Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Kiran Için Formülü Olan Var Mi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

DML

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
200
6
ARKADAŞLAR BENİM SAÇIMDA YAKLAŞIK 11 SENEDİR SAÇ KIRAN VAR ERİK BÜYÜKLÜĞÜNDE.DOKTORA GİTTİM İLAÇ TEDAVİSİ GÖRDÜM AMA FAYDA ETMEDİ.DAHA SONRA Bİ TANIDIĞIMIZ ŞÖLE Bİ YÖNTEM UYGULADI.SAÇ OLMAYAN YERİ JİLETLE KANATTI HAFİF DAHA SONRA SARIMSAK BASTI VE KENDİ KARIŞIMI OLAN Bİ İLAÇ SÜRDÜ TABİ CANIM ÇOK YANIODU BU SIRADA.BUNU AYDA BİR KEZ OLMAK ÜZERE BEN 3KEZ YAPTIRDIM VE ORDAN TÜY ŞEKLİNDE İNCE İNCE SAÇLAR GELDİ FAKAT BİRDAHA YAPTIRAMADIM O ŞEHİRDEN TAŞINDIK VE O ACIYADA DAYANAMADIĞIM İÇİN TAKİPÇİSİ OLMADIM.
AMA BU DURUM BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİO TAM DA BAŞIMIN EN TEPESİNDE SAÇLAR KAPATIO AMA RÜZGARDA TEDİRGİN OLUORUMkafamçokkarıştı MESELA SAÇLARIMI ORTADAN AYIRAMIORUM HEP YAN KULLANIORUM.
BUNLA İLGİLİ BİR YÖNTEM BİLENİNİZ VARSA,YARDIMCI OLURSA ÇOK SEVİNİRİM:1hug:

DML içim bi tuhaf oldu valla jiletle kanatmalar falan ne o onlar ya?
Hiç duymadım öyle birşeyi.
Direk sarımsağı sürmek iyi gelir diye biliyorum ben.İkiye ayırıp bastırarak tutmak ve bunu tekrarlamak geçirir diye biliyorum.Sen bu konuda ilgili sitelere bak alternatif tıpta çözümleri vardır mutlaka bitkilerle.
Bir yerde okumuştum yapan biri zeytinyağı, vazelin ve sarımsak karışımı ile çözmüş bu sorunu.Umarım iyi olur.
Geçmiş olsun canım.
:teselli:

DML içim bi tuhaf oldu valla jiletle kanatmalar falan ne o onlar ya?
Hiç duymadım öyle birşeyi.
Direk sarımsağı sürmek iyi gelir diye biliyorum ben.İkiye ayırıp bastırarak tutmak ve bunu tekrarlamak geçirir diye biliyorum.Sen bu konuda ilgili sitelere bak alternatif tıpta çözümleri vardır mutlaka bitkilerle.
Bir yerde okumuştum yapan biri zeytinyağı, vazelin ve sarımsak karışımı ile çözmüş bu sorunu.Umarım iyi olur.
Geçmiş olsun canım.
:teselli:

evet canım canım çok yanmıştı benim de.o jiletle yani ustura gibi kesici bi aletle orayı hafif tahriş ediodu adam sarımsak ve diğer karışım daha ii saç diblerine yensin die.ay ne biliim ya yani öle bi durum ki yani en başlarda çok bunalıma girmiştim bir gecede saçlarım dökülmüştü ve tamda ergenlik dönemimdi.hep toplamak zorunda kalıodum saçlarımı işte bu durumdan kurtulmak için o acıya bile dayanmaya çalıştımsenağlama
ben bi araştıriim netten ozaman canım çok saola.s.a.s.

Merhaba,
Geçmiş olsun öncelikle. Ben de sarımsağın çok çok iyi geldiğini duydum. O bölgeyi kanatana kadar sarımsak sürebilirisn mesela. Eğer bu yöntemi yapamam diyorsan da cilthekimi adlı sitede dermatolog çok yardımcı oluyor ilaçla tedavi konusunda (ama tabi ilaçla). Dilerim düzelir durumun...

Merhaba,
Geçmiş olsun öncelikle. Ben de sarımsağın çok çok iyi geldiğini duydum. O bölgeyi kanatana kadar sarımsak sürebilirisn mesela. Eğer bu yöntemi yapamam diyorsan da cilthekimi adlı sitede dermatolog çok yardımcı oluyor ilaçla tedavi konusunda (ama tabi ilaçla). Dilerim düzelir durumun...

saol canıma.s..
evet sarımsak yöntemine tekrar başlamayı düşünüorum.inş.olur bıktım çünkü bu durumdan elim sürekli saçımda,görülecek die ödüm patlıo.:sm_confused:

benim kuzenimdede saçkıran vardı.. ceviz büyüklüğünde oda jiletle yardırıp sarımsaklı bisey sürdürdü. ama cok uzun süre yaptırmadı yanlış hatırlamıyorsam.. bi kaç kere diye biliyorum ama sonradan sacları cıktı.... bidahada olmadı...

sarımsak çok çok iyi geliyor, doğruda bir kestiğin bir parçayı o bölgeye sürebilirsin ama düzenli yapsan daha iyi olur galiba

canım öncelikle geçmiş olsun aynı şey bendede var ama bu geçici çok fazla takma kafana bişeye sıkıldığım zaman ufak oluyo ama sarımsak gerçekten iyi bende sürdüm sadece sarımsak ama doktorada gittim losyon verdi onu kullanıyorum korkma canım

evet arkadaşlar sarımsak bunun çözümü gibi duruo.haftasonu başlıcam tekrar yapmaya.bakalım inş.saçlarım yerine gelir.

canım öncelikle geçmiş olsun aynı şey bendede var ama bu geçici çok fazla takma kafana bişeye sıkıldığım zaman ufak oluyo ama sarımsak gerçekten iyi bende sürdüm sadece sarımsak ama doktorada gittim losyon verdi onu kullanıyorum korkma canım

kardelencim geçici demişsin ama benim 11 yıldır var canım bu sorunum.ilaç tedavisi gördüm ama faydası olmadı.senin nasıl yani belli dönemlerde oluo gibi yazmışsın ama anlamadım.ben 11yıldır aynı büyüklükte hala yerinde duruo :uhm:

slm DML ya şöyle söyliyim sana. sarımsak çok iyi geliyo doğru benim erkek berber arkadaşım var,gelen saçkran olan müşterilerine aynısını yapıyo ilk önce kanatıyo jiletle hafiften sonra başlıyo sarımsağı sürmeye tuzla ama.. ve herkezede iyi gelmiş.. bendede çok seyrelmeler var saçımda yani bana iyi gelirmi diye sordum sen sert bi bezle saç derinin gözeneklerinin açılmasını sağla sonra masaj gibi sür dedi...derinin mutlaka açılması gerekiyomuşki içine işlesin öyle üstünden yaparsan bi işe yaramaz demişti... ben tepelere değilde alın bölgesine yapmıştım çıkmıştı...evet iyi gelir sanada banada... sadece bu konudaki kaybımız ÜŞENMEKKKK ama ben kafaya taktım başlicam henmen... çok seyrek olduğu için.. bide yılan yağı çok iyi geliyomuş syrek saça... kesin çözümmüş yani :)

slm DML ya şöyle söyliyim sana. sarımsak çok iyi geliyo doğru benim erkek berber arkadaşım var,gelen saçkran olan müşterilerine aynısını yapıyo ilk önce kanatıyo jiletle hafiften sonra başlıyo sarımsağı sürmeye tuzla ama.. ve herkezede iyi gelmiş.. bendede çok seyrelmeler var saçımda yani bana iyi gelirmi diye sordum sen sert bi bezle saç derinin gözeneklerinin açılmasını sağla sonra masaj gibi sür dedi...derinin mutlaka açılması gerekiyomuşki içine işlesin öyle üstünden yaparsan bi işe yaramaz demişti... ben tepelere değilde alın bölgesine yapmıştım çıkmıştı...evet iyi gelir sanada banada... sadece bu konudaki kaybımız ÜŞENMEKKKK ama ben kafaya taktım başlicam henmen... çok seyrek olduğu için.. bide yılan yağı çok iyi geliyomuş syrek saça... kesin çözümmüş yani :)

evet canım oranın biraz tahriş edilmesi gerekiomuş baenim saçımı yapan da erkek kuaförüydü o da öle demişti sarımsak daha ii nufüs eder demişti.
çok haklısın aslında çaresi var ama üşendiğimizden çoğu şeyi ihmal edioruz.bende başlıcam inş.bu haftasonu bakalım bi aksilik olmazsa.
birde tuzlu sarımsakmı olması gerekiomuş canım ona göre yapayım bende:uhm:

öyle söylemişti azıcık tuz katarıs bizde napalım :) hafta sonu başlicam kolay gelsin :)

X