Anne sütünü arttırmak için neler yapılabilir?

aysee

Guru
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
134
4
mrb benin 1.5 aylık bi kızım var kızım doğduktan 2 gün sonra emmeyi bıraktı bende mama vermeye başladım fakar ara ara emmeye devam etti sütüm azda olsa gelmeye devam etti kızım şuanda beni daha çok emmek istiyo fakat sütüm ona yetmiyo böyle olunca da sinirlenip emmek istemiyo ne yaptıysa sütümü artıramadım ne yapmalıyım bu konuda bilgisi olanlar yardı ederse sevinirim

En büyük hatayı mama vererek yapmışsınız. Bütün annelerin sütü kuzucuklarına yeter. Yetmez, sütüm az diye düşünmeyin lütfen. Mama vermeyin ve sürekli emzirin. Sütünüz artacaktır. Devamlı sıvı şeyler alın. Soğan, bulgur ve kara üzüm hoşafı süt artırmak için ideal diye biliyorum. Sütüm az ve yetmiyor psikolojisinden uzak durun, unutmayınki bu süt yapımını çok etkiler. Ağır işler yapmayın, dinlenin, kafanız rahat olsun.

Ve sütünüzün muhakkak yeteceğine inanın. Sevgiler.

kuzuma katılıyorum. bende kurufasulye de sütü artırdı. havuç ve balık da artırıyormuş. mutlaka dinlen ihmal etme.

kızımı iki yaşına kadar emzirdim.ilk günler banada yetmiyor diye telaş gelmişti.ama tamamen içgüdüsel.emzirdikçe süt geliyor.benim doktorumun süt arttırmak için tek tavsiyesi "bol bol su iç" olmuştu.böylece süt olacak diye gerekli gereksiz herşeyi yemekten kurtulmuştum.kilo endişeside azalıyor ayrıca.birde psikolojini bozma.en büyük endişe"anneminde sütü yokmuş.teyzeminde sütü yokmuş.ya benimde olmazsa.ya irsiyse" düşünceleri.kafanız rahat olmalı.ayrıca ilk zamanlar bebek ağlasada ağlamasada sık sık meme vermek lazım.bebek emdikçe beyne süt üretmesi için mesaj gidiyormuş.a.s.

ben henüz anne değilim ama annemden duyduğum birşey var oda tarhana çorbasının sütü arttırdığı aklınızda bulunsun

güzelim bugün televizyonda bu konuda dinlediklerimi aktarıyorum süt vermek için ısrarlı ol. ama senin psikolojin önemli. stres yapmamalısın. herşey beyinle alakalı ben sütümü bebeğime vereceğim dersen bu konuda sabırlı olursan sütün mutlaka artacaktır. çevrendeki insannlar ailen sana bu konuda yardımcı olabilir. yediğin hiçbir şeyin sütünü arttırmaya katkısı yoktur. bunları dinledim. süt vermeye odaklan son olarak stres yapma ....

Arkadaşlar anne sütünü çoğaltmak için ısırgan otu çayı çok iyi geliyo.. Akıyoo resmen çayı içmeye başladıktan sonra acayip çoğaldı sütüm.. şiddetle tavsiye ederimm

TV.seyretmiştim anne sütünü artırmanın 2 yolu var diyıdr.1-bol su içilecek.2-bol bol yeşillik yiyilecek.inekler neyle besleniyor sanıyorsunuz dedi nasıl sütleri olyor?annem her kadının vücudu farklı diyor ama kızlar talı olan hiç bir şey süt yapmıyor bunu annelere öğretmek lazım tek yaptığı kilo

emzırdıgım donem dr bana rezene yı onermıstı ..
sutun cogalmasını saglıyormus benneyaptımki

valla daha çocuğum yok ama annemler ablama bol bol yeşil soğan yediriyorlardı çok arttırırmış bir de bol sıvı özellikle su diye duydum tv.den

Valla Doğal Olan Herseye Inanirim Ama Gebeykende Emzikliykende Suyu Bol Tüketmeliyiz Verdiğin Bilgi Için Teşşekkürler

benim sütüm yavaş yavaş azalıyo bende rezene çayı içmeye başlıycam. iyi geldiğini duydum. birde bu çayları bitki değilde hazır halde tüketsek bi problem olmaz dimi?

Rezene Sütü Arttiriyo Ve Cocuğada Yariyo Benim Kizim 4 Ayda Tosuncuk Gibi Olmuştu Ben Hergün Içiyordum Isirganin Bebeğe Iyi Gelmediğini Duydum Babaannemden

HAVUÇ ve HURMA DA SÜT YAPAN GIDALAR ARASINDA BİLGİNİZ OLSUN.
PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN DE AYRICA TEŞEKKÜR EDERiM...

arkadaşlar size birşey sorucam.oğlum yaklaşık 3 aydır emmiyor mamayla besleniyor.şimdi sütüm biraz yağlanmış ve koyulaşmış emzirsem doğru olurmu yani süttü bozulma gibi birşey olabilirmi acaba??

Ben Humananın Still Tea'sini kullanıyorum. Oğlumun doktoru günde iki kez kullanmamı önermişti. Ayrica bol sivi tüketmem önerilmişti. Bu aralar eczanelerde satılan VİTA MALT isimli alkolsüz malt içeceğini içiyorum. Arttırıyor ama dr.um sadece sütün içindeki suyu arttırırsın sütün kalitesini değil dedi. Ayrıca tavuk ciğeri anormal arttırıyor sütü. Bol kimyonlu .. Yemesi iğrenç ama denemenizi öneririm.. Ama işin püf noktası bol bol sıvı tüketmek ve rahat olmak. Tahan helvasını önerenler olacaktır. Tahan helvası değil, helvayı yedikten sonra yanarak içilen su sütü arttıran. Aman doğum kilolarına helva ile kilo eklemeyin ben gibi. Hepinize sevgiler. bebeklerinizi güle güle büyütün...

arkadaşlar anne sütünü çoğaltmak için doktorların da kabul ettiği en etkili yöntem ısırgan otu çayıdır.ben de 1 sene boyunca onu içtim.tavsiye ederim şiddetle.atdı kötü ama nolucak bebğimiz için feda olsun.

X