üşüme çocuk

M

miray_08

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi miray_08
Üşüme çocuk
Gel yüreğime alıyorum seni...
Ayaz soğuk kış akşamı rastladım sana duvar kenarına büzülmüş korkulu ürkek gözlerle bakıyordun..bakışların her an ağlayacak gibiydi..Bu resim aklımdan hiç çıkmadı..
Ürkütmeden korkarak yaklaştım..O kadar masum duruyordun ki..
Sordum adın ne?
-Titreyen sesinle Ali abla demiştin
-Annem baban nerde kayboldun mu?Donacaksın soğuktan burda
-Var abla..ama beni seven yok
Konuşmaya başladık Ali'yle ailesi daha o küçücüksen çocuk yuvasına bırakmış...oda kaçmış..Küçücük bir beden titiryor ve sevgiden bahsediyor..Sevgisizlik onu buraya bu duvar dibine getirmişti...Paramparça oldum..
Ali burda donarak ölürsün soğuktan..Abla ben zaten ölmek istiyorum..
Daha dokuz yaşında ve ölmek istiyor ben kabus görüyor olmalıyım..Yüreğime ateş düşürdü Ali o akşam üzüldüm tarifi imkansız bir üzüntü..Tutamadım kendimi ağlamaya başladım..Ağlama abla bak ben ağlıyormuyum..ağlama abla diyordu devamlı..nasıl ağlamazdım ki..kendimden yaşantımdam utandım..Nice Aliler bunu yaşarken ben sıcak evimde anneme babama naz yapıp şımarıyordum..evet çok utandım kendimden çok ..
Üşeme çocuk üşüme
Seni yüreğime alıyorumm gel..
Böyle başladı Ali'yle yolculuğumuz.Sarıp sarmalayıp eve götürdüm.O kadar masum savunmasız çekingen bir hali vardı ki yürek dayanmazdı buna..Sessizdi Ali ...Gözleriyle konuşuyordu..En çokta onun sessizliğini sevdim..
Sabah götürdük annemle yuvaya..Öyle yalvaran gözlerle bakıyordu ki..sessizce bırakma beni diyordu sanki..
Üzülme Ali ben seni yüreğime aldım hep yanında olacağım söz sana...
Her akşam yuvanın bahçesinde beklerdi beni..orda buluşurduk..O arkadaşım sırdaşım dostum olmuştu..Hafta sonları artık hep bizimleydi..O bizden olmuştu artık...
Biliyorum Ali'nin bir tarafı hep eksik kalacaktı...Ama o elinde olanla mutlu olmayı öğrenmişti banada çok şey öğretmişti.Çabalıyordu ,büyüyordu büyüdükçe başarılarıyla gurur duyuyorduk..İyi ki yollarımız kesismiş Ali seni çok seviyorum benim küçük kardeşim...
Ali şimdi yetişkin başarılı bir genç ve mutlu olmaya çalışıyor...Üstelikte aşık bir genç...Artık ablası değildim Miray annesiydim..Oda benim yeşil gözlü küçük Alimdi..
Sizinde Alileriniz olsun..Yürekleriniz nefes alsın
miray

X