Saç Uzatma Yöntemleri Saçi Örmek Uzatirmi

bende şimdi saçlarıma yağlarımı sürdüm yazıyı gördüm banada ananem derdi saçını bagla cabuk uzar flan diye topalama örmek demekki dış etkenlerden dha az etkilenip saç yıparanmıyo rhat uzuyo bunun en mantıklı acıklamsı bu bence amaan örün gitsin zararı sıfır ynii yararıda olur veya olmaz sürün bakım yağlarınızı örün gitsin zemuszemuszemuszemus

ama saçı da bi gün örüp bi gün örmemek olmaz bence eskiler her gün örüyorlar da saçları uzuyor çünkü bazı yaşlılar görüyorum saçları hala örgü ile dolaşıyorlar
yani saçımızı bugün örsek yarın işe giderken maşa yapsak ya da denize havuza girsek güneşle yıpransa olmaz ki sürekli bakım lazım bence ayrıca çok sıkı örmek saç köklerinin ayıflamasına ve saç tellerinin kopmasına sebep oluyormuş aman dikkat.. :)

ama saçı da bi gün örüp bi gün örmemek olmaz bence eskiler her gün örüyorlar da saçları uzuyor çünkü bazı yaşlılar görüyorum saçları hala örgü ile dolaşıyorlar
yani saçımızı bugün örsek yarın işe giderken maşa yapsak ya da denize havuza girsek güneşle yıpransa olmaz ki sürekli bakım lazım bence ayrıca çok sıkı örmek saç köklerinin ayıflamasına ve saç tellerinin kopmasına sebep oluyormuş aman dikkat.. :)

haklısın aslında. halamın saçları çok uzun. yani belinden de aşağı ve hiç açık görmedim, hep örülüdür...

benim annenem rahmetli babannem saçları hep örülüydü ya banyoda açar yine örürdü ikisininde saçları okadar uzunduki acaba sebebi omu ama zaten yaşlı ve kapalılar boya yok üff kafam karıştı

vallaah benim teyzemin de saçları hep örülü hem de beline kadar bu gidişle ben onun yaşında protez kullanıyor olacağım

bende son bi haftadır ormeye basladım bakalım etki edecekmi..ama sunu belirtmek istioum kızlar yazmıssınız ya surekli ormek lazım die..sacın hava almaya da ihtiyacı var surekli orulurse dokulme bile yapabilir bence..cunku bi kısımları hava almamıs olcak saglıklı olacagını dusunmuyorum
ayrıca bulabilirsem deniz suyu almak istiyorum yada bana gonderebilecek var mı aranızda?kargo ucretini ben karsılarım
:enbuyukkk:

bende aynısını duydum ama bi alakası olduğunu düşünmüorum..neler yaptım neler gene uzamıyor..ve çok dökülüyor :KK43:

Kızlar ÇÜnkÜ saÇ ÖrÜldÜĞÜnde kırılmıyor bu yÜzden Çabuk uzayabılır. SaÇımız aÇıkken gÜndÜz enseye sÜrter tararız vs. Kırılır gecede aÇıksa yastıĞa sÜrtÜnmekten kırılır ama ÖrÜldÜĞÜnde toplu olduĞu ıÇın kırılmaz. Bu yÜzden Özellıkle gece ÖrÜp yatarsanız kırılmaz daha Çabuk uzar

Doğrudur kızlar.
ben 7 yaşındayken saçımı ya küçük küçük örerdim yada yandan ikili şekilde.
gerçekten acaip uzuyor.

daha az yıprandığı için uzadığını biliyorum.küçükken saçlarımı hep toplardım daha çabuk uzuyorlardı.zaten bakım yapıp yapıp maşa düzleştirici kullanıyorsanız neyleyim ben o bakımı :S

at kuyruğu yapıp, o kuyruğu örsek olur mu.
yoksa kökünden sıkı sıkı mı örmeli?

ama bunu 7/24 uygulamak lazım. sen dışarı çıkıyorum diye düzleştirip çıkarsan eve gelince örersen olmaz. sürekli yapılmalı yani bu.

canım mantıklı dusuncek olursak sac oruldugunde daha az temas eder baska seylerle bu yuzden daha az kırılır sacı uzatıcak olan bu olur olucaksa da , dıger turlu bılmıyorum

ördükten sonra benim saçlarım daha fazla dökülüyor ve kırılıyor. onun için örmemeyi tercih ediyorum

ay cnm:a015: üzülme yaa derdin bu olsun yani,dediğimiz gibi saç uzaması kişiseldir ama entele bitkisini incele istersen sanırım işe yarıyor ve bence saçın sağlıklı olması uzun olmasından daha önemli.Saçın kısa ise çıtçıt deneyebilirsin

bencedeturkbayragi

bence doğru arkadaşlar bunun sebebi dediğiniz gibi dış etkenlere daha az maruz kalıyor. bide edindiğim bilgilere göre fön gibi saçları dipten uyarıyor ve saç çekilince biraz daha hızlı uzuyor. ama ayarını iyi ayarlamak lazım çünkü fazla sıkı olunca fazla çekme yapar buda saç dökülmesine yol açar. ben gündüzleri açık kullanıyorum. gece yatmadan hafif nemlendirip 2 yandan örüyorum. sabah açtığımda hem kıvır kıvır duruyor hemde daha gür daha kabarık ve hacimli görünüyor çok da memnunum vallahi

X