5 dakikada misafir ağırlama...

Pardon ama habersiz gelen misafire nasıl hazırlık yapmaya fırsatımız olacak ki, evet habersiz gelene ikram çıkartmam, o bana haber vermeyi düşünemeyecek kadar saygısızlık yapıyorsa bende ona saygı duymam, sonuçta telefon diye bişey var değil mi?
Birde herkesin misafir anlayışı farklıdır, haberli bile olsa, ev sahibinin evinde bişey yoktur belkide, zamanı olmamıştır falan.
Ayrıca misafir giden yemeye içmeyemi gidiyor. Bir çay koysun yeter ev sahibi.

Aşkım kırıntım
Farzı misal
Bir akrabanızın sizin o tarafa yolu düştü...
5dk ugrayalım aşklara dediler
Yani böle bişey de var
Geçerken ugramak gibihihoyyyt

Aşkım kırıntım
Farzı misal
Bir akrabanızın sizin o tarafa yolu düştü...
5dk ugrayalım aşklara dediler
Yani böle bişey de var
Geçerken ugramak gibihihoyyyt

Danacım tabiki istisna durumlar var,
ama bazılarının evde canı sıkılıyor bugün nereye gitsek diye düşünüyorlar haber vermeden çat kapı geliyorlar.
Ya bide öyle insanlar var ki, gidip orda burda dedikodunu yapıyorlar, "bi kuru çay verdi bişey koymadı önümüze, hazır almış ikramlıkları, tembelin teki zaten" falan diyorlar.
Benim evime haberli yada habersiz gelene meyve suyu, çay, kahve vs.. hazırlarım, hiç koymasan çerez ve meyve koyarım yani, bi çay vermekten aciz insanda yoktur herhalde.

Valla ben hamileliğin arkasına bir güzel saklanıyorum. Eşim balık delisi, o salatayı, balığı yapıyor ben zeytinyağlı, meze falan ne yaptıysam önceden onları koyuyorum sofraya. Oluyor bize akşam yemeği :)

Hele arkadaşları geldiyse, haberli ya da habersiz farketmez, sağolsunlar bir giriyorlar mutfağa, arı gibi çalışıyorlar, ben kokudan rahatsız olmiyim diye içeri bile almıyorlar. Sadece sofrayı kuruyorum :)
Sonra da bulaşıkları yıkayıp gidiyorlar. Allah hepsinden razı olsun, daha ne istiyim ben???

Benim ev her daim temiz, derli topludur..Sabah eşim 8de işe gidiyor, ben 9:30da.Onunla beraber kalkıp yatakları topluyorum, akşamdan dağıttıklarımızı topluyorum, gözüme takılan toz varsa siliyorum, tuvalete gittiğimde lavabo ve klozeti 2 dkkada parlatıyorum..Sonra üstümü giyinip çıkıyorum.Akşamdan bulaşık bırakmam kesinlikle..İkram için hep milföy hamuru bulunduruyorum dolapta.Sütlü tatlılarım da dolaptan eksik olmaz zaten.Yanına da bir çay, ardından nescafe, ohh bitti gitti bayanssulusmile

valla cok zor ben daha 1 aydir evliyim hafta sonlari hic esimle bas basa oturdugumu pek hatirlamiyorum hep cat kapi misafir yoruldum artik:eek:lmaz:

Ben misafirlerimi cumartesi günü kabul ederim. Cuma günü temizliğimi yaparım. Cumartesi sabahı erken uyanıp yemeklerimi, salatama varana kadar her şeyimi yaparım. Pazar günü dinlenirim. :)

X