Sir Agda Nasil Yapilir ???

isis_in_osiris

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2007
3
0
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorum ağda ve sirli ağda konusunda bolca başlık var. Hepsini okudum ama kimse böyle madde madde açıklamamış herkes parça parça açıklamış. Ben daha önce ağda yapmadım ve şimdi sirli ılık ağdayı yapmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok? Isıtın diyor nerde ısıtıcam nasıl ısıtıcam nerelere ne şekilde sürücem hepsini ayrıntısına kadar anlatır mısınız? Diğer başlıklarda ayrıntısıyla yok burada tek tek madde madde pudrasından kaç saniye tutulacağına kadar anlatırsanız sevinirm. Eğer olmazsa özel mesajla anlatır mısınız? Teşekküler... yerimseniben

Merhaba arkadaşlar,
Biliyorum ağda ve sirli ağda konusunda bolca başlık var. Hepsini okudum ama kimse böyle madde madde açıklamamış herkes parça parça açıklamış. Ben daha önce ağda yapmadım ve şimdi sirli ılık ağdayı yapmak istiyorum ama hiçbir bilgim yok? Isıtın diyor nerde ısıtıcam nasıl ısıtıcam nerelere ne şekilde sürücem hepsini ayrıntısına kadar anlatır mısınız? Diğer başlıklarda ayrıntısıyla yok burada tek tek madde madde pudrasından kaç saniye tutulacağına kadar anlatırsanız sevinirm. Eğer olmazsa özel mesajla anlatır mısınız? Teşekküler... yerimseniben

canım hemen acıklayım. ben sesunun sirli ılık agdasını aldım. tek saplı cukur süt tavaları var ya onun ıcıne azcık su doldurup kavonozu agzı acık bır sekılde ısıttım( suyun sırlı ılık agdanın ıcıne kacmamasına dıkkat etmek lazım) ısıttım derken su fokur fokur kaynıyacak tabıkı. sen de sıpatula ıle bal kıvamına gelene agdayı karıstırarak homojen bı sekılde erımesını saglıyacaksın.

sonra sıpatulası ile özel bezıne ıncecık bır sekılde yanı 1 mm kadar (unutma ne kadar ınce surersen o kadar guzel alıyor ) sureceksın. tuylerın cıkıs yonune ters sekılde yapıstırıyorsun. cam sakızı agda gıbı az bekletmene gerek yok. yanı yapısacak korkusu yok ne kadar cok kalırsa o kadar iyi alıyor. ben bunu tespıt ettım. sonra bezınden tutup cekıyorsun. ben camsakı agdadan %50 acıyı azalttıgını dusunuyorum. bizzat denedım yasadım. ayrıca bezı de birkac kez yapıstırabılıyorsun ve yıkayıp kuruduktan sonra defalarca kullanabılıyorsun. kolay gelsın canımŞeniz

ben ağdayı beze değilde bacağıma sürüyorum.. sanki o şekilde daha iyi alıyor gibi geliyo bana..

bende bacağıma sürüp alıyorum daha kolay oluyo bana göre. bende çok faydasını gördüm çok azalttı. aman dikkat sir ağdayı sakın suyla çıkarmaya çalışma mahvedersin. onların sir ağdadan sonra özel yağları var onla temizlersin. o azaltıyo zaten. ben ağdayı yapmadan öncede o yağı sürüyorum nereye yapcaksam.

bende bacağıma sürüp alıyorum daha kolay oluyo bana göre. bende çok faydasını gördüm çok azalttı. aman dikkat sir ağdayı sakın suyla çıkarmaya çalışma mahvedersin. onların sir ağdadan sonra özel yağları var onla temizlersin. o azaltıyo zaten. ben ağdayı yapmadan öncede o yağı sürüyorum nereye yapcaksam.

o yağı ağdayı apmadan önce mi sürüyosun canım.. :uhm:bak bunu ilk defa duydum.

o yağı ağdayı apmadan önce mi sürüyosun canım.. :uhm:bak bunu ilk defa duydum.

kızlar sirli ılık agda farklı sir agda farklı ama. arkadas sirli ılık agdayı sormus. sirli ılık agda su ıle cıkıyor normal ılık agda sadece sir bazlı. sir agda farklı bi olay

şimdi bu anlatılanları uygulayacam da bez yok? herangi bi bez olur mu? peki hangi bölgelere kullanılabiliyor? bide birileri pudra demişti vee çok teşekkürler açıklamalar için :)

canım hemen acıklayım. ben sesunun sirli ılık agdasını aldım. tek saplı cukur süt tavaları var ya onun ıcıne azcık su doldurup kavonozu agzı acık bır sekılde ısıttım( suyun sırlı ılık agdanın ıcıne kacmamasına dıkkat etmek lazım) ısıttım derken su fokur fokur kaynıyacak tabıkı. sen de sıpatula ıle bal kıvamına gelene agdayı karıstırarak homojen bı sekılde erımesını saglıyacaksın.

bu kısmı anlamadım şimdi bu süt tavasının içindeki suyu kaynatıp içine ılık ağdayı mı döküyoruz? kavanoz nerden çıktı :p

canım ben bir tavada suyu kaynatıyorum içine ağdayı kutusuyla yerleştiriyorum ki ağda erisin. iyice sıvı hale gelince kullanabilirsin.. KESİNLİKLE suyun içine ağdayı dökiyim deme :) vede ağda kutusunun içinede su kacmasın..

şimdi bu anlatılanları uygulayacam da bez yok? herangi bi bez olur mu? peki hangi bölgelere kullanılabiliyor? bide birileri pudra demişti vee çok teşekkürler açıklamalar için :)

bu kısmı anlamadım şimdi bu süt tavasının içindeki suyu kaynatıp içine ılık ağdayı mı döküyoruz? kavanoz nerden çıktı :p

hmmm canım sirli ılık agda diyince ben böle dedım. sanırım sen sir agdadan bahsedıyorsun. agdan nasıl kalıp gıbı sert mı? yoksa kavanozun ıcınde normal agda gıbı mı? once sirli ılık agda mı sir agda mı bunda karar kılalım ıstersen:icecream:

şimdi beniim aldığım ağda sirli ılık ağda diye geçiyor plastik bi kutuda içi çok sert değil ama yapış yapış yani balın daha kıvamlısı gibi hatta elimi yüzümü bulaştırmıştımda zor temizlemiştim :KK70: şimdi napıcam?

farkeden birşey yokki canım .. bütün ağdaların kullanım şekilleri aynıdır aşağı yukarı dediğim gibi erit onu iyice(tarif etmiştim ).. bacağına sür(yada nereyeyse artık :)) .. kendi bezi yoksa normal bezde kullanabilirsin ama sert bir bez olsun öyle pamuklu falan degil.. ince sürmeye çok özen göster.. yapıştır bezi bastır elinle biraz..cok fazla bekletmeden ters yöne hızlıca çek.. eger sir bazlıysa özel yağıyla temizlemen gerekecek artıkları. artık kalmadıysa sorun yok zaten . ok:))

ya arkadaşlar ben sir agda yapıyorum bazen bacaklarıma koltuk altıma jiletten kurtulmak istiyorum artık bıktım.ama agdaylada hiç bi şekilde pürüzsüz olmuyo kıllar hep kalıo küçük küçük bacagıma elimi sürdügümde batıo böle diken diken.ilerde evlenince napcam bilmyorum kocam ne dicek.ben hem geç çıksın hemde pürüzsün yapsın istiyorum en azından bütün kılları alsın.ne yapmam lazım başım dette bu kıllarla:KK43:

önce vücut peelingi yapılmalı .batıklar çıksın ki tamamen pürüzüsüz bir ten olsun .ben tuzla ovuyorum ağda yapıcağım yeri bir gün önceden .kabak lifi kullanıyorum .çok düzenli kullanırsan batıktan eser kalmaz .her banyoda iyice ovmak gerek ama kızarana kadar ovarım .bazen yosun sabunuda kullanıyorum .sonra sir ağda kartuşu kullanıyorum çünkü daha pratik oluyor .cezvede ısıtıyorum ben ama makinalarıda var .makina benim sigortaı attırmıştı .o yüzden cezve en temizi .iyice ısıttıktan sonra kuru bölgeye krem gibi sürüyorsun bastıra bastıra sonra kağıdı var zaten o kağıtla çekiyorsun .seri hareketler yaparsan hem işin kolay biter hemde çok canın yanmaz .sonra yağını sürersin ve biter .bir kaç saat su değdirmemek en iyisi .düzenli yapılınca kıllar inceliyor kökler daha az belirginleşiyor .

X