Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gastrit problemi

serap xoxzbodur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2007
655
3
47
Merhaba arkadaşlar.Benim midemle ilgili problemim var. Aşırı şişlikten şikayetçiyim. Azıcık birşey yesem hemen rahatsıslanıyorum. Endeskopi yapıldı.Sonuç gastrit dendi. Rennie hap verdi. Fakat bir yararını görmedim. Dün eşim kızım sen hamilemisin dedi? Yani o kadar şiş demek istedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aranızda bu şikayeti olan varmı? Yada alternatif olarak bu sorunu çözecek bir şeyler varmı( mesela çay gibi). Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...:sm_confused:

bende her türlü ilacı denemiş biri olarak sana kantoron yağını tavsiye ederim hiç bir ilaçtan görmediğim çabuk tesiri kantoron yağında buldum bu ve daha başka bitkisel çözümler denemelisin balve harnup tozu karıştırmıştım oda iyi gelmişti çok önceden şimdiki favorim kantoron yağı sağlıklar dilerim..tatlicadiarzua.s.

Geçen Gün Kalbim Sikişir Gibi Oldu Mideme Mi Kalbime Mi Anlayamadim Acile Gittik.doktor Gastrit Var Dedi..........şaşirdimmm.ama Midemde Bi şişlik Var Yemek Yemek Istemiyorum Sankiiii.tedavisi Ne Ki Bunun

Geçmiş olsun.Bende de aynı sorun var ve özellikle stres olduğum anlarda acayip ağrı oluyor midemde.Şişkinlik ayrı bi sorun zaten az ve sık yemek lazım ayrıca bol su içmeni öneriyorum.Balda iyi geliyor.

serap canım bendede gastrit var rennie iğrenç bişey ve o andaki yanmayı önlüyo sadece doktor bana lanzedin,lansazol ve lansor(bunların görevi aynı sadece isim değişik farketmiyo)bunlardan birini al sabah aç karnına hergün iç buna ek olarak gavisgon şurubunuda kullan düzenli olarak zamanla düzelir.ama haplar pahalı eğer sigortan varsa yazdır öle al çok uyguna geliyo etkisi de çok iyi 1 kaç ay kullan geçer mutlaka ama az ama sık sık yemek ye asitli şeylerden uzak dur mutlaka etkisini görürsün bende öle yapıyorum geçmiş olsun canım

Ben de endoskopi yaptırdım ve gastrit çıktı malesef :roflol:
Ben de mide şişkinliğinden,yanmadan ve ağrıdan çok şikayetçiyim.Doktorun verdiği hapları kullanıyorum ama o çiğnenilen bazı hapların tadı bana çok iğrenç geliyo.
Bıktım ya...

bendede 3-4 yıl önce gastrit çıkmıştı şuan hiç problemim yok yediklerime dikkat ettim.kola fazla çay kahve kızartma,acı turşu yasak bide stresten uzak durmak gerekiyor bide az ve sık yemek gerek geçmiş olsun

Merhaba.Bende endoskopi yaptırdım ve gastrit çıktı.Doktorum midede yanma başladığı zaman rennie içmemi önerdi.Onun haricinde her sabah aç karnına pulcet isimli bi ilaç içiyorum.Beni inanılmaz rahatlatıyor.Bi müddette LANS- ile başlayan mide ilaçları kullandım.Onlarda çok rahatlatıyor

hiçbir ilaç tedavisiyle olmuyor... bende hem gastrit hem reflü var ilaç kullanmıyorum yediklerime çok dikkat ediyorum... asitli içecekler, kola, kahve, çikolata, portakal suyu, süt v.s. bunlardan uzak duruyorum.. ağır hamur işleri ağrılarımı çok artırıyor.. soğan, sarımsak türü yemek çok zararlı acı, ekşi ve turşu da öyle.. pirinç pilavı gerçekten çok rahatlatıcı oluyor sık sık tüketebilirsin ayrıca mevsim değişimlerinde çok daha yoğun oluyor bu rahatsızlıklar.. geçmiş olsun

kızlar benimde gastritim var miğdem çok kötü bunun tedavisi sürekli diyet sanırım

bendede mikrobik gastrit war yara bide iltihap war midemde neler çektim bu mide yüzünden bi bilseniz endskopi yaptılar ama oda çok kötü bişey antibiyotik kullandım 6 ay şimdi rahatım turşuyuda çok sewerim hep yedim tedawi sürecindede bu arada doktoruma türkiyenin 4 yanından geliyolar tawsiye ederim geçmiş olsun

bendede mikrobik gastrit war yara bide iltihap war midemde neler çektim bu mide yüzünden bi bilseniz endskopi yaptılar ama oda çok kötü bişey antibiyotik kullandım 6 ay şimdi rahatım turşuyuda çok sewerim hep yedim tedawi sürecindede bu arada doktoruma türkiyenin 4 yanından geliyolar tawsiye ederim geçmiş olsun

canım geçmiş olsun doktorunun ismini ve nerede olduğunu yazabilirmisin

hafif derecede gastritim var....ilk yıllarda çok ağrı yapıyordu ama şimdilerde daha iyiyim...her yıl ramazan ayından sonra hemen hastalanıyorum...lansoprazol içerikli ilaçlaral tedavi görünce düzeliyor....ara ara özellikle pizza ve yaş pastalardan sonra bayağı zorlanıyorum...şişkinlik ve genizde yanma yapıyor....gavisgon şurup beni tek rahatlatan....

Benim de ilk Öss ye hazırlanırken başıma gelmişti. Hatta Üniversitedeyken bir ara kilo kaybına neden olan bir gastritim vardı. Uzun zamandır çok ağrım yoktu, Pazar gecesi uyutmadı, Pazartesi arkadaşım sıcak suya bal ve limon koy (ekşi olmasın diye çok az)
koy iç dedi ben de onu içemem diye akşam ada çayının içine 1 tatlı kaşığı bal koydum içtim, Pazartesi en azından biraz da olsa rahat uyudum. En son dün doktor renie verdi bir de gece rahat uyumam için fomodin verdi. Talcid, Gaviskon hepsini kullandım daha evvel. Doktor Gaviskonun yazacaktı dün ama tadı kötü geliyor bana dedim Renie yazdı. İnşallah bu sefer ki iyi gelir. Şu an arada sadece mide girişi yanıyor, üniversitedeki gibi değil çok şükür.

Ballı ada çayı iyi geldi bana. kızartmalar yerine haşlanmış yiyecekler daha rahat etmemi sağlıyor, fazla yağlı yiyince rahatsız ediyor, Gece yatmadan evvel yiyiyordum belki yanmalar geçer diye bir ara ama gece yatmadan önce yemek çok faydalı değilmiş sanırım asit salınımı açısından. Gece midem yanınca ne yapacağımı şaşırdım artık, yesem bir türlü yemesem bir türlü. Hatta Pazar gecesi aralıklı olarak 3 talcid yedim.

En garanti çözüm az yemek, sık yemek, daha çok haşlanmış ve az baharatlı yemek yemek herhalde. Balı da arada unutmayalım.

ben 7 senedir filan ilac kullanırım ac karnına ve hiç bir iyleşme olmadı bi aktarcıdan ot cöp alırken bana mide şişkinliğimi görünce midenmi rahatsız dedi bende evet dedim bana hergün sabahları ac karına cig patatesi rendele ve suyunu sık iç dedi 40 gün boyunca yap 41 günü hiç bişeyin kalmaz dedi bana duacı olursun dedi hanımınıki öle gecmiş ve 1 haftadır içmekte zorlansamda içiyorum ve cok rahatım patates suyu o yaranın üstüne tamamen kaplarmış ve midedki yarayı kuruturmuş bi deneyin isterseniz arkadaşlar artık ac karnına ilac kullanmıyorum lansor omeprol protex gibi ilaclarımı kullanmadığım sürece midemdeki yanma gecemzdi ama içmeden durabiliyom faydası var

slm kızlar bende 15 gün kadar önce mide ağrısı ara ara mide bulantısı çabuk doyma iştahsızlık gibi şikayetlerle doktora gittim gastrit yazmş reçeteye,lansor verdi,gaviscon verdi 3 şişe şimdi daha iyiyim yiyebiliorum ağrıda yok mideme taş oturmuş gibi bi ağrı vardı,geçende 3 gün oruç tuttum bi akşamda nescafe içtim ve o gece sahura sucuk yedim ertesi gün mideme ağrılar girdi,yine arada bulantı, gece sahura kalkamadım bulantıdan, tabi ertesi günde kalkamadım yataktan, şuruplarım bitti lansora devam ediorum bakalm,oruç tutmamaya karar verdim sağlığım daha önemli, bide nescafeyi özliycem sanırım:KK43:

X