herşey çocuk için mi?

demir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
66
0
44
arkadaşalar
eşinizle mutlu olmadığınız halde ileride hiçbir yere hiçbir şeye varamıyacağınızı vede sonunda mutlaka boşanma olduğunu bile bile bir evlat için o evliliği sürdürmeye çalışırmısınız
ben bunu yapıyorum ama acaba doğrumu yapıyorum??????????????

arkadaşlar o kadar zor durumdayım ki yardımlarınıza ihtiyacım var:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım ben evli değilim,evli olanlar bunu daha iyi anlar ki özellikle çocuğu olanlar daha farklı düşünebilirler ancak eğer çıkmazdaysa ,çok kötü günler yaşıyorsamhem ben mutsuz hem eşim hem de çocuğum mutsuz huzursuz oluyorsak ayrılmayı düşünürdüm.ama işte insan iki arada bir derede kalabiliyor,çünkü çocuklar arada kalıyor hep.Allah yardımcın olsun canım.aranızdaki sorunlar umarım çözülür de bu şeyleri düşünmek zorunda kalmazsın inşallah.:teselli:

canım hiç düzelecek gibi değil
aklımı kaçırmak üzereyim
artık ama oğluma kıyamıyorum

canım benim yaa.bir psikolog aile danışmanıyla görüşmeyi deneseniz keşke.çok üzüldüm yaa:çok üzgünüm:

canım özel değilse anlaşamadığınız nokta nedir yazarmısın?

canım tabiki çok özel değil
bizim tartışmamıza herşey neden olabiliyo
malesef
anlatmasına anlatırım ama ne günler yeter nede burda sayfalar anlayacağın ota boka kavga diye bizim ki
ama işin kötüsü ben şuan korkunç bi fedakarlık içindeyim çalışıp onun borçlarını ödüyorum ayrı evlerde yaşıyorum çocuğumu ben tek başıma büyüttüm ama gene de yaranamıyorum vede bütün yaptığı yalnışlıklarda da nedense kendi haklı ve beni boşamaya kalkıyo
ama resimdeki topacım için dayanıyorum çünkü babasını o kadar çok seviyoki
rüyalarında sayıklıyor

bacımm aynı dertde bende var bende oğlum için duruyorum.Ve sık sık dua ediyorum psikolog desteği alıyorum toparladım kendimi karşı taraftan bir şey beklemezsen daha az acı çekiyosun.Sana layık olmadığını biliyosun ama olsun diyosun kendini sev ve mutlu olmaya çalış kendine hediyeler al sevdiğin ve güvendiğin insanlarla dertleş ama seni olumsuz etkiicek insanlarla değil kimileri dost görünür yıkıcı değil yapıcı olanlarla dertleş.Kendine zaman ayır allah yardımcın olsun

çocuklarımızı bu dünyaya biz getiriyoruz ve bunu yaparken tamamen kendi egolarımızı düşünüyoruz, eh öyleyse bir çocuğu parçalanmış bir ailenin çocuğu olarak yetiştirmeye onu üzmeye ne gerek var. kan kussam kızılcık şerbeti içtim derim ve asla çocuğumu üzmem, evlilik sorunlarımı ona hissettirmem

canım tabiki çok özel değil
bizim tartışmamıza herşey neden olabiliyo
malesef
anlatmasına anlatırım ama ne günler yeter nede burda sayfalar anlayacağın ota boka kavga diye bizim ki
ama işin kötüsü ben şuan korkunç bi fedakarlık içindeyim çalışıp onun borçlarını ödüyorum ayrı evlerde yaşıyorum çocuğumu ben tek başıma büyüttüm ama gene de yaranamıyorum vede bütün yaptığı yalnışlıklarda da nedense kendi haklı ve beni boşamaya kalkıyo
ama resimdeki topacım için dayanıyorum çünkü babasını o kadar çok seviyoki
rüyalarında sayıklıyor

eşin boşanmayı istiyomuş zaten yani o çocuğunu düşünmeyip kendini düşünebiliyo .. o çocuk senin olduğu kadar eşinin de yani onun da fedakarlık yapıp çocuğunu düşünmesi gerek ama annelik farklı bişey işte..
senin onca çabana rağmen düzelmiyosa artık kendin için yaşamayı denemelisin kolay olmasa da ..
bi de şunu söylemek isterim..korkunç bi fedakarlık içindeyim demişsin ya bence bunu yapmamalısın...bi hikaye vardı bunla ilgili ;

'''Esiniz Bedii Bey sizi cok kirmis ?

- Hem de nasil. Buyuk bir sok yasadim. Cok buyuk bir ask vardi. Cok
fedakarlik yaptim. Yeniden bir insan yarattim ve
milyoner ettim. Nerede yanildigimi cikarmaya calistim.
Seneler sonra bunun cevabini bir tiyatro oyunundan aldim,

Bir kadını seneler sonra kocası aldatıyordu. Kadın nedenini soyledigi
an, buldum, buldum diye bagirdim. Piyeste doktor koca zengin
oluyor ve asik oldugu kadin icin karisina ayrilmak istedigini
soyluyor. Kadin yakin arkadasiyla dertlesirken soruyor,

-Nerede yanlis yaptim?

Arkadaşının cevabı birçok kadının problemini çözüyor.

Diyor ki:

-Kocan sana o kadar cok borçlandı ki...

Bana birini göstersene alacaklısını seven? Bu yüzden sana düşman oldu.

Fazla fedakarlık hic kimse icin iyi degil.
Dost icin de ayni, sevgili icin de, es icin de'''

Benim annem 30 sene sonra babamdan bosandi canim olmadi olmadi olmadi cocuk icin katlandi yani bizim icin ama ne yaziki 5 cocugundan hicbiri simdi onun sorunlarina kosamiyor cünkü herkez evli barkli kendi dertlerinle ugrasiyor o bizim icin babamin herseyine katlandi ama ben ve kardeslerim bazen öff ya anne dedigmiz oluyor allah affetsin bizi tabiki elimizden geldigi kadariyla ona herseyinde yardimci olmaya calisoyoruz ama bazen olmuyor iste yani insan kendine yetemiyor.

Canim oglun yarin öbür gün delikanli adam olucak insallah ve sen o mutsuz hayata devam etmek zorunda kalicaksin tabiki kim ister yavursunu babasiz büyütsün bende anneyim seni cok iyi anliyorum.

Ama evlad icin biryere kadar fedakarlik yapilir bu hayat senin hayatin ve hepimizin sadece 1 hayati var cok iyi düsün.

bende senin durumundayım demir benim 2 tane çocuğum var senin oğlun gibi onlarda babalarına çok düşkün.bir arkadaşımız yazmış bu çocukları biz dünyaya getirdik ve onların tüm sorumlulukları biz ölene kadar üzerimizde.bunları düşününce onlar için ben evliliğimi devam ettiriyorum.bazı arkadaşlarımıza bu düşünce ters gelecek biliyorum onlarada hak vermiyor değilim ama annesinden-babasından ayrı büyüyen bir çok arkadaşım var onların her zaman bir kanatları kırıktı şimdi bunları çocuklarıma yaşatmayı istemiyorum.eğer eşimle ilişkim onların huzurunu bozacak duruma gelirse o durumdada farklı düşünürüm.şu anda problemimiz sadece bizle sınırlı.
ne olursa olsun moralini yüksek tut.ben öyle yapıyorum eğer kendini güçlü hissedersen herşey daha kolaylaşır.Allah yardımcın olsun sevgiyle kal.

:çok üzgünüm:Anlattıklarına okadar üzüldüm ki canım beniim oğlun için katlan diycem ama:çok üzgünüm:herşey çocuklarımız için Onlar üzülmesim hissetmesin Bence çocuğun var biraz mücadele et babasını da çok seviyormuş yazık :çok üzgünüm:nasıl olsa çalışıyorsun , bir uzmana git akıl al sonrasında yine değişen bir şey olmazsa karşı tarafta,Ben elimden geleni yaptım dersin en azından mutsuz bir hayat nasıl yaşanır nasıl geçer Allah sabır versin..Sana Evlilik danışmanlığı konusunda yardımcı olabilirim:teselli:

bacımm aynı dertde bende var bende oğlum için duruyorum.Ve sık sık dua ediyorum psikolog desteği alıyorum toparladım kendimi karşı taraftan bir şey beklemezsen daha az acı çekiyosun.Sana layık olmadığını biliyosun ama olsun diyosun kendini sev ve mutlu olmaya çalış kendine hediyeler al sevdiğin ve güvendiğin insanlarla dertleş ama seni olumsuz etkiicek insanlarla değil kimileri dost görünür yıkıcı değil yapıcı olanlarla dertleş.Kendine zaman ayır allah yardımcın olsun

canım allah sana da yarsımcı olsun paylaşımın için teşekkürlera.s.

bende senin durumundayım demir benim 2 tane çocuğum var senin oğlun gibi onlarda babalarına çok düşkün.bir arkadaşımız yazmış bu çocukları biz dünyaya getirdik ve onların tüm sorumlulukları biz ölene kadar üzerimizde.bunları düşününce onlar için ben evliliğimi devam ettiriyorum.bazı arkadaşlarımıza bu düşünce ters gelecek biliyorum onlarada hak vermiyor değilim ama annesinden-babasından ayrı büyüyen bir çok arkadaşım var onların her zaman bir kanatları kırıktı şimdi bunları çocuklarıma yaşatmayı istemiyorum.eğer eşimle ilişkim onların huzurunu bozacak duruma gelirse o durumdada farklı düşünürüm.şu anda problemimiz sadece bizle sınırlı.
ne olursa olsun moralini yüksek tut.ben öyle yapıyorum eğer kendini güçlü hissedersen herşey daha kolaylaşır.Allah yardımcın olsun sevgiyle kal.

aslıcım
o kadar haklısın ki onlar bizim isteğimizle dünyaya geliyor vede bütün sorumlukları bize ait onları mutlu edemiyeceksek niye yaptık bende senin gibi düşünüyorum hayatım evlet herşeye değer

demir cok üzüldüm ama nereye kadar devam eder bu böyle,, sende bi insansın ve mutlu olmak seninde hakkın böyle mutsuz bi ailede çocuk yetiştirmek ne derece dogru bilemiyorum bence iyice düşün ve birazda kendini düşün

canım
bizim ana problemimiz maddiyat eşim iflas etti vede herşey ondan kaynaklanıyo ama oğlumuza mutsuzluğumuzu yansıtmıyoruz
çalışıyoruz
a.s.

allah yardımcın olsun...ama oğlun için neden kendini feda ediyorsun..mutluluk seninde hakkın değilmi?çocuklar bir gün yuvadan uçacak ..bence iyi ce düşün ve kararını ver..allah yardımcın olsun:))sevgiler

evet yalnız değilsin arkadaşım bende oğlum için katlanıyorum çekilmez hayatıma ama ne yapayım işte onun parçalanmış bir aile ile yaşaması düşüncesi beni çok üzüyor hem daha çok küçük.:a015:

evet yalnız değilsin arkadaşım bende oğlum için katlanıyorum çekilmez hayatıma ama ne yapayım işte onun parçalanmış bir aile ile yaşaması düşüncesi beni çok üzüyor hem daha çok küçük.:a015:

haklısın hayatım
ayrılınca daha mutlu olunmayacak ki zaten
en azından dert tasa çeksek bile evletlerımız mutlu :)))))))))))))))

X