Cilt kırışıklıkları için maske

burcumm23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2007
341
1
arkadaşlar bugün kadın olmak lazım programından aldım bu tarifeyi %90 iyi geliyormuş ve tüm ciltler için uygunmuş ilgilenenlere duyrulur ;

2 tatlı kaşığı yasemin yağı
2 tatlı kaşığı havuç yağı
1/4 limon suyu
1 tatlı kaşığı hakiki tereyağ

bi kase içinde karıştırıp yüze uyguluyoruz ve 20 dk.kadar bekletip maden suyu yada gülsuyuyla temizliyormuşuzz.:1hug:

Paylasimin icin saol burcummcum ... yerimseniben

Bir tarifte benden... sengözlerimebaksanab

Kirisiklik maskesi: Civan percemi cicegi saf suda 10 dakika kaynatildiktan sonra sıkılarak süzülür. Bir fincan su buzdolabinda sogutulur. Elde edilen posa iyice ezildikten sonra yarim fincan limon suyu, 1 corba kasigi zeytinyagi, 1 tatli kasigi bal ve cirpilmis yumurta sarisi ile karistirilir. Hazirlanan karisima buzdolabinda soguttugumuz 1 fincan su eklenir. Maske kivamina gelene kadar yulaf unu eklenir. Yüzdeki cöküntü ve kirisikliklarin giderilmesini saglar. Yüze tatbik edildikten sonra 1 saat bekletilir ilik suyla temizlenir. ( Bu maske 1 hafta boyunca hergün yapilmalidir.)

Umarim isinize yarar arkadaslar... Hoscakalin... a.s.

canim sen denedinmi bu tarifi birde civan perceminin almancasini biliyormusun

burda bulabilirmiyiz kafamçokkarıştı

canim sen denedinmi bu tarifi birde civan perceminin almancasini biliyormusun

burda bulabilirmiyiz kafamçokkarıştı

Canim benim kirisikligim olmadigindan bu tarifi kullanmadim, ama kullananlari biliyorum, cok memnunlar... Almancasi " Schafgarbe " , nerde bulunur satilir bilmiyorum canim, türkiyeden gelmeyim almanyaya, onun icin detaylari baska arkadaslara danisabilirsin...Sevgiler... a.s.

canim bitkisel yüz maskelerini hepsini biliyorum arastiriyorum bunu hic duymamistim tesekürle güzelik uzmani diye yaziyo meslegin neler yapiyosun nasil seyler yani onu merak etim birde almayanin neresinden sin ben merakli hexe

not benimde kirisikliklarim yok :roflol::roflol::roflol:

sade meraktan soruyom ama sen genede inanmaŞeniz

canim bitkisel yüz maskelerini hepsini biliyorum arastiriyorum bunu hic duymamistim tesekürle güzelik uzmani diye yaziyo meslegin neler yapiyosun nasil seyler yani onu merak etim birde almayanin neresinden sin ben merakli hexe

not benimde kirisikliklarim yok :roflol::roflol::roflol:

sade meraktan soruyom ama sen genede inanmaŞeniz

Canim ben meslegimi türkiyede okudum, bu dogal maskelerin bir cogunu okurken ögrenmistim, bir kisminida bende senin gibi arastirip buluyorum a.s 4 senelik evliyim ve 4 senedir almanyadayim, suanda meslegimin almancasini okuyorum, bosta durmamak adina ayrica diplomam burada gecmediginden :çok üzgünüm: Duisburg kentinde yasiyorum... Konunun disina pek cikmis bulunuyorum umarim mod arkadasim kizmaz bize :asigim: Sen almanyanin neresindensin?? Belki yakinsindir bana yerimseniben

X