Alkol bağımlısı tek canlı insanoğlu değil.( Karıncalar hakkında bilmediklerimiz)

ferday

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
492
3
alkol üreten ve bütün kış boyunca bunları yiyeceklerine banarak yiyen karıncalar var.evet inanamayacaksınz karıncalar.

Karıncalar,alkol salgılayan mantar yetiştiriyorlar yuvalarında.Mantar yetişince alkol üretimi yapıyorlar.Alkol üretimi yetersiz kalınca da AFİT isimli böcekleri yuvalarına taşıyorlar.AFİT hani sarmaşıklara yapış yapış duran küçük ve yeşil böcek.Alkol salgılayan bu böcekler sayesinde karıncalar bütün kış kafayı buluyor.Tam bir alkolikler anlayacağınız.

Bununlada bitmiyor karıncalar asla kendi yuvası dışında bir yuvaya girmezler.Giren anında öldürülüyor.

çoğumuz onları öldürmek incitmek istemeyiz.Oysaki karıncaların en büyük düşmanı insan.

neden mi?

Karıncaya zarar gelmemesi için bir kenardan aldığımız ve başka bir kenara

bıraktığımız işte bu karınca bir daha yuvasına gidemiyor. Üstüne insan kokusu sindiği için diğer karıncalar tarafından parçalanarak öldürülüyor.

Karıncalar alkolik olduğu kadar yamyamlarda ama hepsi değil.Kutuplarda yaşayanlar sadece.Çoğu yuvada bazı karıncaları çok iyi besliyorlar.iri ve etli oluncada kışın aç kalma durumu olduğu zaman bütün karıncalar bu karıncayı yiyor

dün tvde karınca z vardı
devamlı yeşil bişi içiyolardı
valla merak etmiştim
alkolmüşş:roflol:

ilk defa duydum ve şaşırdım.demek benim herif karınca soyundan
geliyor,alkolu severde biraz.
ay ayy bir daha ellemem karıncalara,kokum sinmesin garibime..
birde besledikleri karınca biliyormu acaba kendisinin yenileceğini.
çok zor yaa biliyosa..ne fedakarlık allahım

X