eşi klomen tedavisi gören varmı arkadaşlar?

H

hanice

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar eşim iki aydır klomen kullanıyor sperm değerleri düşük olduğundan aranızda klomen kullanıp sonuç alan varmı

benimde esim sipermini ölctürdü doktor normal kişininkiyüzde 60 sa esiminkiyüzde otuz yedi bu yüzden vitamin hapı verdi 3 ay kulanmasını söyledi bekliyorum benimde bebişim olmuyo sizin esinize doktor ne dedi cev. bek. arkadasım

benim eşimde de oligospermi vardı ve klomen başladılar ama ne kader meğer eşimde Faktör 5 Leiden gen mutasyon taşıyıcılığı varmış yani pıhtılaşma eğilimi yapan bir kan hastalığının taşıyıcısı...Klomen provake etmiş ve her şiki kolunda pıhtılaşma oldu 1 hafta hastanede yattı 1 yıl ilaç kullandı... O nedenle biz fayda değil zarar gördük.. ama merak etmeyin bu hastalık nadir görülüyor.. yinede aklınızda olsun anormal giden bişi olursa eşinizde hatırlarsınız...

selam arkadaşlar ben yeniyim.klomen e bu ay başladım ama dr kullanmadan önce ve sonrası ilişkide bulunmayın dedi size de öle bişey dedimi

benim eşimde sperm değerleri düşüktü bize tüp bebek dediler ama biz başka bir doktora gittim eşimin sperm değerlerinde hamile kalma şansı olduğunu söyledi bana klomen verdi ben 2 .ay kullanışıma 2,5 yıl aradan sonra hamile kaldım

canım benım de eşim klomen kullananlardan bebeğimiz olmuyor dıye doktora gıttık ve eşimin sperm sayısı nın az olduğunu soyledıler doktor 3aylık bır tedavı suresı vermıştı ben tam üç ayın sonunda hamile kaldım umarım senınkee oyle olur ne olursa olsun sen umudunu kaybetme

kusura bakma canım ya daha yenı gordum ben hiç ılaç kullanmaın canım benım eşimen kaynaklanıyordu sorun eşimin sper sayısı 17 mılyondu en az 20 mılyon olması gerekıyormuş bu yuzden doktor üç aylık bır tedavı verdı eşime bu ılaçı her gun aynı saatte aldı bır de eşim sigarayı bıraktı üç ayın sonunda hamıle kaldım bu arada doktorumuz ilişkiden sonra en az bır saat sırt ustu yatmamı ve belımın altına yastık koymam gerektığını soyledı canım sen sakın kendını uzme ınşallah rabbım sızede verecek bır bebek

benim eşimde 2 aydırklomen kullanıyor.iki yııllık evliyiz.eşimin sperm sayısı 10 milyon çıktı..şuanda hiç bir sonuç alamadık..çok üzgünümmmmm ama sabırla bekliyoruzzz

arkadaşlar biz bu sefer tüp bebek tadavisine başladık ve tutmadı eşimin sperm sayısı az 5milyon ve bende çok sağlıklıyım bana yumurta toplama işleminde yumurtalrımın kalitesi düşük dediler doktorum eşin zaten prblemli seninde kalite düşük çıktı çok şaşırttın bizi dediler bana tedavi aşlamaya karar verdiğiizde ilaç dozu 300 ayarlayıp öyle başlayacaklarmış eşimede klomen veridiler arkaşalr hamile kalabilirmiyim bu tüp bebek işi okadar çok aşamadan geçiliyorki insalar sanıyorki artık kimse çocuksuz kalmayacak çocuk sahibi olacaksınız diyorlar işin içine girince anlaşılıyor ne aşamalardan geçiliyor kolay olamuyor çocuk sahibi olmak şans işi allahım herkesi hayırlı evlat vermek nasip etsin arkadaşlar

X