Cilt Bakımı Ürünleri Buğday yağı

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
sevgii teşekkür ederim. valla yapmayı düşünüyorum ama aktardan alıcam çünkü daha önce saç bakım yağları aldım memnun kaldım ayrıca burda eczanelerde öyle yağlar yok. eğer yaparsam sonucu seninle ve diğer arkadaşlarlada paylaşırım. teşekkür ederim.

ben buğday yağı gül yağı ve kayısı yağını bir şişede bire bir karıştırıp yüzüme her gün sürüyorum çok faydasını gördüm. kayısı yağı aynı zamanda lekelerede iyi gelio .kozmetiklerde birçok kimyasal madde var oyüzden hazır kremleri hiç tercih etmiyorum kllanırsam birtek sebamed in ürünlerini kullanıyorum.

Son düzenleme:
giznur cum paylaşımın için teşekkür ederim. kayısı yağı değilde kayısı çekirdeği yağı cilde uygulanır diyolar napsam acep. birde nasıl uyguluyosun canım ıslak pamuklamı birde ne kadar bekletiyosun? sürdükten sonra güneşe çıkmak yanlış diye okudum sen nasıl yapıyosun?

ben aldım kızlar buğday yağı, kayısı çekirdeği yağı birde cildimde kızarıklıklar olduğu için aktar avakado yağı önerdi bu üçünü aldım karıştırdım çalkalayarak sürüyorum cildime her gün gayet güzel yumuşacık yapıyorlar avakado yağıda olduğu için kokusu güzel. ama kayısı çekirdeği yağı kayısı yağı değil birde sürünce güneşe çıkmayın evet güneş lekesi yapabilir evdeyken ya da gece yatmadan önce sürün sevgiler.

arkadaşlar benim cildim çok yağlı lekeler var durmadan sivilce çıkıyor napmalıyımopuyorumnanaktan

ben de aldım baya bi yağ aktardan bugün kızlar ama onları karıştırıp mı kullanmalıyım sizce???

herkes kafasına göre yazıyor hiç okumuyorsunuz galiba.
arkadaşın biri buğday yağının tüylendirdiğini yazmış.Bazıları hala soruyor. sivilceye iyi gelirmi? yok buna iyi gelirmi?Şöyle yapalım mı?....vb. diye. yüzünüzü tüylendirmesi önemli değil galiba sizin için? biraz mantıklı olunyahu?
ben buğday yağını leklerim için kullanıyordum. badem yağı gibi buda tüylendirirmi diye araştırınca bu arkadaşın yazısını buldum. şu andan itibaren vazgeçtim. çünkü gerçekten tüylerimin arttığını hissettim.
duyrulurrrrrrrrrrrrrrrrr!

Arkadaşlar neden bu kadar büyütüyorsunuz anlamıyorum...
Herkesin cilt tipi, kıl tipi farklı, cildiniz farklı şeylere yapacağı reaksiyonlar farklı. o bunu bu bunu demiş yok öyle yok böyle.

Ben de yeni kullanmaya başladım yağları. Hatta geçen gün aktardan 15 farklı şişe yağ aldım.
Makyaj için kullandığınız fondotenler bile cildinize onca zarar verirken bitkisel yağları kötülemenizi anlamıyorum.

Birisi için kötü gelen şey diğeri için iyi gelebilir. Ama sonuçta bunlar aldığımız kozmetik ürünlerine nazaran daha zararsız olduğunu düşünüyorum.

Ben de yüzüm için, portakal yağı zeytin yağı ve buğday yağını karıştırıp ama suyla inceltip kullanıyorum.
Portakl yağı sivilcelere iyi geliyor ama cildi oldukça kurutuyor.Prtakal yağının tatlı badem yağı ile kullanılması öneriliyor ancak ben badem yerine kıllara etkisi daha az olduğu için buğday yağı kullanıyorum. Çünkü badem saçlar kaçlar ve kirpik güçlendirmede daha etkili.

Bakalım sonucu ilerleyen zamanlarda göreceğim. ancak bunu almasaydım gidip kozmetik bir ürün alacaktım ama onunda iyi gelip gelmeyeceğini kötü yapıp yapmayacağını denemeden bilemem neticede.

yosun yağını keşfettim bende araştırırken arkadaşlar...ve bir forumda 3 ay kullanıp netice alan bir arkadaşın yazısını aynen kopyalıyorum ..bu arada yağlı değil miş ,o hissi vermiyormuş ve soyuyormuş cildi yosun yağı ...

kopyaladığım yazısı kişinin ve 3 aylık tecrübesi
kızlarr kızlarr ancaa zaman bulup girebildim nete
icon_smile.gif
neredeyse 3 ay olacak 1 şişe yosun yagı bitti,gün aşırı yogurt maskesi yapıldıı vee kapatıcı sürmeden kendimi özgüvensiz hisseden ben artık makyaj yapmıyorum.cildim resmen ışıldadı.çukurlarım azaldı.bi ara izelin ameliyatından yaptırmak istiyordum cildim o derece kötüydü şimdiyse aynadaki bene hayranlıkla bakıyorum.ayrıca 4 kilo da verdim pilatesle öz güvenim yerine geldi yaa ohh bee
icon_smile.gif
))
icon_pidu.gif

farklı bir yazısıkişinin maskeyi ve yosun yağı kullanımı hk..

yoğurt maskesinin içine çeyrek limon suyunu sıkıp yüzüme sürüyorum sonra kuruyor yüzümde kuruduktan sonra lifting yaparak yani elimle keseler gibi yapıp yüzümden çıkarıyorum bu aşamadan sonra biraz korkabilirsin çünkü yüzün kıpkırmızı oluyor
icon_smile.gif
ardından yüzümü bolca nemlendirip yatıyorum.uykudan önce yapman senin açından daha iyi olur çünkü cildimiz sadece uykudayken kendini yeniliyor.yosun yağını da her gece yatmadan önce yüzümü temizledikten sonra pamuk yardımıyla yüzüme sürüp masaj yaparak emilimini saglayıp uykuya dalıyorum
icon_smile.gif
bu kadarcık
icon_smile.gif
bu arada zamanım olmadı ama kantaron yagını da alıp yosun yagına ekleyerek kullanmayı düşünüyorum ...

Son düzenleme:
rouge, bu arkadaş nasıl kullanmış yosun yağını?

¤ decemBer ¤;9759179 .!.:
rouge, bu arkadaş nasıl kullanmış yosun yağını?
pamuğa damlatıp akşam sürdüm yazmış... canım ekleme yaptım üstteki yazıya...

Son düzenleme:
arkadaşlar ben 1haftadır kullanıyorum cildime , pamukla değil! parmağınıza damlatın masaj yaparak yüzünüze uygulayın yüzüm yumşacık oldu tavsiye ederim:)

kızlar leke için badem maskesi deneyelim birde.

BADEMLİ LEKE MASKESİ

Malzemeler :
1/2 çay bardağı badem
1/2 limon suyu
1 yemek kaşığı su

Hazırlanışı :

Bademler sıcak suda bekletilir ve yumuşayınca alınarak rondoya atılır. Bir yemek kaşığı su ve taze sıkılmış yarım limon suyu da rondoya eklenir ve tüm malzemeler karıştırılır. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve bir kaba alınır.
Uygulanışı :

Temiz cilde akşam yatmadan sürülür ve yirmi dakika bekletilir, ardından ılık su ile cilt temizlenir. Tercihen maske sonrası peeling yapılabilir.

Haftada bir gün uygulanır ve dört-beş haftalık kullanım sonrasında cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.

arldailar ben lekelerim için kullandığım bir yöntemi anlatmak istiyorum...
Yüzümde aşırı derecede akne izi vardı, ama aşırı elim pek rahat durmuyor...3 güne bir yapardım

Limon yağı
Kayısı çekirdeği Yağı
Buğday yağı

Limon yağını 3 damlayı geçmeyecek şekilde sürülür : Cilde göre değişir yakıyor
Üzerine kayısı çekirdeği yağı aynı miktarda : Sivilce yapıyor
Bolca buğday yağı :

Merhaba arkadaşlar,
ben buğday yağını yen, kullanmaya başladım.
pervin buldak'ın kitabını aldım.
gözaltı için patates suyu + zeytin yağı + buğday yağı .. masaj yaparak 5 dk gözaltına sürdüm.
sonra ılık suyla ıslatılmıs pamukla sildim.
1 defa yaptığım için sonuç için ne desem erken :)
gözaltı şişliği ve morluğu için faydalı demiş.
(patates suyunu: rendenin ince tarafından çiğ patatesi rendeleyerek elde ettim)

paylaşmak istedim.
sevgiler.

buğday yağı ruşeym özü değilmi ben lekelere iyi geldiğini sanıyodum

Bilemiyorum özü nedir.

Ben ciltte renk açıcı olarak (gözaltı değil ama yüzde !)

söyle bir maske kullanılyorum:
limom suyu+kabugu ; ince kıyılmıs mandanoz ; yoğurt

haftada bir bu maskeyi uyguluyorum.
15 dk ile 30 dk arası bekletiliyor. ( ciltteki nemsizliğe bağlı olarak süre değişiyor.)
ben 15 dk uyguluyorum mesela. max 20 dk.
cildi yumuşacık yapıyor.
kesinlikle sonrasındaki günlerde gündüz güneş koruyucu kullanıyorum.
günde 3 defa. sabah, öğle ,akşam dışarı çıkmadan 15 dk önce sürüyorum kremimi.
aksi takdirde sonuç alamıyorsunuz.
renk açıcı + güneş koruyucu beraber uygulanmalı.
ben değil, herkes böyle diyor arkadaşlar :KK70: tekrarda fayda var.

evet ya bende buğday yağı almak istiyorum kullananlar varsa paylaşırlarsa sevinirim

buğday yağını saçlarımda diğer yağlarla beraber kullanıyordum,gayet memnunum.yenileyici özelliğinden dolayı aklıma geldi ve yüzümde denemek istedim 2 haftadır kullanıyorum ve bu yaz güneşte kavrulan cilt rengimi açtı,berraklaştırdı yüzümü çok memnun kaldım tavsiye ederim,yüzümü gerdirmesi içinde her sürüşümde masajla ovuyorum...

Biraz geç oldu ama ben kullanıyorum cildimi temizledikten sonra direkt olarak bol miktarda buğday yağı ve üzüm çekirdeği yağı sürüyorum cilfime çok iyi geliyor sık alkol kullanmamdan dolayı göz çevrem biraz koyuydu şimdi daha açıldı gözçevremin rengi birde sıkılaştırıcı toparlayıcı etkisi var tabi istikrarlı birşekilde kullanmak gerekiyo. Birde alırken dikkat edin saf olmasına tamamen soğuk presleme yöntemiyle elde edilmiş olması şart. Ben çok memnunun bu yağlardan daha önce çok pahalı kremler kullanıyordum ama anladımki hiçbiri bukadar doğal değil.

buğday yağını uzun süredir kulllanıyorum....cilt pıgmentlerini harekete geçiriyor....ayrıca hücre yeniliyici parmağınızla masaj yaparak cilde uygulayabilirsin gece uygulamak daha iyi çünkü keskin bir kokusu var....
Marka ne öneriyorsunuz kızlar

X