Menopoz Erken menopoz

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
kızlar bana da yardımcı olun lütfen.29 yaşındayım.şubat ayına kadar adetlerım hep duzenlıydı.6 aydır 2 gün önce ,3 gün sonra vb.geliyor.tam olarak ne gün olacağını kestıremez oldum.3 gun önce olmam gerekıyordu.sırtım,belim cok ağrıyor.bulantım var.göğüslerim şiş.sık idrara cıkmada var ama kendısı yok.bu arada mikterıda azaldı.erken menopoz olabilirmi.çünkü ben şüphelenmeye başladım.4-5 aydır korunmuyorumda.kafam karmakarısık.bana yardımcı olurmusunuz?

adetlerin çok da düzensiz olmuyormuş aslında. Adet miktarı benim de son aylarda azalmaya başladı, dr.a sordum. önemli olan adet olman, miktarı o kadar önemli değil demişti. 5 ay da cok uzun bir zaman değil, ama için rahat olsun diye test yaptırabilirsin. Biz de 2 aydır korunmuyoruz. Kısmet Allah'tan.

merhaba arkadaşlar be yeni üyelerdenim. benimde fsh yüksek ama burada okuduklarım kadar değil. benim 26 ya kadar çıktı ben trisequens kullannıyorum.ilk kullandığımda baya etkilemişti ağır gelmişti depresyona sokmuştu. ara verdim şimdi etkilemiyor artık.doktorum bana fsh değerlerinin tamamen psikolojik olduğunu söyledi.fsh 18 çıkmıştı doktora tedviye gittiğimde ise yumurtam vardı ve o ay hamile kalmıştım ( 6 aylık erken doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim)benim fsh yükseliyor ama adetim düzenli oluyordu sadece 1 ay gelmedi bir keresinde ama miktarı çok az. bebek sahibi olmak istediğim için trisequensi kullanıyorum onu kullanınca 9-10 oluyor. hepimiz için hayırlısı inşallah

kızlar daha önce çok anlattım kendi meselmi çok uzun yazmayacagım..benim adet düzensizligim var.doktorumhaziran başında ilk hormon testimi yaptırdım FSH 8.6 ÇIKTI.diyorsunuz ya fsh yüksek çıkarsa erken menapoz belirtisidir diye.benimki düşük çıktı.doktorumun da bu sonuca karsı bana dedigi erken menapoz riski taşıyorsun...çok korktum ve çok agladım.adetlerim 3-4 ayda 1 oluyordu baze.bazen2 ayda.bir keresinde 6 ay olmadım.yani senede 4 defa falan oluyorumdur..şimdi benim fsh yüksek degil ama neden öyle dedi peki..o doktordan sonra başka bir doktorada göründüm.oda aynı testleri istedi ve onda da 10.6 çıktı fsh..bu şimdi tedavi oldugum doktorum menapoz riski olmadıgını söyledi adet düzensizligine baglı yumurtlama sorunum varmış..klomen kullanıyorum bu ay ikinci ayım olacak.inş dogru tedavi oluyorumdur.bide geçen yıl düşügüm oldu adet şeklinde..doktor döllenme gerçekleşmedigini söyledi.yerleşemeden düştü.ve ben bunu arastırdım buna kimyasal gebelik deniyormuş..yumurtalıklarımda kist falan yok herhangi bişy yok çok şükür.tek sorunum adetlerim.şimdi adetim gelsin diye hap içiyorum 1 günü kaldı.sonra klomen içicem.iyikide kısa oldu dimi kısslarr:eek:kaydirigubbakcemile3
ama durum bu bir sürede kendimi pkos sanmıştım kafam çok karışmıştı ama degilim..sizce erken menapozla karşı karşıya olabilir miyim ki?

ya kızlar bu erken menapoz denen illet nasıl bişey ki tedavisi yok yada çok zormuş. anlayamıyorum. tıp budenli büyük ilerlemeler yaptığı halde neden erken menapozun tedavisi halen bulunamıyor? benimde yaşım 35 ve bende geçen ay adet düzensizliği başladığı için gittiğim dr.dan erken menapoza girdiğimi öğrendim. fsh ve lh denen hormonlara baktılar. yani yumurta varmı ve yeterli mi diye. fsh 45 lh ise 35 çıktığı için dr bana menapozdasın,tüp bebek bile olmaz deyince büyük bir şok yaşamıştım. o sonuçlardan sonra bu siteyi keşfettim. site ve sizlerin sayesinde bitki isimleri öğrendim. hayıt tohumu,civan perçemi ve isveç şurubu denen ilaçları 25 gündür kullanıyorum. bu ayki adetin 3.gününde gene tahlil yaptıracağım. umarım geçici bir yükseklik çıkmıştır geçen ayki hormonlarım.herşey bu yaptıracağım tahlile bağlı anlayacağınız. ama gene okuduğuma göre en az 3 ay sürekli kullanacaksın ki bu bitkileri ondan sonra tedavi sonuç verir diyorlar. içinizde bu fsh denen hormonu bitkilerle tedavi eden ve düşürmeyi başaranları okudukça bana da bir umut geliyor. şuanda estrofem vede dupaston denen ilaçları kullanıyoum.ve tabiki yanında takviye güç olarak bitkileri de.inşallah hepimiz şifa buluruz.

içinizde bu fsh ve lh hormonları yüksek yanii 30 un üzerinde çıkıpta düşürmeyi başarabilen arkadaşlar buraya yazarsa inanın sadece bana değil, bu durumu yaşayan pekçok kişiye umut olacaktır.

adetlerin çok da düzensiz olmuyormuş aslında. Adet miktarı benim de son aylarda azalmaya başladı, dr.a sordum. önemli olan adet olman, miktarı o kadar önemli değil demişti. 5 ay da cok uzun bir zaman değil, ama için rahat olsun diye test yaptırabilirsin. Biz de 2 aydır korunmuyoruz. Kısmet Allah'tan.

sağol canım.içim rahatladı biraz olsun.ama yinede doktora gıdıcem tabiki.allah bizede bebişlerimizi verir inşallah.:CüvCüv:

Arkadaşlar bu ilacın adı nedir lütfen bana iletirseniz sevinirim bende erken menepoza giren biri olarak sizlerle aynı sıkıntıları paylaşıyorum

bende yaklaşık 3 sene önce menopoz belirtileri basladı suan 36 yasındayım ve doktorum erken menopoz dedi geri dönüşü yokmuş..bi akç doktora gittim ve hepside aynı seyi söyledi derya gibi banada çocuğun olmaz artık dediler 1 tane çocuğum var ama yinede onu duyduğumda gözyaşlarımı zor tuttum ...
benim fsh 30un çok üstünde ne yazııkı düşmedide...
bu arada kemiklerimdede erime çok azolsada baslamış.ben suan climen kullnıyorum sanırım yaklaşık bi 10 sene kadar kullnıcam suana kadar çok bi sıkıntım yoktu ama bu aralar acayip gerginim ilacıda düzenlı kullnamadığım için epey bi ara verdim yeniden başlamamı söledi doktorum
ortak dertleri ve sıkıntıları burda sizlerle paylaşmak beni bi derece olsun rahatlatıyo...hepinze çok tşk ederim...

slm herkese..
bende 36 yasındayım yaklaşık 3-4 sene önce girdim menepoza
bende climen kullanıyorum bende sanırım 10 yıl kadar kullanıcam hiç istememe rağmen ..
soğan suyunu denedim ama faydası olmadı mecbur ilaca devam edicem kemik erimeside basladı bende ilaca bi süre ara vermiştim ama adet olamayınca baska sıkıntılar yaşıyorum ...en güzeli doktorla enine boyuna konusmak aklımıza takılan seyleri...hepimize sağlıklı günler

Son düzenleme:
arkadaşlar ben de 33 yaşındayım ve aynı teşhis kondu fsh değerim çok yüksek.hiç çocuğum da yok ve ilaçta kullanmıyorum.soğan suyunu denedim ama şu an hiç bir değişim yok.çok üzgünüm.acaba bu hormonu düşüren var mı kullandığı ilaçlarla veya bitkilerle?lütfen paylaşın.bir de kemik erimesi için ne kullanıyorsunuz?çocuk ihtimalimiz yok mu bizim hiç?

ikos soğan suyunu bende denedim ama hiç etkisi olmadı onun için ilaca devam ediyorum benimde fsh çok yüksek çıkmıştı doktorum bana geri dönüşü yok dedi ama tedaviyle yeniden adet gören kişiler duyuyorum ne kadar doğru bilemiyorum tabi onların ki adet düzensiliğimi yoksa menapozmu...kemik erimesi için bol bol sebze meyve süt ve süt ürünleri yüket spor yap ben bide D vitamini alıyorum doktorun seni yönlendiricektir zaten... herşey gönlünce olsun inş. düzelir.

çok teşekkür ediyorum dolunay:)doktorlar bana hiç bir şey önermiyor, ilaç falan da kullanmıyorum.acaba senin bu konuda kullandığın ilaçlar var mı?doktorunun yaklaşımı nasıl?cevap verirsen çok sevinicem.

fsh için hayıt tohumu çayını deneyin,forumlara bakarsanız;bi çok kişi bununla fsh değerini düşürmüş,benimde yaklaşık 15 gün önce yapılan testlerimde fshım yüksek çıktı ve hemen hayıta başladım,yarın tekrar test yaptırıcam,bakalım etkisi olmuşmu,gerçi hayıtın tam etkisini göstermesi için en az 3 ay düzenli kullanılması gerekiyomuş,ama belki düşürmüştür.

Ben 26 yaşındayım ve her ay mutlaka 28 güde bir regl olurum çok dakiktir bünyem. Ama geçen ay 15 gün geç oldu. Bu ayda 5 gün geç geldi. Normalde reglim başlamadan önce siyah ufak parçalar gelir ardından birkaç saat sonra hasta olurdum ve çok yoğun bir şekilde 5 6 gün devam ederdi. Bu ay ise 1,5 gün boyunca çok yoğun siyah parçalar geldi çok afedersiniz hiç kanama olmadı sonra birden kesild ve bir gün hiçbirşey olmadı ertsi gün çok az kahve v krımzı şekilde oldu gebe durdu. Sadece günlük çok çok az siyah leke geliyor. Böyle olan varmı yada neden kaynaklanıyordur bilgisi olan varmı? Acaba erken menopozmu aklıma gelmiyor değil

İkos Bunu Düşüren Bi İlaç Olsa Doktorum Yada Senin Doktorun Zaten Verirdi...
Dediğim Gibi Ben Soğan Suyunu Denedim Bİr Etkisi Olmadı Bana İstersen Pumpkins İn Dediği Gibi Hayıt Tohumu Bi Dene Belki Faydası Olur Dilerim İnsallahda Olur...Benim İlaç Adı Vermem Doğru Olmaz:KK43:(Doktorunun Tavsiyesiyle İLaç Kullanman EN Doğrusu...Doktorumun Yaklaşımını Sormussun Öncelikle Sunu SöylimHerseyden Önce Doktoruma Çok Guveniyorum...Ben Bir Kaç Doktora Gittim Hepside Aynı Seyi Söyledi İlk Sordukları Sey Çocuğun Varmı Sorusuydu...Menapoza Girdiğim İçin Artık Çocuğum Olmıcanı Söylediler...Ama Önce Allah ...Benim Bir Oğlum Var Bütün Kalbimle Diliyorum Allah Sana Butun Çocuk isteyenlere Nasip Etsin..Hayıt Tohumunu Bi Dene Ve Doktorunla Enine Boyuna KOnuş Eğer SEni İstediğin Gibi Aydınlatamıyosa İstersen Başka Bi Doktora Görün...
Hersey Gönlünce Olsun.

arkadaslar benim adetim cok düzensizdi son aylarda. hatta 1-2 gün oluyordum ama kanama yoktu sadece siyah koyu bir renkte oluyordu cok az ama. neyse dr gittim bana gelmese de normal dedi. sordum erken menapoz olabilir mi diye güldü daha cok gencsiniz olmaz dedi. benim yasim neredeyse 27. daha sonra bana dogum kontrol hapini verdi ve simdi adet görüyorum her ay ama son ilaci ictikten tam 6 gün sonra geliyor regl.sürekli sicak basiyor saclarim döküloyor süphelendim ama hormon testi de yapmadi. test yaptirabilmem icin önce dogum kontrol hapini birakmam lazimmis. yanlis sonuc cikabilirmis cunku. ne yapsam acaba?

geçen ay yapılan testlerimde fsh'ım 26 çıkmıştı,doktor bu fsh değeriyle normal yoldan hamile kalmanız mümkün değil demişti,ilk kez oldu bu,çünkü daha önce yapılan hiçbir testimde fsh böyle yüksek çıkmamıştı,hep normal değerlerde olurdu,öğrendiğimde çok üzülmüştüm tabiki erken menapoz ihtimalide aklıma geldi,bu ay doktorumu değiştirdim,fshım yüksek çıktığı günden beri hayıt tohumu kullanıyorum,günde 2 fincan,ve dün yapılan testlerimde fsh 7 çıktı,bütün değerlerimin hepsi çok güzel çıktı,ve doktorum hiçbir sorunun yok dedi,bence fsh yüksekliği sorunu yaşayanlar hayıt tohumunu bi denesinlere,ben onun faydası olduğuna inanıyorum ve kullanmaya da devam edicem.

selam benim bir sorunm olacakti yanitlarsaniz sevinirim ben menopazdayim hamile kalabilirmiyim ltfen yanitlayin tesekkürler

selam benim bir sorunm olacakti yanitlarsaniz sevinirim ben menopazdayim hamile kalabilirmiyim ltfen yanitlayin tesekkürler

öncelikle yaşın nedir,kaç yıldır menapozdasın,normal menapozmu,yoksa erken menapozmu,kan testlerin yapıldı mı,fsh,lh,tsh gibi değerlerin kaç,sorduğun soruyu cevaplayabilmemiz için bunları bilmemiz gerekir,eğer erken menapoza girdiysen ve buna sebeb olan bazı etkenler varsa,örneğin tiroid hastalığı,yada herhangi bir sebeble ortaya çıkan fsh yüksekliği gibi,bunları tedavi etmek mümkün,dediğim gibi benim 1 ay önceki kan testimde fsh hormonum 23 çıktı ve doktor erken menapoz gibi görünüyo dedi ve bu ay 7 çıktı herşey gayet normal,hamile kalmanıza hiçbir engel yok dedi,sen öncelikle hemen bir doktora görün,rutin muayeneni ve testlerini yaptır,çıkan sonuca göre,durumunla ilgili sana yardımcı olabilecek birçok bilgiyi bu sitede bulabilirsin,ama eğer normal olarak,yaşın gereği menapoza girdiysen,yapılacak bişey olmadığını düşünüyorum,çünkü menapoza girmek kadının yumurtlama fonksiyonlarının bitmiş olması,yani yumurtlayamaması demektir,ve yumurta olmayınca malesef bebekte olmaz:1no2:

X