Vücut nemlendirici Body Butter ( Evde kendiniz yapın )!

chocotripi

çilek reçelim minik kızım
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
817
11
41
3 ölçü kakao yağı
4 ölçü hindistancevizi yağı
vanilya esansı

benmari usulu kakao yağını eritip diğer malzemeleri katıyorsunuz esansı kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz ( ben meyve kokularına bayılıorum )

bu tam olarak ne icin tatlim konunun icerigini biraz daha arttiarabilirmisin yerimseniben

ayyy çok lezzetlidir bu ye beni dio kimyasal bişey yok dimi içinde yemek için yapsak sırnaşık şey ben böyleşeyleri vücuduma süremem pek tüyleri besler die korkuyorum kaydirigubbakcemile3

hayır canım o yabancı bir forum sitesindeki üyenin yaptığı body butter
ben maalesef sert kakao yağı bulamadım
benim gittiğim aktarlarda hep sıvı kakao yağı var
sert kakao yağını bulur bulmaz deniyeceğim bu tarifi

choco naptın katı kakao buldun mu ?

ben aktardan bulmuştum katı kakao hala duruyor.her defasında eritmek zor geliyo
bi kere denedim erittim sonra gene donuyor aynı şekilde

dediğin formuldeki gibi yapınca acaba nasıl olur diye düşünüyorum
içindeki kakao tekrar katılaşacak ya o kremin kıvamı nasıl olur aceppp

herkes kendısı yapsın bakım urunlerını hem katkısız hem saglıklı hemde daha etkılı urunler olur
bravo sana

kızlar katı kakao watsonslarda var. ben sürekli alıyorum.marmara kakao yağı yazıyo, kokusuda acayip güzel, 3 milyon bişey
2489.jpg

buarada katı kakao yağını ben biparca elime alıp ovaladıkca eriyo ısıyla, eritmenize gerek yok. içine bişey katmadanda cok guzel kokuyo ve yumusacık yapıyo, iyi yedirilince yağlı bırakmıyo tavsıye ederım ben çok memnunum

herşeyin doğalı güzeldir katılıyorum.hamilelik dönemimde hep doğal yağlardan faydalandım.özellikle kakao yağını hergün düzenli karnıma sürmüştüm.harika bir yağ sayesinde hiç çatlağım olmadı:nazar:kızlar kozmetik kremerden vazgeçelim

kati kakao yagi bulamiyosaniz vazelinle yapabilirsiniz .
bazi videolarda ole yapiolar cunku :eek:
ben ole ruj yapiorm kaydirigubbakcemile3

Uğraşıp yapana ne güzel :) zira kakao yağı çok faydalı.ben yıllarca body shop tan aldım body butterlarımı.birkaç aydır ise çok daha uygun fiyatlı bir alternatif buldum, bundan sonra ona devam ederim.watsons da satılan superdrug markasının body butter ı çok başarılı ve çok ucuz.200 ml 5.99 tl sanırım.ben kakao lusunu kullanıyorum ama kakao kokusu sevmiyorsanız farklı çeşitleri de var.

X