Bacak dolgusu yaptıran var mı?

merhaba. varis çorabını eskiden hep duyardım. neredeyse her arkadaş giymişti. delphine'e kadar... o beyaz, düşük basınçlı olanlardan giymişti. herkes şaşırmıştı. ben de doktoruma varis çorabı mı giyeceğim dediğimde hayır düşük basınçlı çorap giyeceksiniz demişti. sanırım o kişiye ve işleme özel bir seçim. doktorun ne diyorsa o doğrudur bence.
geçmiş olsun. aramıza hoşgeldin.:KK3:

Hoşbulduk... Deminde dediğim gibi bu tamamen varisi olanların giydiği çoraplardan ve ben şöyle bi izlenime kapıldım. Doktor daha çok lipo.yapılan yer ile ilgileniyor, yağ enjeksiyonunu 2.plana atmış gibi düşündüğünü sanıyorum. Halbuki benim için eklenen yağlarda çok önemli. Ben bu işe karar verdiğimde bu işlemin bu kadar acılı ve sancılı olacağını düşünmüyordum açıkçası. O ilk günler yaptırdığıma bin pişman olmuştum. Bacaklarımın ağrısından uyumak mümkün deildi. Ayak parmaklarıma kadar ayaklarım şişti. Lipo yapılan yerlerden hala kan gibi bi sıvılar akıyor. Ayaklarının üzerine basmak mümkün olmuyor. Çokta kolay bi işlem deil yaptıracak arkadaşlara bunuda söylemek istiyorum. Ama insan bazı şeylere kavuşmak için sıkıntılara katlanırım diyede düşünüyor. Çok karışık duygular. Allah yaptıracak ve yeni yaptırmış olanlara kolaylık versin. Herkes gönlünce dilediği bacaklar kavuşsun inşallahki çektiğimiz acılara değsin.

bende yurt disinda kaliyorum.nisanin onunda ücüncü doktorla görüsmem var,bakalim ne diyecek.sen bir tek doktorlami görüstün.sundan soruyorum her doktor farkli birsey söylüyor.bence bir baska doktorunda daha fikrini alirsan belki daha kolay karar verirsin.

Yalnız ne kadar çok doktorla görüşürsen o kadar çok kafan karışıyor. En azından bende öyle oldu. Doktora karar vermesinden, yaptırma anına ve sonrasına kadar çok zorlu bi süreç herkese kolaylıklar diliyorum...

Cevabın için çok teşekkür ediyorum. Bu varis çorabı varisi olanların giydiği çoraplardan, basıncı azaltılmış olanlardan değil. Açık kahve bi rengi var ve oldukça sıkı. Ben bu doktordan önce başka bir doktora daha gitmiştim. O doktor varis çorabı giydirmeyeceğini yoksa eriyebileceğini söylemişti. Endişem o yüzden. Ancak işlemi yapan doktorum dıştanda yağ aldık giydirmezsem çok şişer ve fazla morarır. O yüzden eriyene razı olucaz demişti. Halbuki diğer doktorda dıştan alıcaz sadece üzerine bi sargı bezini tampon yapmak yeterli demişti. Hani arada kalmak diye bi durum vardır ya tam onu yaşıyorum şu anda

anladım, benim alt bacaktan yağ alınmadı ama, yukarıdan, basenden yağ alınan yerler çok morardı, belki doktorun bunu kastetmiştir. çünkü ben liposakşın korsesini üç gün giydim, çıktığında her yer mordu. ama bence de öncelik yağ konulan yer olmalı, yağ alınan yerler için yaptıları işlem sonuçta orası sarkmasın, şişmesin vs. ama yağlarn yeni yerlere tutunması daha önemli. bu arada kaç gün oldu? çıkarma vakti gelmedi mi?

merhabalar. ben de bu konuyu aynen bu şekilde bir doktordan duymuş ve arkadaşlar ile paylaşmıştım. yalnız aklıma takılan bir soru var; meme silikonunun kabı olduğu kadar calf implant denen bu baldır silikonunun da kabı yok mu? yani eskiden dudaklara enjekte edilen sıvı silikon bence de zararlıdır muhakkak. hatta ben birçok doktorun, kendi doktorum da dahil, silikonu kestiğini ve kohesif jel dedikleri bu silikonun herhangı bir şekilde formunu kaybetmediğini yani akmadığını videolarda gördüm. e bu durumda içinden bir şey akmayacaksa yukarıdaki tez çürümüş oluyor. fakat ben yine de silikonun öyle çok hareketli ve vücudun ağırlığını taşımakla yükümlü kemik ve kas dokusu ile birlikte kullanılmasını kendime uygun bulmuyorum. korkuyorum yani.
yaptıran ve memnun olan arkadaşlar da var.
belki de yıllar önce meme silikonundan insanlar çekiniyordu ama şimdi peynir ekmek gibi satılıyor:))) ileride bacak silikonuna da çook güveneceğiz. şu an korku ve şüphe ile bakıyorum:)

merhabalar ben dr gorusmeye gittigim zaman silikonu gordum meme slikonun aynisi ve yumsak ilk bakista cok da zarali bir sey gibi gorunmuyor memede nasil zararsizsa becak da da oyledir bakalim ikinci dr gorusmem var o ne diyecek

Merhaba muem ayaklarinin sismesinin sebebi sadece ameliyat sonrası ödem oluşması. bende ikinci sezeryanimda aynı problemi yaşamıştım ayaklarim fil ayagi gibi olmustu ve 10 gun sonrasinda kendi kendine gectiii gitti. Ayrıca ödemler gittiginde eminim bacaklarin çok guzel görünecek. Şuan sis oldukları için şekli tuhaf görünüyordur. Sen en zor kısmını atlattın inşallah bundan sonra keyfini cikarma zamanı.Bu arada öncesi sonrası fotoğraflarını bekliyoruz:))

benimkide fil ayağına yakın zaten canım.bugün işe gittim eve zor attım kendimi.ağrım kalmadı ama bu şiş çok rahatsız edici

arkadaşım, evine döndün, öncelikle gözün aydın diyelim...
sen niye öyle keyifsizsin ama, erir filan diyorsun, bak ikicanımvar da şişliği tecrübe etmiş, demek ki bu ameliyat, ödem durumları kişiye göre değişiyor, sabret canım, şişlik gidince güzelik ortaya çıkacak :). yürüyüşün rahatladı mı? yarın işe başlıyor musun?

eve canım eve döndüm hatta bugün okula bile gittim.ama bayağı zor oldu benim için.ağrım falan kalmadı ama diz ve ayağımdaki şişler çok rahatsız edici.özellikle servise binerken ve merdivenlerde çok zorlandım.bi görseydim o güzelliğiii :)))

muem ben de eşime sordum da benim ayaklar da şişmiş ilk günlerde...ben pek rahatsız olmamıştım.

benim ilk günlerde bacaklarda vardı ama ayaklarda yoktu şişlik.2-3 günden beri var ve bayağı şişiyor.doktora sordum normal olduğunu söyledi ama dipukanın başına gelenleri okuyunca daha bi endişe ediyor insan istemsiz olarak.hayırlısı inşş beklemekten başka çarem yok sanırım.endişeli bir bekleyişş :KK43:

eve canım eve döndüm hatta bugün okula bile gittim.ama bayağı zor oldu benim için.ağrım falan kalmadı ama diz ve ayağımdaki şişler çok rahatsız edici.özellikle servise binerken ve merdivenlerde çok zorlandım.bi görseydim o güzelliğiii :)))

demek ki senin vücudun yapıyor şişliği, geçecek elbette.. kontrole gidecek misin? maille mi halledeceksiniz? hiç mi belli olmuyor şekli? oluyordur mutlaka, dolgunluk filan? :))

Dipuka..çok geçmiş olsun...Allahım şifa nasip etsin sana....hangi şikayetler üstüne gıttın kıı enfeksıyon oldugunu sölediler.?ve doktorun kimdi isim ve soy ısmının baş harflerını yazabılırmısın??
İstanbuldaysan ziyaretıne gelmek isterım canım eger bıseye ıhtıyacın varsa..bende operasyon oldum 2.ayım doldu..

Şikayetim ateş,ayklarda ağrı inanılmaz şekilde,bir de artık içindeki infeksiyon dışa akmaya başlamıştı.doktorumun ilk harflerini yazabilirim ama ben doktorda hatayi bulmuyorum bu tamamen benim şanssızlığım diye düşünüyorum.onlar bu kadar ilgilenmemiş olsalardı ben belki şu anda hala iyileşmezdim.demek ki bu yaşanacaktı ve yaşandı.ziyaretime gelebilirsin evet istanbuldayim ve sanırım 2-3gün daha hastanedeyim.bir şeye ihtiyacim yok sağolun yeterki dua edin bana yeter

demek ki senin vücudun yapıyor şişliği, geçecek elbette.. kontrole gidecek misin? maille mi halledeceksiniz? hiç mi belli olmuyor şekli? oluyordur mutlaka, dolgunluk filan? :))

sannırım ve ilk defa böyle ayaklarımın şiştiğini görüyorum.haziranda gidecektim ama 2-3 haftaya geçmezse erkene alabilirim kontrolü

dipuka aklıma geldikçe dua ediyorum sana inan.Allahım yardımcın olsun,en kısa sürede toparlanıp yavrularına kavuş inşallah.dualarımız seninle canım.

mrb arkadaşlar ben de yeni katılanlardanım aranıza. dipuka çok geçmiş olsun Allah şifa versin çabucak iyileş inşallah. Böyle şeyler okuyunca hevesim kırılıyor ister istemez ama epey düşündüm ve karar verdim artık bu yaz çözüme kavuşturucam bu meseleyi :)
bacaklarımın çeşitli açılardan resimlerini A.K beye yolladım ve kişiye özgü bacak yanıtını aldım. Görmesi gerekiyormuş yapılacak şeyler elbette ki varmış. Burdan okuduğum kadarıyla 200 lira cvarında bi muayene ücreti var kendisinin. Ben körü körüne gitmeyeyim biraz da sizlerden fikir edineyim diye düşündüm. Bileklerim 18 cm yukarı doğru en kalın yer baldır oluyor sanırım orası 29 cm ve diz çevrem 30 cm dizlerimin hemen altından ölçtüğümdeyse 27cm oluyor. Bacaklarım ince sayılır değil mi? bana silikon daha uygun olur sanki çünkü kilom 42 boyum 165. :/ bugüne kadar çok düşündüm ama cesaret edemedim bi türlü, çünkü arkamda kimse yok. annem sürekli Allah daha büyük bi dert verirse başına deyip deyip beni korkutuyor. Çok hassasımdır, en hafif hastalığı bile yatakta geçiririm hemen düşürür beni, o yüzden de çok korkuyorum üstesinde gelmekte zorlanırım diye.Ama görüyorum ki şanslıyım bi çok açıdan, henüz bekarım danışmam gereken bi kocam yok en azından. sadece biraz cesarete ihtiyacım var, serpil1983 vardı, ereta vardı başka bikaç kişi daha vardı silikon ameliyatı olan. lütfen bildiğiniz ne varsa paylaşn benle de. Bu ara randevu alıp bi görünmem lazım ki ne yapılacaksa tarihi de artık belli olsun. allah hepimizin yardımcısı olsun. :KK43:

Hoşbulduk... Deminde dediğim gibi bu tamamen varisi olanların giydiği çoraplardan ve ben şöyle bi izlenime kapıldım. Doktor daha çok lipo.yapılan yer ile ilgileniyor, yağ enjeksiyonunu 2.plana atmış gibi düşündüğünü sanıyorum. Halbuki benim için eklenen yağlarda çok önemli. Ben bu işe karar verdiğimde bu işlemin bu kadar acılı ve sancılı olacağını düşünmüyordum açıkçası. O ilk günler yaptırdığıma bin pişman olmuştum. Bacaklarımın ağrısından uyumak mümkün deildi. Ayak parmaklarıma kadar ayaklarım şişti. Lipo yapılan yerlerden hala kan gibi bi sıvılar akıyor. Ayaklarının üzerine basmak mümkün olmuyor. Çokta kolay bi işlem deil yaptıracak arkadaşlara bunuda söylemek istiyorum. Ama insan bazı şeylere kavuşmak için sıkıntılara katlanırım diyede düşünüyor. Çok karışık duygular. Allah yaptıracak ve yeni yaptırmış olanlara kolaylık versin. Herkes gönlünce dilediği bacaklar kavuşsun inşallahki çektiğimiz acılara değsin.

amin inşallah herkesin gönlündeki olsun... ben de ilk günler zorluk çekmiştim. şu enfeksiyon olayını arkadaşımız dipuka yaşayana kadar da bir daha olsa yaptırırım diyordum ama şimdi iyi düşünmek gerekiyor diyorum. Allah çocuklarımızı annesiz bırakmasın. bir an önce dipuka da iyileşip evine dönsün inşallah

merhabalar ben dr gorusmeye gittigim zaman silikonu gordum meme slikonun aynisi ve yumsak ilk bakista cok da zarali bir sey gibi gorunmuyor memede nasil zararsizsa becak da da oyledir bakalim ikinci dr gorusmem var o ne diyecek

bugün gazetede parantez bacak konusunu yazmış bir doktor. o yazıda da farklı diyor bacak silikonu ile meme silikonu için. sanırım bulunduğu yerden dolayı. kas üzerinde ve hareketli bir bölgede ya, belki o yüzden...

evet bi görüşmek lazım ama bazı doktorlar maddi boyutunda işin. bir sorun yaşanırsa çıkarırız diyorlardır.

mrb arkadaşlar ben de yeni katılanlardanım aranıza. dipuka çok geçmiş olsun Allah şifa versin çabucak iyileş inşallah. Böyle şeyler okuyunca hevesim kırılıyor ister istemez ama epey düşündüm ve karar verdim artık bu yaz çözüme kavuşturucam bu meseleyi :)
bacaklarımın çeşitli açılardan resimlerini A.K beye yolladım ve kişiye özgü bacak yanıtını aldım. Görmesi gerekiyormuş yapılacak şeyler elbette ki varmış. Burdan okuduğum kadarıyla 200 lira cvarında bi muayene ücreti var kendisinin. Ben körü körüne gitmeyeyim biraz da sizlerden fikir edineyim diye düşündüm. Bileklerim 18 cm yukarı doğru en kalın yer baldır oluyor sanırım orası 29 cm ve diz çevrem 30 cm dizlerimin hemen altından ölçtüğümdeyse 27cm oluyor. Bacaklarım ince sayılır değil mi? bana silikon daha uygun olur sanki çünkü kilom 42 boyum 165. :/ bugüne kadar çok düşündüm ama cesaret edemedim bi türlü, çünkü arkamda kimse yok. annem sürekli Allah daha büyük bi dert verirse başına deyip deyip beni korkutuyor. Çok hassasımdır, en hafif hastalığı bile yatakta geçiririm hemen düşürür beni, o yüzden de çok korkuyorum üstesinde gelmekte zorlanırım diye.Ama görüyorum ki şanslıyım bi çok açıdan, henüz bekarım danışmam gereken bi kocam yok en azından. sadece biraz cesarete ihtiyacım var, serpil1983 vardı, ereta vardı başka bikaç kişi daha vardı silikon ameliyatı olan. lütfen bildiğiniz ne varsa paylaşn benle de. Bu ara randevu alıp bi görünmem lazım ki ne yapılacaksa tarihi de artık belli olsun. allah hepimizin yardımcısı olsun. :KK43:

hoşgeldin arkadaşım.
pek bi inceymişsin sen yahu...kıskandım:)) silikon da önerebilir tabii ama bak internetten mutlaka bakmışsındır ama ben yine de yazayım calf implant before after photos diye arattın mı dünya kadar resim çıkıyor. silikonu koydukları yer tam senin kasının hizası. yani ne aşağı ne yukarı kaydırabiliyor. bu da kısa kaslı bacaklarda davul tokmağı görüntüsü veriyor. o yüzden gittiğin doktor zaten benim de doktorumdur ve sana en güvenilir olanı önerecektir, onu da dinle ama iyi de araştır. sonuçta kesi oluyor bacakta. bir de canın tatlıymış nasıl dayanacaksın o acıya. ben de pek dayanıklı değilim. yağ dolgusunda bile ağladım yani:KK66: onun ağrısı daha fazla diyorlar. iyi düşünmek lazım. yanında da kimse yoksa zaten iki kere daha düşün derim...

hadi bakalım hayırlısı hepimiz içiiinnnn:KK52:

X