Progesteron Hormonu Düşük çikan Varmi

Bende süt hormonu yüksekti polikistik over kistler vardı progesteron düşüktü diyorum ya bol bol dua et Allaha tevekkül et elbet zamanını bekliyor Rabbim inşallah tez kavuşursun bebeğine.

merhaba bendede pregeteron hormonu dusuk cikiyordu pregon igne kullanildi 3 kez asilama yapildi ancak malesef sonuc alamadim 2 yillik evliyim arkadaslar bende sizlerle ayni sikintilari yasadim ancak sayin ibrahim sarac oglundan aldigim kürler bilgileri ile duzenli olarak kullandim dun pregesteron hormonlarimi adetimin 21 gunu yaptirdim doktorum cok sasirdi pregesteron hormonlarim yukselmis hamilelik icin uygun ortamim olustugunu soyledi sizlerinde ayni sorunlari yasadiginiz icin hemen uye olup sizlerinde SIKINTILARININ gitmesini istedim sizlerle paylasmak istedim hepimize acil sifalar olur insallah sagliginiz daim olsun
Cnm bana umut oldun , benimde 2 aydır progeston sonucun 4.74 ve 4.66 :KK43: oysa bu ay soğan kürü bile yapmıştım. Şimdi 3. Tahlili vericem 23. Gün. Sen hangi kürleri yaptın belki bende yükseltirim bir şekilde ?

Adetimin 2.günü yapılan tahlilde 0,41 çıktı benim de

Kızlar bu ay sonucum 10 çıktı :halay: diğer aylar 4.7 ve 4.6 çıkmış olmasına rağmen. Neler yaptığımı hemen anlatıyım. İlk olarak geçen ay soğan kürü yaptım. Bu ay agnucaston'a (hayıt hapı) başladım adetin birinci günü , çörekotu- bal-tarçın kürü yaptım ve bol bol dereotu , semizotu yedim. Umarım bebiş de vardır :dua:

selamlarrr konuaçılalı olmuş baya ama belkı bırılerı benımde sesımı duyar dıye paylaşım yapmk ıstedı.4 .yılıma gırdım evlenelı.bu süreçte yaşadıklarm ise sureklı polıp amelıyatları derken mıyom sonrasında rahım dzeltme amelıyatı.tabı gebede kalıyorum.3 kaybım oldu ıkı kürtaj bırı kımyasal gebelik.. tahlıller testler derken hafıf derece pıhtılaşma..hadı bunuda aşalım derken rahım genısletme amelıyatı e hadı bunuda olalım derken geçen 8 ayda süreçte yıne gebelik olmadı.sımdı ıse neden kalamadım tahlıllerı.adetımın 21.gunde progesteron tahlılı...buda 8.21 cıktı.ne olduğunu bılemedm derken doktoruma mesaj attım.bekledıgındende dusuk olduğunu 10 un uzerınde bekledıını yumurtlaa problemı var dıger tahlıllerı bekliyor adet görürsem.kafamda delı sorular..hepmı vardı kayıplarım bundan öturuumuydu bılemedım..bende bıraz araştırmalar yapayım dedım doktora gıdene kadar.belkı aranızda yasayan tecrubelı arkadaşlar bna şifa olur dıye duşundum.benım sonucumla ne olucak yanı neler yapıolar ılac ıgne ? neler yanı ? yada yukselmesı ıcın doğal neler yapılıyor

16 ay oldu benim de. psikolojik olarak iyi değilim psikiyatriste bile gitmeyi düşünüyorum. dünya başıma yıkıldı kendimi öldüresim geliyor. hiçbir hamileyi çocuğu bebeği vs. göresim gelmiyor. sizin de sadece progesteron mu düşüktü? yani yumurtlama olmuyor demek bu değil mi..
Öncelikle bebeğinizin sağ salim kucağınıza almanızı diliyorum.Sizde de progesteron düşüklüğü vardı,nasıl hamile kaldınız acaba?

Öncelikle bebeğinizin sağ salim kucağınıza almanızı diliyorum.Sizde de progesteron düşüklüğü vardı,nasıl hamile kaldınız acaba?
bizim daha çok başka sorunlarımız çıktı. en küçük ve önemsizi progesteron düşüklüğüymüş aslında. çünkü bir kadının her ay düzenli adet görmesi her ay düzenli ve kaliteli yumurtladığı anlamına gelmiyormuş. sonraki aylarda klomen, femara gibi ilaçlar kullandım. hayıt çayları, vitaminler vs birçok şey kullandım aylarca. ama sanırım bizi zorlayan eşimin spermlerindeki morfoloji düşüklüğüymüş. bu da benim progesteron sorunumdan aylar sonra ortaya çıktı. anlayacağınız mutlaka eşiniz de her sene spermiyogram yaptırsın. dediğim gibi tek sorun progesteron düşüklüğü olsun yeter ki, aşması Allah'ın izniyle en kolay sorun. spermdeki sorunlar veya amh düşüklüğü gibi sıkıntıların yanında çok daha önemsiz kalıyor. Allah'ım sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin her birimize. dualarımdasınız.

bizim daha çok başka sorunlarımız çıktı. en küçük ve önemsizi progesteron düşüklüğüymüş aslında. çünkü bir kadının her ay düzenli adet görmesi her ay düzenli ve kaliteli yumurtladığı anlamına gelmiyormuş. sonraki aylarda klomen, femara gibi ilaçlar kullandım. hayıt çayları, vitaminler vs birçok şey kullandım aylarca. ama sanırım bizi zorlayan eşimin spermlerindeki morfoloji düşüklüğüymüş. bu da benim progesteron sorunumdan aylar sonra ortaya çıktı. anlayacağınız mutlaka eşiniz de her sene spermiyogram yaptırsın. dediğim gibi tek sorun progesteron düşüklüğü olsun yeter ki, aşması Allah'ın izniyle en kolay sorun. spermdeki sorunlar veya amh düşüklüğü gibi sıkıntıların yanında çok daha önemsiz kalıyor. Allah'ım sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin her birimize. dualarımdasınız.
Cevapladığınız için çok teşekkür ederim.Amin.Amin.Doğumunuz sağlıklı geçsin-bütün kalbimle diliyorum.

Cnm progesteronu nasıl hallettiniz ??? Benim de adetin 21. Günü 6.35 çıktı. :KK43:

selam canim ,benim de progesteronum dusuk ve adetlerim hep duzensiz. 3.tup bebek te biyolojik gebelik olumustu,ama cok ilac vermislerdi ve 20.gunde degerler dustu .olmadi.daha once hic hamile kalmadim ,yumurtlamam duzenli degildi.ve ben de Ibrahim saracoglunun kurlerine basladim 2 adet donemim boyunca sogan kuru yaptim ve sonra incir havuc kuru yaptim .ve adet gunum yine gecmisti herzaman ki gibi,cunku her ay duzensiz .tam adet yapici hayit suyu icecektim,dur bi bakayim test yapayim dedim ve nasilsa negative ama yin de bakayim dedim ve pozitif cikti ,sok oldum.tekrar baktim evet pozitifti ve 5 gun boyu test yaptim pozitif ilk defa normal gebelik olusmustu inanamadim,ama biliyorum o kurlerin sayesinde oldu.dr a gittim tahmini 6 haftalik hamilesin dedi cok sevindim ama progesteronum dusuk ve bir suru ilac Verdi kan sulandirici Rahim ici ilaclari derken 7 ilac Verdi onlari kulaniyorum cunku dusuk tehlikem var degerler dusuk oldugu icin,cok korkuyorum .ama ALLAH im nasip ettiyse olacak ,olursa insallah saglikli olur .allahim hepimize yardim etsin .. benim onerim butun arkadaslara once dr kontrolunde bu kurleri yapin ,hormone tahlileriniz yapilsin en azindan onlar destek olarak erken asamada ilac verirler cunku tamam hamile kaliniyo ama dusuk tehlikesi oluyo ,erken bakilirsa hormonlara destek ilacla sizde evde kurlerle eminim kesin sonuc alacaksiniz.allah razi olsun sayin prof .dr .saracoglundan da ve dr aret kamar ve ekibinden de cok iyiler ve cok yardimlari oldu bana....

Adetleriniz nasıl düzensizdi? Adet öncesi uzun süren kahverengi lekelenme yaşıyor muydunuz?

Hanımlar burdaysaniz ne olur cevap verin benimde prolaktim düşük 5.4 2 seneye yakindir kalamadim cok uzuluyorm yaa siz hamile kaldinuzmi

Kızlar 5 haftalikkn kan testi yaptirdim progesteron 4.77 çıktı bencede düşük ama doktor bir sey demedi tirioidlerim az çalışıyormuş ona verdi ilac . Allaha binlerce şükür lekelenme kanama fln olmadi inşallah olmazda neden vermedi acaba bu kadar düşükken

konu biraz eskimiş ama bende derdimi yazmak istedim..benm de progesteronum düsük 0.65 cıktı ıkı gn once baktırdım..3 yıllık evlıyım ve bebek ıstıyoruz hemde cok ıkı gundr çok canm sıkkın moralım sıfır..keske bıan once bı bebegımız olsa..rabbım kımseye bole dert vermesın cok can yakıyo hele eşimi gördukce ıcım acıo bellı etmemeye calısıyo bna moral vermeye calısıo ama ınsan anlıo tanıy esını bılıo nasıl ıcının acıdıgını gorebılıo..offf keske bı umut vercek bısıler gorsek..
Merhaba yazalı uzun zaman olmuş ama insalalh cevap verebilirsiniz hamile kalmışsınız daha sonra prosesteron değerinizi nasıl yükseltiniz acaba benim de dusuk hayıt suyu içmiştim 15 olmustu sonra 14 69 vs şimdi 4.35 tekrar düşmüş tabi hayıt otu suyunu bırakalı 1 ay oldu bana nasıl yukselttıgınızı söyler misiniz

Kızlar 5 haftalikkn kan testi yaptirdim progesteron 4.77 çıktı bencede düşük ama doktor bir sey demedi tirioidlerim az çalışıyormuş ona verdi ilac . Allaha binlerce şükür lekelenme kanama fln olmadi inşallah olmazda neden vermedi acaba bu kadar düşükken
Sonuç ne oldu canım hamleleri. Sağlıklı oldu mu

X