Parfümü kalıcı olması için nasıl kullanmak lazım?Uzmanların tavsiyyesi,okuyun,lütfen!

kalipso

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
233
1
44
Düzgün parfüm kullanmak maharet talep ediyor.Eski zamanlardan beri parfüm uzmanlar bu konu üzerinde çalışıyorlar.Eski Yunan Filozofu Diogen parfümler ve kokular üzerinde çok çalıştı ve karara geldi ki parfümün ve kokuların en kalıcı yeri ayak altları yani taban oluyor ve herkese kokuları ayak altına sıkmağı tavsiyye ediyordu.Onun düşüncelerine göre kafaya ve boyuna sıkılmış parfüm kuşlara gidiyor ve onunlada boşuna sıkmış oluyorsunuz parfümü.Fransa emparatoru Napoleon ise eksine parfümü kafasına dökerdi ve oyle daha kalıcı olduğunu ıspat ediyordu.Zaman değiştikce fikirlerde değişiyordu bazi uzmanlar parfümün kulak arkasına sıkılmağı , bazileri bayanların öpülmek istediği tüm yerlerine sıkmağını tavsiyye ediyordu.Hatta bazıları parfümü havaya sıkıp hemen altından geçmesini tavsiyye ediyorlar.Ama en çok takdir kazanan usul < parfum-voile > adlanıyor.Bu usul esasında parfümünüzü çok az miktarlarda
kulakarınızın arkalarına,ensenize ( saç dipleri tarafına ),el bileklerinize,dirsek içlerine ( kolunuzun katlandığı yerlere ),diz altınıza ve en son topuk kemiklerinize ( çıkıntı olan yerlere ) sıkılıyor.Ama hepsi çok az miktarlarda olmalı.Uzmanlar bu usulu kullandığınızda parfümünüzün çok kalıcı olacağını iddia adiyorlar.

Franszı dergisinden alıntı,tercümanlığını kendim yaptım

emeğine sağlık bende dirseklerime falan sürüyorum.
ama keyfim yerindeyse havaya sıkıp hemen altından geçiyorumsengözlerimebaksanab

emeğine sağlık bende dirseklerime falan sürüyorum.
ama keyfim yerindeyse havaya sıkıp hemen altından geçiyorumsengözlerimebaksanab

sağol,canım,evet ,öyle doğru kullanma sayılıyorda,ben aslında parfümü öyle kullanamıyorum,parfüme yazık oluyor gibi geliyor bana ben kulak arkasına,bileklerime, ve boynuma sıkıyorum,kalıcı oluyor bence.Birde parfümdende asılıdır vallah.He,birde bir azcık parfümü bileğe sıktıktan sonra burnun altınada bileğini sür bak nasıl güzel olacaktır.Bende öyle yapıyorum.Koku seninle tüm günü kalacaktır

Göğüslerimin arasına mutlaka sıkarım. Kulaklarımın arkasına,bileklerime de tabii sıkarım. Havaya sıkma yöntemini çok duydum ama hiç denemedim. Biir denemek,görmek gerek...lülülülülülü

teşekkürler,kızlar,emeğime kıymet verdiğiniz ve zamanınızdan benim yazımı okumaya ayırdığınız için.
s.gif
e.gif
v.gif
g.gif
i.gif
l.gif
e.gif
r.gif

emege saglik valla ben boynuma ve kulak altina sikiyorum iki gun gidiyor tabiki parfume baglidir

rica ederim canım ne demek
teşekkür etmesi gereken bizleriz asıl, o kadar emek vermişsin Şeniz

ben her tarafıma sıkıyorum yine gun boyu kalıyor ustumde kokular ama ayak tamanlarını yeni duydum şimdi diyelim ayak tabanlarına surdun ayakkabıyıda giydin ayaklar ayakkabıda terlediğinde parfumla ayak kokusu birbirine girip iğrenç bir koku oluşturmazmı :uhm: tşk ederim canıma.s.

onu bunu bilmem parfüm kalıcı olsun istiyorsan kıyafetlerini ütülemeden önce bi fıs.elbise dolabına bir iki fıs gayet kalıcı oluyo.bende enseme sıkarım alerjim varda o yüzden yani,yoksa heryerime sıkcamda bütün gün hapşırmak iyi olmuyo

doğru kullanıyorum ben aynı yazdığı gibi:dilcikar:sağol canım paylaşım içina.s.

bilgilerini paylaştığın için saol.bende nemli vücuda sıkıyorum yada parfümün vücut nemlendiricisini sürüp sonra parfümü sıkıyorum.

Ben heryerime sıkıyorum parfüm banyosu yapıyorum..

Öyle parfüm dayanır mı ya...:Roflol:

Ben 3 parfüm birden kullanıyorum. Avon Temsilciliği yaptığım zaman indirimli fiyatından uygun olarak almıştım.jeyyar
Açık havaya çıkacağım zaman kokusu ağır parfüm kullanıyorum ki çabuk kaybolmasın diye. Kapalı alanlarda daha hafif kokulu parfümleri tercih ediyorum kokumla insanlar boğulmasın diye. Bir de çok sevdiğim bir koku var onu da misafirim geleceği zaman kullanıyorum.
Genelde boynuma, bileklerime uyguluyorum.
Paylaşımın için teşekkürler canım.
a.s.

X