hemoroid

sule-46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.403
5
Kızlar,bu sorunu yaşayan var mı.Nasıl aştınız,geçiyor mu?
Doktorum küveti yada leğeni sıcak suyla doldurup 20 şer dakikadan günde 2-3 kez oturacaksın dedi.Bi de krem yazdı ama,gebelikte güvenirliği kanıtlanmamıştır yazıyor,korkuyorum.

senağlama geçmiş olsun hiç endişelenme, bana da doktorum çok çok mecbur kalmadıkça krem kullanmayın dedi..Şeker/diabet sorununun olmaması şartıyla düzenli olarak Günde 4-5 tane kuru incir şifa vermeye yetiyor.. bizzat kullanıyorum 2-3 günde farkı farkedersin...:içelim:

canım bence de kremi kullanma
çok zor bir durum biliyorum
dönem dönem ben de yaşıyorum
ama sıcak su gerçekten işe yarıyor
geçmiş olsun

Bende ilk 3 ayda 2 kere oldu birsey yapmadim kendiliginden gecti ama 1 hafta cektim.Zordur Allah yardimcin olsun ne iyi gelir bilemiyorum valla.Gecmis olsun

Oh sağolun geçiyorsa iyi,sevindim.
Yaşamayanlara tavsiye bol su için,arkadaşların dediği gibi kayısı mı olur incir mi, yiyin.Tedbir almak lazım.Ben 1 günlük kabızlık sonucu bu durumu yaşıyorum:KK43:

bende ıkı hafta once oldu kabız olmayınca rahat ama olunca yıne tekrarlıyor

ılac kullanma canm bol bol su ıc..kayısı ye..

merhaba arkdaşlar ben bitkisel 1 sprey buldum..

adım hemomax die. macaristandan mı ne geliormus.. eminönunde bi aktardan almıştım.. fiyatıda 25ytl falandı galiba..

sabah ları 1 kere 3 kez spreyle demişti. bide yatarken ken spreyle fakat yatarken spreyden sonra sabaha kadr pamukla tampon yaptım.. bu şekilde 10 gunde falan geçti. rahatsız etmedi beni.. urunude bulum pek fazla aktarda yok .. internette

....

bu linkten bulablirsiniz. arkdaşlar ben kullandım inşallah sizlerede ii gelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ya bende de var,cok sinirlerimi bozuyor,sırf bu ndenle normal dogum dusunemez oldum:KK43:(( proctolog kullanıyorum ama fayda etmıyor,sıcak suyun bı yan etkısı olur mu acaba hamılelıgımıze?

kızlar ben de oldum nolur bana da yarm edin pat die cıkar mı bu bole ya 1 2 hftadr yanma wardı bugun meme de farkettm blmiorum psklojk mi oldu dun cok bahrtlı yemstm ondan mı bugun cnm cok yanıyo doktora gttim fitil werdi daha dgrusu ewde farkettm kullanmak istemedm cok agrım war ufacık harekette agrıo nası gecirirm simdilk kayısı incir aldım zeytinyagı dereotu bnların hepsi iyi geliomus bi an once kurtulmak istiyorm ama once bugun bseler yapmam lazm ne tawsye edersnz arkdslar sınaw haftasındayım nolur yardımmm senağlama

kızlar ben hemoroid mendilini kesfettim super bsee yola cıkcam die eczaneden aldım ilk defa orda gordum bu arada bilincli bi istek diildi onu kullndıgımdan beri hic bi sorun yok ne karnım agrıo ne kabızlık ne ishal..hijyeni saglıomus sancıları onluomus we iyilesmeyi hızlandırıomus...

bende hemoroıdden cok cektım gercekten zor hele hamılelıkte. arkadasların dedıgı gıbı sıcak su cok ıse yarıyor bırde havluyu ısıtıp bacak arana hemoroıdıne yakın bı yere koy aksam yatarken bıraz olsun dıner acın. gecmıs olsun

merhaba arkadaşlar, bu sıkıntılar bende de var fakat nasıl çare bulacam ne denediysem olmuyor :KK43: 2 gün önce tv de prof. ömer çoşkun kudret narı yağını önerdi acaba bir etkisi olur mu? bilen ya da deneyen varmı? Bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim

merhaba arkadaşlar, bu sıkıntılar bende de var fakat nasıl çare bulacam ne denediysem olmuyor :KK43: 2 gün önce tv de prof. ömer çoşkun kudret narı yağını önerdi acaba bir etkisi olur mu? bilen ya da deneyen varmı? Bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim

bende denicem onu 1 günlük kabızlık sonucu 4 gündür çekiyom acısını gece ağlıyarak uyuyom mahfetti beni allh kimseye vermesin

nerde satılıyormuş sudemebru? banada haber verirmisin canım?

nerede sdatıldığını bilmiyorum canım benim kayınvalidede vardı eşime getirttim belki faydası olur diye ama 3 gündür deniyom ama hiçbi gelişme yok yine aynıyım :çok üzgünüm:

Kızlar bende aynı sorunu yaşadım, her gün bir bardak suda 3 tane inciri ortadan bölüp akşamdan suya koydum, sabah yedim suyunuda içtim. aynı şekilde bazende akşam kayısıyı (gün kurusu, siyah olan) yaptım. 1 hafta kadar devam ettim. Ve hergün mutlaka aynı saatlerde tuvalete çıktım, gelmesede bekledim ısrarla. Bu şekilde çok rahatladım. Bağırsaklar temizlendiği için kabız olunmuyor ve çok rahatlıyorsunuz. ınşallah tekrarlamaz ama tekrarlarsada bu yöntemle idare etmeyi düşünüyorum.

bu nasıl birşeydir yaaa acıların en büyüğü :KK43: kızlar ben de aynı dertten muzdaribim nette biraz araştırma yaptım hemorx veya hemorixir diye de geçiyo bir ilaç varmış %100 çözüm diyolar hemde 3 günde çok iddialılar inanamadım acaba bu ilacı deneyen arkadaşlar var mı varsa işe yarıyormu düşüncelerini paylaşırsa sevinirim :KK30: bi de ilacın fiyatı 89TL işe yaramıyosa boş yere para ödemek istemiyorum :KK45:
herkese geçmiş olsun..

ben çareyi zeytinyağında bulmuştum. kuru incir de faydalı dediler ama bol bol zeytinyağı tüket.

Kızlar bende aynı sorunu yaşadım, her gün bir bardak suda 3 tane inciri ortadan bölüp akşamdan suya koydum, sabah yedim suyunuda içtim. aynı şekilde bazende akşam kayısıyı (gün kurusu, siyah olan) yaptım. 1 hafta kadar devam ettim. Ve hergün mutlaka aynı saatlerde tuvalete çıktım, gelmesede bekledim ısrarla. Bu şekilde çok rahatladım. Bağırsaklar temizlendiği için kabız olunmuyor ve çok rahatlıyorsunuz. ınşallah tekrarlamaz ama tekrarlarsada bu yöntemle idare etmeyi düşünüyorum.

Merhabalar... 5 yıldır hemoroid problemi yasıyordum. Ancak verdiği rahatsızlık hayat kalitemi düşürmeye başladı. Bir çok diet, beslenme şekli, spot ilaçlar kullandım. Bunların hepsi hemoroidin ilerlemesinden başka hiç bir işe yaramadı. Güvenililiğinden dolayı devlet hastanesine gittim. Dr. Hanım muayene etti ve cerrahiyi önerdi. 2 gün sonra ameliyat oldum. Spinal ile belden aşağısı uyuşturularak 45 dakika süren bir operasyon geçirdim. Bu gün 8.gün. Ağrılarım hafifledi.

illa ki doktora gitmek mi lazım ya, bende de var ama sancılı değil ve sadece çok küçük bir meme var. başka bir sıkıntı yok estetik dışında. kendiliğinden geçer mi? endişelenmeli miyim yoksa kafaya takmadan idare etmeye devam mı edeyim sizce tecrübeli kızlar?

X