Voit Titreşimli Zayıflama Cihazı / Power Plate etkili

N

neyra

Ziyaretçi
hanımlar bir cihaz gördüm internette adı power plate, yalnız çok pahalı, birkaç bin euroymuş,:1no2:daha sonra bir komşum tv de power plate ile aynı çalışma esasına sahip başka bir cihaz gördüğünü söyledi, kanal d nin tvde reklam yapip sattığı bir ürün, onlar marka adını belirtmemişler ancak ben gittigidiyorda ve basşka sitelerde aynı cihazı buldum fiyatlar çok farklı, kanal d 380 ytl kargo dahil satarken, gittigidiyorda 450 ytl den başlıyor başka sitelerde bu ürün 600 ytl ye kadar çıkabiliyor, adı voit bm 150, bir üst modeli de var ama onunla ilgilenmiyorum 900 ytlydi
ayrica hepsiburada da aynı çalışma sistemine sahip başka bir marka cihaz daha gördüm, markasını bilmiyorum, o da 388 ytl idi, ben alacağım kızlar
inşallah param boşuna gitmez:a015:bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı,ve fikriniz nedir alayım mı almayayım mı? link koymak yasak değilse bahsettiğim tüm cihazların resimlerini ve ürün açıklamalarını koymak istiyorumyerimseniben

Power Plate'in özel titreşimleri sayesinde

günde sadece 10 Dakika çalışarak

Daha Genç ve Daha Sağlıklı olacaksınız

Zamansızlık herkesin ortak derdi� İnsanlar yoğun iş tempoları nedeniyle yapmak istedikleri birçok aktiviteyi gerçekleştiremiyor. Oysa Günlük yaşantının akışını değiştirmeden , sadece 10 dakikalık bir zaman dilimi içersinde vücudun ihtiyacı olan sporu yapabilmek ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmek artık Power Plate ile mümkün.

Ister evinizde, ister ofisinizde günün her saati terlemeden yorulmadan spor yapma imkanı. Üstelik sadece günde 10 dakika... Özel eğitmenler tarafından verilen eğitimler ile sizde Power Plate kullanıcısı olacak, kendi bedeninizdeki değişikliği daha 1.seans sonunda farkedeceksiniz.

Sellülitlerden kurtulmak mı istiyorsunuz? Yada basketbol oynarlken daha yükseğe süçramak mı ? Yoksa omuz kaslarınızı geliştirmek ve bel bögesindeki yağlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? Bilim otoriteleri tarafından yüzyılın en önemli buluşlarından biri olara tanımlanan Power Plate sizi şimdi hedefinize kolayca ulaştırıyor. .
Güne iyi başlamak ya da gün içerisinde düşen performansı yukarı çekebilmek için yapılması gereken tek şey, birkaç dakikayı Power Plate�in üzerinde geçirmek.

Dünyada 1 numaralı vibrasyon esasli form cihazi olarak tanınan Power Plate Türkiye�de 3.yılını doldurdu. Geçen sure boyunca Spor Merkezleri, Güzellik ve SPA Merkezlerinde ilgiyle kullanılan Power Plate aynı zamanda medical alanda da alanda kendine önemli bir yer edindi ve halen 150�nin üzerinde doktor tarafından da güvenle kullanılmakta. Aralarında Sezen Aksu, Gülben Ergen, Çağla Şikel, Yılmaz Erdoğan gibi birçok ünlü ismin bulunduğu Yıldızlar da Power Plate'i tercih ediyor.

Power Plate kullanıcıları düzenli seanslar sayesinde kilo veriyorlar. Vücutlarındaki selilit azalıyor, kas yoğunlukları artıyor, kan akışı hızlanıyor, hormanlar daha yüksek seviyelerde çalıyor, zihinsel ve bedensel stress azalıyor.

Yerçekimi nedeniyle hepimizin kütlesinin kilogram olarak tanımlanan bir ağırlığı vardır. Bu çekim gücüne karşı koyarak hareket eden insan vücudunda kaslar gelişir ve güçlenir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate�in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır.Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücüt kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevser ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antremanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içersinde çalışır.

Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer.Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttıcı bu girişimine �supercompensation� denir.

Alınan neticeler ile birlikte uzun bir zaman sporcular üzerine uygulanan bu sistem günümüzde spor, medikal, estetik-kozmetik-güzellik, sağlıklı yaşam, fizik tedavi alanlarında sıkça kullanılmaktadır.

Power Plate;
Vücudun direncini ve esnekliğini arttırır,
Kan dolaşımını düzenler(capilarisation and lymph drainage )
Vücudun patlama gücünü arttırır ( explosive strength)
Eklem bağlarını kuvvetlendirir, (bone tissue)
Bölgesel ağrıları azaltır,
Serotine ve Neurotrophine hormonlarını arttırır

Power Plate;
Vibrasyon Platformları ile düzenli olarak çalışma yapmanın yararları üzerine sürdürülen çalışmalar göstermiştir ki :

Whole Body Vibration diğer çalışma programlarına göre % 85 daha az zaman gerektirir;buna karşın kasların çalışmasını ve direncini % 25 daha fazla arttırır

Eklem, bağ (ligaments) ve tendonlardaki yük ve gerilme çok daha azdır.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Mesaj editlenmistir.....

günaydın, hayatım ben onun vibro shape olanını aldım aynı sistemle çalışıyor.110 ytl ye aldım çeşitli fiyatlardada var ve hepsi aynı mantıkla çalışıyor. Ama inan işe yarıyor helede bölgesel fazlalıkların varda harika oluyor. ama tansiyon gibi bir rahatsızlığın varsa alma derim. ben anneme almıştım kalp ritmini bozdu ama alacaksanda o kadar parayı sırf marka için verme derim. nette 80 ytl olanlar bile var. sevgiler

canım bende voitin kataloğu var baktım fiyat 510 ytl.titreşimle yağ parçalıyor mantığı bu sanıırm

canım bende voitin kataloğu var baktım fiyat 510 ytl.titreşimle yağ parçalıyor mantığı bu sanıırm

evet zambak bu markanın distrübütörleri daha pahalı satıyor kanal d daha ucuza satıyor marka aynı markay ani voit,modeli de aynı bm 150, 380 e veriyorlar ama ben burada bir parfüm linki vermişti bir arkadaş adını unuttum, onun satıldıgğı sitenin linkini vermişti oraya tıkladım bu voit gibi başka bir titreşimli cihaz 388 ytl idi, ancak internetim kesiliyor sık sık, birden hat gitti unuttum sonra da estore muydu hepsiburada mı tam hatırlamıyorum
bulamadım hepsiburada da sanırım estore du, yani ya voit alcam 380 e ya da 388 e diger cihazı

arkadaşlar sizin dediğiniz vibro shape i bilimyorum ancak bu iki cihaz çok farklı, fizik tedavi de de kullanılabiliyor bu alet, vibro shape in öyle bir özelliği yok, mesela bu alet bacak-kol-omuz,bel-sırt için kullanılabiliyor
asıl amacı şekillendirmek değil, asıl amacı kasları çalıştırması ve çalışma mantığı şu saniyede 30 ila sanırım 60 kasılma yapıyortatlicadiarzu

bu voit de 30-42 diye biliyorum yani 1 saniyede bakın dakika demiyorum saniyede kası en az 30 kez kasıyor,bunu hiçbir egzersiz yapamaz, ama power plate'in 30 ila 60 arası kasma seçeneği var, tabi o pahalı alamayız.ama power plate in ev için olan 6 milyarlık cihazı da 30-45 arası kasıyormuş, yani hiç gerek yok çok pahalı almaya

ama ben estore da mı gördüm o 388 ytl lik cihazın kasma aralığını öğrenmek istiyorum,yani voit 3042 arası saniyede, ve acaba bu cihaz saniyede kaç kez kasıyor? 42 den fazla seçeneği varsa onu alırım 8 ytl için değmez..

yani vibro shape kasları kasmıyor, bu cihaz kası direk çalıştırıyor alakaları yok yani.

neyra araştırmacı insanları çok severim.seni de sevdim yani.ama canım acele etme.kullananlar fikirlerini yazsınlar.bir de imkanın varsa bi mağazaya git ve dene önce .az para değil.
bende geçenlerde bi spor aleti aldım.ben aldıktan sonra benim aldığım fiyattan daha ucuza satmaya başladı mağaza.baktığım eski katalog.bazı fiyatlar değişti.
sende acele etme ben ettim pişman oldum.
burada voitin mağazası var.ben bi bakayım o alete .nasılmış merak etti

ben yarın hem power plate hem de bu voit cihazını deneyeceğim, bu cihazlarda yorulmuyorsunuz arkadaşlar, o kadar hızlı kasıyor ki kalp çarpıntısında artış dahi olmuyormuş,kaslar kasılıyor gevşiyor ve 10 dk sadece, vibro shape sanırım en az 30 dk kullanılacak,farklılar yani
titreşim kelimesi ikisinde de geçiyor ama ikisi çok farklı, 1 gün kullanıp 2 gün ara veriliyormuş,yada bi gün yapıp ertesi gün yapmayacakmışız,üstünde durmanız yetiyor power plate kullanımı ile ilgili duruş pozisyonlarının bu cihazlar da da kullanılabileceğini düşünüyorum
pozisyonları oradan araklarız tatlicadiarzuşakkıdı
power plate'in 15 seans 20 dk lık tedavisi için 350 ila 450 ytl ödemeniz gerekiyor spor salonlarında falan var bu cihaz, seans fiyatları da değişmiyor her yer aynı,istanbulu'u izmir'i bile aradım aynı seanslar, peşinde 350 yapıyorlar, makinayı almıyoruz yani gidip üstünde durucaz 15 kezCADIARZUne gerek var
15 kez için 350 -450 ytl vereceğime voit alırım daha iyi,yada diğerini..:smiley-cool:

arkadaşlar linki lütfen silmeyin reklam değildir, zaten power plate'den değil aynı mantıkla çalışan başka ve daha ucuz cihazları konuşuyoruz,aarkadaşların pozisyonları görmesini istiyorum,vibro shape le çok farklı
üstünde duracağız yani

"Link vermek yerine alıntı yapınız"

tamamdır, ucuz olanlardan alacağım pozisyonlarım belli karnım için C03 duruşu,kalça için B01 duruşu uygun ayrıca bel için de üst bacaklar için de kol ve omuz için de duruşlar var, bu duruşları diğer cihazlara uyarlıycaz
arkadaşlar gördünüz mü vibro shape le ne kadar farklışakkıdı

bakalım yarın gideyim, üstüne çıkıp deneyeceğim her ikisini de satan yerlerde, kalp çarpıntısı olmuyor dediler farkı farkeder miyim bilmiyorum umarım ayırt edebilirim, ve umarım titreşimleri aynı düzeydedir pahalı ve ucuz olan iki cihazın.

arkadaşlar bugün bir arkadaşımı power plate için gönderdim, cihaz inanılmaz güzelmiş çok güzel kas çalıştırıyormuş,ve satıcı adam demiş ki bu titreşimli cihazların kasılma aralığı 30 dan düşük olurda beyin kanaması ve hatta iç kanama bile yapar ayarlanmamış vibrasyon iç organlara zarar veriyormuşCADIARZU

diğer voite de yarın bakacağız, bakalım eğer ki kaslardaki etkisi his bakımından-çünkü etkisini hemen göremeyiz aynısysa maalesef ucun olanı almak durumundayız, arkadaşım kendisi için seanslara devam etmeyi düşünüyor ama ben alamam gibi şu an power plate'i:kızgın:
yarın belki ben de giderim voit için deneyeceğiz karşılaştırma yapsın arkadaşım olanları yazacağım,umarım ucuza hallederiz fakat kız öve öve bitiremedi eğer bulunduğunuz ilde spor salonlarında varsa mutlaka gisilmeli dedi.:1rolleyes:

arkadaşlar voit bm 150 ye baktık,power plate le uzantan yakından alakası yok:a015:yani titriyor ama bilmiyorum kasları çalıştırıyor mu,tabi herşey fiyatına göre...
voitin crazy diye bir başka cihazı varmış,900ytl imiş katalogda gördüm ama adam elinde yok diye üretimliyor artık filan dedi,bence bir yerlerde vardır, eğer yoksa mecbur bm150 i alıcam
tabi insallah param havaya uçmazsenağlama

internette 1000-1230 ytl arası değişiyor voit crazynin fiyatı ama ben 900 e satan yerlerde görmüştüm fakat denemeden almam asla..araştırıyorum..

neyracım seni takip ediyorum.ha gayret.bende 2 sene önce pasif jimnastik denen kas çalıştıran elektrik akımıyla bir alete bağlanmıştım.çok faydası olmuştu.7 seans gitmiştim sadece ve göbeğimi toparlamıştı

canım nerde gittin o alete? kac lira verdin? 7 seansla değişim olduysa çok iyimiş,ama ben bu cihazı kasları çalıştırıyor diye istemiştim geçici çözüm istemiyorum, kas güçlenirse özellikle karın ve bacaklar mutlaka genel sağlıla da faydası olur,bugün power plate ben de gittim,başka bir salonda, müthiş birşey,keşke imkan olsa da alabilsek

benim umudum bu voitin crazy modelinin power plate e titreşim konusunda yaklaşabileceği..çünkü daha pahalı, bm150 380 ytl o en ucuz 900 ytl, gittigidiyorda bir adam satmış,elinde yok ürün mesaj attım varsa ve denedikten sonra memnun kalırsam alırım 900 falan önemli değil benim için...
Allahım sen bize hayırlı bir kapı aç,böyle kalmak istemiyorum ya,ben birkaç kilo verdim boyum kısa diye hemen pörsüdüm yoksa belki yine diyetle falan veririm ama olmuyor böyle
bebek istiyorum yaa:emir_bebek:,hamile kalıcam bennaniknanik,zayıflamam lazım.:a015:

neyra bendeki katalogdan baktım crazy fite güzel görünüyo.senin sayende bende bu konuya merak saldım.
power plate i de inceliyorum.onun fiyatı ne kadar.
memur maaşıyla alamam ama içimde kalmasın işte soruyorum
canım power plate in ev icin olan modelı 3250 euroymus, sanırım 6 mılyar fılan yapıyor, voit bm 150 kanal d nin sitesinde 380 ytl, voit crazy bircok sıtede ve bayıde 1-1250 ytl arası satılıyor fakat gıttıgıdıyorda bır satıcıda 900 ytl,adamla gorustuk, henuz soylemedım ama crazyı burda bı yerde bulabılırsem denıycem eger powerla aynıysa, onu gıttıgıdıyordakı satıcıdan elden alıcam pesın 810 veririm, yanı yuzde 10 gittigidiyor karını düssün,kargo ona ait olsun, zaten sıtede de oyle satıyor, kargo ona aıt, hos gg ya para kazandırmasa olmuyor mu?
kabu lederse parayı ıstanbulda bır ahbabıma gonderırım, o gıder verır pesın,adam yollasın kargoyla, tabi satıcı bunu kabul eder mı bılmıyorum ama bence eder..
tek sorun şu an crazy power kadar titretiyor mu?:kahve:

zambakcım merhaba, merak ediyorsundur diye yazayım dedim, voitin crazy fit cihazı buralarda bulunmuyor canım,o yüzden onu deneyemedik ama ay sonunda buraya da 1 adet show amaclı gönderilecekmiş, o zaman onu deneyip yine gittigidiyordai satıcıdan almayı düşünüyorum,şu an sorun deneyememek..
burada o cihazdan yok tüm voit satıcılarına sorduk,türkiye temsilcisini aradık aldığımız cevap bu oldu, bakalım ne zaman buraya gelir
benim 2 gün bile bekleyecek sabrım kalmadı ama denemeden kesinlikle alamam,ucuz değil çünkü..:kahve:

kızlar ben biraz araştırdım memmuniyet çok ama pahalı bir ürün bende petek dinçözde gördüm kullanıyor memmundu kendiside tavsiye etmişti ne diyelim fiyatı düşerse tabiki almak isteriz
SP00752_1.jpg
]

Arkadaşlar ben yaklaşık olarak bir yıl önce Voit BM-1200 titreşimli masaj makinası almıştım.
Makinanın yanısıra 6 farklı masaj kemeri var. Bunlardan sadece ikisinin kullanılabilirliği var. Biri yuvarlak başlıklardan oluşuyor, bir diğeri de şeffaf ve nispeten daha sert başlıklarla kaplı olan selulit kemeri..

İlk altı ay yuvarlak başlıklı kemeri kullandım. Kontürlerde belli belirsiz düzeltme yaptı.

Daha sonra selülit kemerini kullanmaya başladım. Her gün yarım saat yaptım. Çalışma sonrasında da Niveanın L_carnitine li selülit kremini kullandım.

Sonuç olarak selülit sorunu olanlar için ideal bir çözüm.

Ancak zayıflamayı veya ölçü olarak santimlerce incelmeyi beklemeyin..

Ben ölçülerimdeki değişmeyi, düzenli olarak yaptığım spor ve sağlıklı beslenmeyle elde ettim.

Bahsettiğim cihazın fotoğrafı şu:

551buyukfk5.jpg

Teknik Özellikler:
Kişi Taşıma Kapasitesi : 100 kg.

Cihazın Kurulu Ebatları : 75,5x48x123 cm.

Cihazın Kat. Ebatları : 76x44,5x31,5 cm.

Cihazın Ağırlığı : Net: 19 kg. Brüt: 22 kg.

Cihazın Rengi : Gri

Cihazın Katlanma Özelliği : Katlanabilir.

Diğer Özellikler : 2 Seviyeli motor hızı,

6 çeşit selülit ve masaj kemeri, kolay taşınır.

Ayarlanabilir yükseklik.

kızlar benım dedıgım cıhaz ne püskütümünki ne de digeri,
tamam iste biz power plate a en cok benzeyeni alcaz
power plate i ben de denedim sonundasırnaşık şey
cok cok etkili
mutlaka gidin deneyin ücretsiz izin veriyor spor salonları
o zaman anlıycaksınız ne deme istediğimi
ama biz power plate almicaz ki
voitin crazy fit modelini alcam ben
bi de onun daha az titreten modeli var 380 e
ama henüz crazyi denemediğim için etkisi nasil bilmiyorum
resim nasil ekleniyor ben o cıhazı koycam buraya
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
bunun resmini kim ekleyebilir?
püsküt o cihazi bende gordum senınkını
valla bence hicbi ise yaramaz
sen onu sat en iyisimitatlicadiarzu

püsküt o cihazi bende gordum senınkını
valla bence hicbi ise yaramaz
sen onu sat en iyisimitatlicadiarzu
Verdiğimin iki katını teklif etseler bile satmam neyracım.. yerimseniben
Makinanın yararlılığı amaca paraleldir..
Bugüne kadar hiçbir yöntemle çözemediğim selülit sorunumu bu alet çözdü. Keşke önceden foto çekseymişim.. Şöyle bir oran verebilirim. Selülitlerin %90 ına bay bay dedim bu alet sayesinde. Adı üstünde sadece masaj yapan bir alet. Bu başarı, mucize sayılır bana göre..

Neyra'cım bahsettiğin resimler bunlar sanırım:

Voit Crazy Fit
sporvoit3bi8.jpg

Viot Crazy fit hareketleri

resphpmx5.jpg

Power plate hareketleri

exercisestrengthek2.jpg

exerciserelaxationnd1.jpg

exercisemassageef2.jpg

Power Plate'in Türkçe sayfasında daha fazla hareket var gibi, ama resim küçük. Büyük resim açılmıyor, hata veriyor:çok üzgünüm:.

X