda is yerinde, doktorda, sakin vurmak isteyen kuruluslar olursa sakin vurdurmayin diye !!!!!!!!

valla be kızıma aşı filan yaptırmıcam çünkü 2 gün sonra bilmem ne ilaç endüstrisi başkanı aşının beymnin bilmem ne lobunu felç edip vucudun falan yerini sakat ediyor diye açıklama yapar...her zaman böyle oluyor ...daha tam onaylanmmamış bişeyi millete para kazanıcaz di,ye satıyorlar hayret bişey yaaa...:eek:lmaz::kızgın:

X