Menopoz Erken menopoz

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
merhaba arkadaşlar,bende 2 veya 3 ayda adet görmeye başalmıştım bundan 2 sene önce dr uma gittim bana tahlil verdi çocukda istediğimizi söyledim,tahlillerim sonucunda senin değerlerin çok yüksek dedi yani menepoz dedi,yaşımın 32 olduğunu söyledim erken değilmi dedim bazen oluyo dedi eşim kabakulak geçirmişti tahlil istedim onun için versekde fark etmez senin çocuğun olması imkansız dedi bana yıkıldım inanın 1 ayın nasıl geçtiğini anlatamam ve 1 ay sonra adet oldum tekrar gittim bu rarada eşim tahlil yaptırdı temiz çıktı tahlili onuda yani tahlilide götürdüm kendim için tahlil istedim sonra sonuç şok oldum tabi hormon bozukluğu çıktı boşu boşuna yıkılmışım bide dr um bana sen boşuna panik olmuşsun demezmi.Neyse 2 sene hormon tedavisi gördüm aynı dr da sonuç yok tabiki ilk çocuğumunda dr u aynı dr du,bu kez dr değiştirdim bana senin FSH yüksek dedi burda bunun ilacı yok üniversite hastanesine gitmem gerektiğini söyledi tabi ben yine şok oldum hocam ben 2 sene boşunamı uğraşmışım burada deyince anlattım tabiki durumu bana maalesef öyle olmuş dedi, son gittiğim dr da çocuk tedavisi görüyomuş sonradan öğrendim, birdaha adet olunca gel tahlil yapalım sonuç aynı çıkarsa göndecem seni dedi üniversite hastanesine,şimdi bir haftam var adet olmaya bakalım sonuç ne çıkacak.Sizlerle bunu paylaşmak istedim bir dr gidip kanmayın ben çok geçkaldım 2sene dile kolay,birde tedavisi çok pahalı hormon tedavisi yani,benim yumurtalıklarımda tembelmiş yani arkadaşlar maddi manevi yıprandım sizlerle paylaşmak istedim,belki aynı sorunları olanlar vardır diye.

Merhaba hormon bozuklugu oldugunu yazmisiniz, ben de kendimde supheleniyorum, bir anda hizli kilo artisi oldumu sizde? Hormon bozuklugunu nasil tespit ettiler?

Merhaba Kızlar

32 yaşındayım.30 yaşında erken menopoz teşhisi konuldu.2 yıla yakın evliyim.cylc prognova kullanıyorum.Kemik erimesine engel oluyor.Fakat çocuk olmasını sağlamıyor.Doktorlar geçici bir durum olabileceğini belirttiler.Erken menopoza girme nedenlerinin hiçbirini taşımıyormuşum.
İnternetten aldığım bilgilere göre ; Civan perçemi,aslan pençesi,adaçayını tavsiye ediyorlar.Bunları aldım.Fakat kaç sap atacağımı ve günde ne kadar kullanacağımı bilmiyorum.Bilen var mı?

merhaba.aktara problemini anlatarak alsaydınız daha iyi olurdu.onlar miktarı belirleyerek karışım hazırlıyorlar.demlendirip içiyorsun.

Merhaba arkadaşlar erken menopoz tanısıyla Cylo progynova isimli ilacı kullanıyorum.Zararları konusunda bilgisi olan var mı?Bütün hormon ilaçları kilo artışına sebep oluyor sanırı ya da şişkinlik yapıyor anlayamadım.Göğüslerimde de şişkinlik ve ağrı hissediyorum.Hormon ilaçları Meme kanseri yapabilir diye duyuyorum çevremden.Çok korkuyorum.Tam bir çıkmazdayım kullanmazsam adet göremiyorum kullanınca kanser olmaktan korkuyorum.Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım yardım bekliyorum.Sizce ne yapmalıyım.38 yaşındayım bu arada onu da belirteyim..:uhm:

ben de aynı hapı kullanıyorum baska kımler kullanıyor acaba ?

kızlar daha önce çok anlattım kendi meselmi çok uzun yazmayacagım..benim adet düzensizligim var.doktorumhaziran başında ilk hormon testimi yaptırdım FSH 8.6 ÇIKTI.diyorsunuz ya fsh yüksek çıkarsa erken menapoz belirtisidir diye.benimki düşük çıktı.doktorumun da bu sonuca karsı bana dedigi erken menapoz riski taşıyorsun...çok korktum ve çok agladım.adetlerim 3-4 ayda 1 oluyordu baze.bazen2 ayda.bir keresinde 6 ay olmadım.yani senede 4 defa falan oluyorumdur..şimdi benim fsh yüksek degil ama neden öyle dedi peki..o doktordan sonra başka bir doktorada göründüm.oda aynı testleri istedi ve onda da 10.6 çıktı fsh..bu şimdi tedavi oldugum doktorum menapoz riski olmadıgını söyledi adet düzensizligine baglı yumurtlama sorunum varmış..klomen kullanıyorum bu ay ikinci ayım olacak.inş dogru tedavi oluyorumdur.bide geçen yıl düşügüm oldu adet şeklinde..doktor döllenme gerçekleşmedigini söyledi.yerleşemeden düştü.ve ben bunu arastırdım buna kimyasal gebelik deniyormuş..yumurtalıklarımda kist falan yok herhangi bişy yok çok şükür.tek sorunum adetlerim.şimdi adetim gelsin diye hap içiyorum 1 günü kaldı.sonra klomen içicem.iyikide kısa oldu dimi kısslarr:eek:kaydirigubbakcemile3
ama durum bu bir sürede kendimi pkos sanmıştım kafam çok karışmıştı ama degilim..sizce erken menapozla karşı karşıya olabilir miyim ki?

derınsu bu yazıyı cok eskıden yazmıssın su ankı durumun nedır ?

ben de aynı dertten muzdaribim arkadaslar reglim kendimi bildim bileli düzenliydi gecen kasım ayına kadar bir ay gecikince hamileyim sandım doktora gittim önce vaj,nal muayene yaptı normal dedi fsh istedi 123çıktı. cyclo verdi regl ol gel dedi reglin 3.günü gittim 159 çıktı bu arada bir aydır hayıt tohumunu kullanıyorum ve vajinal muaynede yumurtalıklar sağlıklı çıktı. kalibresi bozuktur dedi önce sonra gene yüksek çıkınca kesin inandım artık ama başka bir hastaneye tekrar test verdim. bir de doktor eşime "bu kuzla çocuk olmaz" dedi. hadsiz o cümle beni mahvetti. baska bir doktora gideceğim umarım aşama kaydedebiliriz.

Merhaba arkadaşlar erken menopoz tanısıyla Cylo progynova isimli ilacı kullanıyorum.Zararları konusunda bilgisi olan var mı?Bütün hormon ilaçları kilo artışına sebep oluyor sanırı ya da şişkinlik yapıyor anlayamadım.Göğüslerimde de şişkinlik ve ağrı hissediyorum.Hormon ilaçları Meme kanseri yapabilir diye duyuyorum çevremden.Çok korkuyorum.Tam bir çıkmazdayım kullanmazsam adet göremiyorum kullanınca kanser olmaktan korkuyorum.Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım yardım bekliyorum.Sizce ne yapmalıyım.38 yaşındayım bu arada onu da belirteyim..:uhm:
Aynı yaştayız ve aynı teşhis ... Malesef kötü bi durum ve ben çok sıkıntılarını yaşıyorum ateş terleme huzursuzluk ağlama atakları durduk yere. Sinir o biçim amaaa yinede direniyorum doktor arkadaşlarım var sordum araştırdım sonuç kullanma vücudun alışıcak o tepkilere ama sakın ilaç kullanma denildi benden nacizane fikir sanada kullanma

merhabalar

36 yaşındayım. 26 yaşında erken menopoza girdim o günden beri cyclo prpgynova ile adet oluyorum

hatta son bir kaç senedir 2-3ayda bir oluyor

2010 ve 2011 yılında 2 başarısız tüp bebek denemem oldu, yumurta oluşmadı bile ve protokol yarıda kaldı.

tanıştığım tüm doktorlar, yumurta nakline yönlendirdi. Timir Gürkan hoca ile görüseçeğim son olarak.

senelerdir, bu foruma girmedim bile ve bu sürede hayatımda inanılmaz zor, kötü ve güzel değişimler de oldu. yani umudum ve inancım yaralı fakat dolu dolu bir taraftan.

amh 0.08

fsh en düşük 39 çıkıyor

merhabalar

36 yaşındayım. 26 yaşında erken menopoza girdim o günden beri cyclo prpgynova ile adet oluyorum

2010 ve 2011 yılında 2 başarısız tüp bebek denemem oldu, yumurta oluşmadı bile ve protokol yarıda kaldı.

tanıştığım tüm doktorlar, yumurta nakline yönlendirdi. Timir Gürkan hoca ile görüseçeğim son olarak.

senelerdir, bu foruma girmedim bile ve bu sürede hayatımda inanılmaz zor, kötü ve güzel değişimler de oldu. yani umudum ve inancım yaralı fakat dolu dolu bir taraftan.

amh 0.08

fsh en düşük 39 çıkıyor
ilac kullanmana ragmen mi son yillarda 2 3 ayda bir adet oluyorsun canim anlamadim

35 yaşındayım ve menopoza girdim çok kötüyüm ne yapmalıyım bana yardım edin :KK43:

35 yaşındayım ve menopoza girdim çok kötüyüm ne yapmalıyım bana yardım edin :KK43:
Erken menapozluyum bende 3 yıldır öncelikle bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.buda rabbimden gelen bisey.cylo prognova kullanıyorum adet olmak için sanada verir doktorun sadece beslenmeme dikat et bol bol sebze ağırlıklı ve protein ağırlıklı beslen kadın doğum doktorun bilgisini verir kiko almamaya dikkat et inan hormon ilacı iştahı açıyor bana doktor solemisti bunu.

merhabalar

amh 0.08

fsh en düşük 39 çıkıyor
Umudunu kaybetme bebe erken menapozluyum benide yumurta nakline yonlendirmislerdi ve uğraşıyorum yaptiriyorumda 2. Denememi yapacağım üzülme herşeyin çaresi var birtek ölüme çare yok.

Erken menapozluyum bende 3 yıldır öncelikle bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.buda rabbimden gelen bisey.cylo prognova kullanıyorum adet olmak için sanada verir doktorun sadece beslenmeme dikat et bol bol sebze ağırlıklı ve protein ağırlıklı beslen kadın doğum doktorun bilgisini verir kiko almamaya dikkat et inan hormon ilacı iştahı açıyor bana doktor solemisti bunu.
Çok korkuyorum psikolojim allak bullak oldu ama bu konuda ne yapacağım :KK43:(((

Çok korkuyorum psikolojim allak bullak oldu ama bu konuda ne yapacağım :KK43:(((
Canım benim korkma korkulacak bisey yok çocuğun varmı bilmiyorum ama ben menapoz olduğum halde uğraşıyorum psikoloji çok önemli. menapozu ben ilk öğrendiğimde 6 ay kendime gelemedim. psikoloji ister istemez bozuluyo o konuda haklisin ama sonra yavaş yavaş bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.ki öğrenmek zorundayız hayat devam ediyor rabbim büyük acılar vermesin zaten ilaçla adet olacaksın hiç moralin bozulmasın zaten ilacın bitip adet olduğum gün sevineceksin söyle düşüneceksin çok şükür ilaçlara olsa adet oluyorum diye hormonların menapoza olsan çalışıyor adet olunca bunu çok iyi anlayacaksın lütfen kendini üzme

siz nerde yaptırdınız

ben de su an arastırma halındeyım

ne zamandır erken menopoz

tup bebek denedınız mı oncesınde ?
Ben 3 yıldır menapozum 4.yılına giricem 3 gün sonra öncesinde bir sürü ameliyatım var ve denememdim var maalesef hepside olumsuz benim tüplerimde alındı canim o yüzden benim tup bebek denemem biraz farklı oldu ilki negatif oldu simdi 2. Denemeye hazırlanıyorum benim yumurtam yok

Canım benim korkma korkulacak bisey yok çocuğun varmı bilmiyorum ama ben menapoz olduğum halde uğraşıyorum psikoloji çok önemli. menapozu ben ilk öğrendiğimde 6 ay kendime gelemedim. psikoloji ister istemez bozuluyo o konuda haklisin ama sonra yavaş yavaş bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.ki öğrenmek zorundayız hayat devam ediyor rabbim büyük acılar vermesin zaten ilaçla adet olacaksın hiç moralin bozulmasın zaten ilacın bitip adet olduğum gün sevineceksin söyle düşüneceksin çok şükür ilaçlara olsa adet oluyorum diye hormonların menapoza olsan çalışıyor adet olunca bunu çok iyi anlayacaksın lütfen kendini üzme

aynen . ılacla bıle olsa adet oluyor olmak bıle mutlu edecek sızı

X