Troid

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
Selam kızlar,bugün Doktorla randevum vardı kan ve idrar sonuçlarıma baktı ve HORMON ile ilgili olan testte guatırım olduğunu Troidimn olduğunu ve bunun düşüğe sebeb olacağını söyledi yıkıldım resmen moralim bozuldu.
2 saatir ankaradaki tüm ENDOKRİNOLOJİ Bölümlerin aramasını yapıyorum..
Biliyosunuz Sosyal Güvencem yoktu!!! Ve 150YTL ücretleri artı bir sürü tetkit yapılıyomuş!!
TSH Denilen hormon bende 14,738 çıktı..Olması gereken en yğksek 4,65müş..
Buda bebekte zeka geriliği annede düşük erken doğum gibi bir çok şeye sebeb oluyormuş..
aman dikkat edin..Kan testlerinizi yaptırın en kısa zamanda..

korkmana gerek yok. ben yıllardır uğraşıyorum bu hastalıkla. ve hergün ilaç alıyorum. üstelik şu an 3 aylık hamileyim
baştan bende korktum tsh yine yüksekti ilacı artıtrdı dktorumbakalım kontrolde belli olacak . inş. düşmüştür

korkmana gerek yok. ben yıllardır uğraşıyorum bu hastalıkla. ve hergün ilaç alıyorum. üstelik şu an 3 aylık hamileyim
baştan bende korktum tsh yine yüksekti ilacı artıtrdı dktorumbakalım kontrolde belli olacak . inş. düşmüştür

Rengin inşallah düşmüştür değerin..Birşey sormak istiyorum.Sosyal güvencen varmı senin..?hamileleğine bir sakınca yarattımı bu 3 aylık süreçte?
Ben daha bu hastalığın ne olduğunu bile anlamadım.İnternetten araştırıyorum
Birde TSH Değerin kaç canım senin??
Mümkün ise T4 VE T3 Değerinide söylermisin canım...

Barzey eşinden dolayı da mı yok canım sosyal güvencen?Merak ettim:uhm:

Evet canım..Evlenmeden önce babamın üstüneydim zaten çalışıyodumda sosyal güvencem vardı..Evlendim..Ortada kaldım..Eşiminde yok normal olarakta benimde yok..

Canım eşimin kendi adına ait emlak firması var..Ama SSK sı yok başlatmaya kalksa çok para istiyolarmış şuan ödeyecek durumda değil..Biz bu durumdaykende yeşil kart vermiyolar maalesef..Eşim yaza doğru SSK yı başlatırız dedi.Henüz para kazanamıyor bu işten canım..Hayırlısı Bakalım..Ama sağlık çok pahalıymış.Bu troid için tetkitlerle 400 buluyor..Napcaz hayırlısı bakalım canım..
Teşekkürler önerin için canım..

Selam kızlar,bugün Doktorla randevum vardı kan ve idrar sonuçlarıma baktı ve HORMON ile ilgili olan testte guatırım olduğunu Troidimn olduğunu ve bunun düşüğe sebeb olacağını söyledi yıkıldım resmen moralim bozuldu.
Biliyosunuz Sosyal Güvencem yoktu!!! Ve 150YTL ücretleri artı bir sürü tetkit yapılıyomuş!!
Buda bebekte zeka geriliği annede düşük erken doğum gibi bir çok şeye sebeb oluyormuş..

canım Çok geçmiş oLsun umarım Kötü birşey oLmaz Allahım yardımcı oLur sen dua et bol bol bende edeceğim senin İçiN gönlünü ferah tut sen rabbim neylerse güzel eyler..:teselli:

telaş yapma. 12 senedir bununla yaşıyorum ben. ilaç tedavisi ile yoluna giriyor hormanlar. hamileykende ilacı ona göre veriyolar.panik yapma yoluna girer.ayrıca 3 tane test bu ya tsh t4 t3. çok gerek duyarsa sintografi isterler.önce kan testi ama bazen direk ona göre ilaç veriyo.kimisi ilaçla tedavi oluyo ilacı kesiyo doktor. kimisi benim gibi hep ilaç alıyo. benim hiç çalışmıyor ilaçla anca dengeleniyo. çok geçmiş olsun panik yapma

canım gecmiş olsun tabi sosyal güvence olmadan yük oluyordur ama bak aynı durumu yaşayanlar en azından bebeğine bir şey olmayacagını söylüyorlar bu da güzel
umarım herşey iyi olur senin için

Teşekkürler ama düşük riskim var 1 haftadır yatıyorum yatakta.günde 9tane ilaç alıyorum...Herşeyim hayırlısı rabbimden..

canım çok geçmiş olsun niye düşük riskin var
benimde troid sorunum var benimde tsh ım 8-9 arası ve t3 t4 değerlerim normal sınırlardaydı ama bende hashimato troidi denen bi hastalık çıktı
bende yeni haöişken çok taktım çok dr dolaştım bi endokronolji uzmanı şart tahlilier yapıp ona göre ilaç verecek tsh ın düzene gircek canım stress yapma işte keşke güvncen olsaydı daha iyi olurdu
sağlık olsun inş bebeişin sana tuıtunur canım dualarım senle üzülme ve fazla hareket etme

korkacak bişey yook benimde vaar aynı sorundan 6 aydır ilaç kullanıyorum ilaç çok ucuz 3 ytl ayrıca 3 ay gidiyoor ve zararsıız. hiç bir yan etkiside yook. dr da 3 ayda bir tsh hormonuna bakıyor o kadar. bence fazla bişey tutmaz,

korkacak bişey yook benimde vaar aynı sorundan 6 aydır ilaç kullanıyorum ilaç çok ucuz 3 ytl ayrıca 3 ay gidiyoor ve zararsıız. hiç bir yan etkiside yook. dr da 3 ayda bir tsh hormonuna bakıyor o kadar. bence fazla bişey tutmaz,

Korkuyorum çünkü gebeyim.Ve bu troidden dolayıda düşük riskim var.5gündür yatıyorum..dahada yatmam gerek..
Murgiz benim TSH 12,05 yani epey yüksekcanım.

Korkuyorum çünkü gebeyim.Ve bu troidden dolayıda düşük riskim var.5gündür yatıyorum..dahada yatmam gerek..
Murgiz benim TSH 12,05 yani epey yüksekcanım.

canım korkmaaaaaa ,,,, tam bende aynı şeyleri korkuları yaşadım inanki yaptığın stress bebeğe daha zararlı ben yaptım sen yapma canım allahın dedii olur sonuçta allah korusun bende şu an 23 haftalık gebeyim benimde 8-9 arasıydı kontrol altına alındı ve benim farklı bi hastalığımda var belirtmiştim ayrıca doğru diyon 10 dan sonrası tabiki daha tehlikeli canım ama tshı 100 falan çıkanfada oluyıo ve bu sadece düşük riski yapmıyo erken doğum ve bebekte zeka geriliği gibi şeylerde yapıyo barzeycim ama sen bu riski yatarak atlatamazsın sana yat diye drumu dedi bilemem ama yapman gereken tek şey endokronoloji uzmanına gidip bu hormonu düşürmek bence zaman kaybetmeden bu uzmana git canım başka yolu yok eğer endokronoloji uzmanına gidemiyosan bi dahiliye uzmanına da gidebilirsin ama iyi olmallı oda gebelikte drun yapacağı tek şey ilaç dozu ayarlamak bunun için ilk aylarda sık sık test yapacaksın,mesela bi doz ayarlayacak 15 gün sonradra göre değişir süre9] bidaha kan verecen sonra onba göre tekrar ayarlayacak sonra 1 ay sonra felan bi daha tahlil yapılacak eğer normale geldiyse doz sabitlenecek ondan sonra daha gebelikte hiç çağırmaysdabiklir çağırabilirde benim yaklaşık 3 aydr sabit doz hamileliğim boyunca sabitlend daha gitmiyom yani başta çook gittim çoook kan verdim

Rengin inşallah düşmüştür değerin..Birşey sormak istiyorum.Sosyal güvencen varmı senin..?hamileleğine bir sakınca yarattımı bu 3 aylık süreçte?
Ben daha bu hastalığın ne olduğunu bile anlamadım.İnternetten araştırıyorum
Birde TSH Değerin kaç canım senin??
Mümkün ise T4 VE T3 Değerinide söylermisin canım...

cnm ssk lıyım. özel doktoa gitmiyorum. 6 yıldır aynı doktoruma gidiyorum. ama arada üniversitede özel bi doktor var ona gidip sonuçlarımı gösteriyorum. çünkü benim doktorumun hocası o

birde ben ameliyat oldum 6 yıl önce. arkasından radyasyon tadavisi gördüm. şu an 3 aylık hamileydim ve istemeden hamile kaldım çünkü bu yıl taramam olacaktı. ama nasip
doktoruma gittim tsh 25 çıktı . düşünsensenize 25. İLACI 2 ALIYODUM 3 E ÇIKARDILAR. BAKALIM BUGÜN YİNE SONUÇ ALCAM NE ÇIKCAK BİLMİYOM. BENİM DAHA TEHLİKELİ ANLAYACAĞINIZ. KIZLAR

canımm korkma benımde tsh 13,00 dı en yükseyi ama 4,5 senedir ilaç içiyorum son bir senedir rayına oturdu hiç yükselmiyor artık.....

hamile değilsen hemen başla ilaca ve dr kontrolü vesonunda senınde düşecek bak gör....milletin 100,00 lerde seyrediyor bizimki düşük canım korkma o yüzden sorun olmaz......numunenın endokrinine gidiyorum güzel orası....randevu alıyorsun telefonla ama...

hamileymişsin..hamileykende kontrol ediliyor merak etme birde o kadar yüksek değil korkma bence.....

X