Hamilelikte makyaj Sakıncalı mıdır?

koalayim

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
961
332
42
canlarım
hamilelikte makyaj yapmak tehlikeli mi?
bir kaç arkadaştan öyle duydum
bilenler yorum yapabilir mi?

ben hamileliğim boyunca hafifde olsa yaptım işe gittiğim için...hatta doğumdan çıktıkdan hemen sonra bile yapmıştım :p

bende işim dolayısı ile fondoten vb. kullanmıyorum ama göz makyajımı yapıyorum birde oje kullanmıyorum kokusunun oldukça zaralı olduğunu duymuştum

ben doktoruma sordum sakıncası yok dedi.Yapıyorum o yüzden.Fondoten değil ama pudra kullanıyorum.Koalam benim maşallah bebişine 8 haftalık olmuşş annesi

ben doğuma giderken kalemimi çektim rimelimi sürdüm kzızm anneişini güzel görsün istedimmmm

kızlar ben ilk aylar ilk 3 ay özellikle hiçbir makyaj ürünü kullanmadım ilk 3 ay çok önemli ya krem bile sürmedim sadece uzaktan az bişey parfüm sıktım o kadar.
şimdi her gün değil ama canım sıkıldığında moral olsun diye az bir şey sadece göz makyajı yapıyorum birka. kez de oje sürdüm yalnız ojeyi iyi havalandırılmış odada sürmeniz öneriliyor.

Çok abartmadıkça (TV makyajı gibi) bir mahsuru yok. Tam tersi size moral verir. Annelik güzel ve en dişice duygu... biraz da tadını çıkarmak lazım.
Ben hergün hafif bir makyaj yaptım, gözlerimi canlı renklerle boyadım.
Fondoteni boşverin zaten cilt kendini yeniliyor, ama birçok kişi için kapatıcı şart.

Haftada bir de ojemi sürdüm.

X