Migren ve ağrısı hakkında her şey...Paylaşalım...

ne olur bı yontemı olan varsa ılac harıcı bana yazsın muhakkak bıktım bas agrısı mıgde bulantısı gorme bozuklugu gıbı bısey

ne olur bı yontemı olan varsa ılac harıcı bana yazsın muhakkak bıktım bas agrısı mıgde bulantısı gorme bozuklugu gıbı bısey

Canım çok geçmiş olsun, bu ağrının nasıl bir şey olduğunu çok iyi bilirim, ilaç dışında alternatif yöntemler var, dene bakalım belki sende işe yarar, mesela ilk aklıma gelen şu var; burdan bir arkadaş yazmıştı daha önce bende denedim ve biraz rahatlatmıştı beni..

Pamuk parçalarının arasına karabiber döküp, üzerlerinede limon kolonyası dök, ve bu pamuk parçalarını bir yemeni yardımı ile alnına sıkıca sar, pamuklar alnınla temas edecek şekilde saracaksın, sonra karanlık odada yat dinlen biraz..

Birde ensene buz torbası koy ve kafanın üstüne de sıcak havlu koy, buda bir nebze olsun işe yarıyor..

Ben biberiye çayı da içiyorum, günde 3-4 fincandan fazla içme ama, fazlası zararlı..

İbrahim Saraçoğlunun, sitesine gir orada migren için önerileri var, Arslan pençesi diye bir bitkiden bahsediyor, deneyenler memnun kalmış..

Tekrar çok geçmiş olsun, umarım işe yarar..

reklam kokan hareketler bunlar
neden aynı mesaj tüm migren topiclerine gönderilmiş
...yasakkelime

Arkadaşlar merhaba,

Migreni olan arkadaşlara çok büyük geçmiş olsun... 13 yıl önce migren teşhisi kondu bana, 16 yaşındaydım...

Öncelikle mutlaka bir nöroloğa gitmenizi öneririm. Ve eğer bulunduğunuz ilde Ağrı Merkezi varsa mutlaka başvurun. Ben Çapa Tıp Fakültesi'nin ağrı merkezinde uzun süre tedavi gördüm. Eskisi gibi değil. Artık migren ile ilgili çok iyi tedavi yöntemleri var. Migren ve Gerilim tipi ağrı olarak iki farklı ağrı tipi var. Bendeki migren atakları uzun zamandır, tedavi sonucunda yok. Artık işim sebebiyle gerilim tipi ağrı yaşıyorum. Bu ağrı içinde maalesef stres, yorgunluk çok etkili. Doktor kontrolünde ilaçlarımı kullanıyorum.

İnanın migren ağrısı çekilecek çile değil. İnsanın bütün hayatını altüst ediyor. Normal baş ağrısı gibi ilaç almak yerine doktora gitmenizi öneririm.

Sevgiler

çok geçmiş olsun...bu bilgi için çok teşekkürler...çapa ya gideyim..

off ya migren başa belaa...benimde bazen bir başlıyor agrımaya yaşamaktan soguyorum walla çok zor Allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:

kızlar ogleden berı basım agrıyor aksam arttı 8.30da zomık dıye agrı kesıcı verdı ıctım ama yaramadı taa 12 de anca dındı off ya ben ne yapıcam bırı ılac cay su bu tavsıye versın

Benim ataklarım ayda 2 ye düştü ,Ayda 7-8 atak geçiriyordum.Öğün atlamasam bu 2 atak da olmaz sanırım,çünkü yemek yemek istemediğimde ,öğn atladığımda asla affetmiyor.Dr um sağ olsun.opuyorumnanaktan

ya kızlar benim ataklarım önceden gün aşırı ve 1 saat arayla 2 kere geliyordu 1 günde:KK43: şimdi şükürler olsun 2 ayda bir geliyor ama çok yorulursam veya çok stres yaparsam birşeye. aman şu illete bir çözüm bulsalar da kurtulsak:KK43:(

Öğün atlamak, aç kalmak KESıNLıKLE tetikliyor!!! Düşünsenize; sağlıklı insanın bile başı ağrıyor, ki bizler migren hastasıyız, aç kalmamalıyız... Bir de uyku düzeni... Düzenli saatlerde yatıp kalkmalı ve gece geç saatlerde yatmamalıyız, kendimizi uymamak için asla zorlmamamalı, erken yatıp erken kalkmalıyız. ıyi dinlenmek çok önemli. 30 yıllık çilekeş olarak ben de bunu söyleyebilirim :KK43:

erbek 2004 bazan oyle agrıyorkı anlatamam ssk ya gıtttım zomık dıye bı ılac verdı o kadar

Fountain, inan ızdırabını çok çok iyi anlıyorum. Öğrencilikte de iş hayatında da büyük işkence migrenle baş etmek... Allah hepimizin yardımcısı olsun. Acaba fazla ağrı kesici kullanıyor olabilirmisin canım?! Belki farkında bile değilsin.Ama bak; Bence, hemen ilaç miktarını kesmeli, ve başağrılarını, aldığın her ilaçla birlikte not etmeyi alışkanlık haline getirmelisin. Hiç atlamada. Ben de bu sayede fark ettim, nekadar ilaç içip içmediğimi. Bir bak bakalım. Ayda kaç tane ağrı kesici içiyorsun. 10? 15? Eğer böyleyse kesinlikle hemen iyi bir doktora gidip durumunu anlatmalı ve destekleyici ilaçlarla birlikte ağrı kesici kullanımını azaltmalısın. (Tabii doktor yardımıyla)

Aynen çekmeyen de bildiğini sanır ama yanılır .. Bu ağrının eşi benzeri yok... Diğer başağrılarıyla Kıyaslanamaz bile! O başağrısı çekiyorum zannedip, ilaç içer içmez ağrısı geçenler, nekadar anlayabilir ki bizim baş belası sancımızı ?

Bende de var migren, çok erken yaşta başladı. Dayanamıyorum öyle zor ki... Laroxyl kullanıyorum uzun süredir, ona da bağımlı olduğumu farkettim. Bir bu eksikti... :1no2:

Bende de var migren, çok erken yaşta başladı. Dayanamıyorum öyle zor ki... Laroxyl kullanıyorum uzun süredir, ona da bağımlı olduğumu farkettim. Bir bu eksikti... :1no2:

o ilac cok iyi geliyor ama malesef cok kotu bagimlilik yapiyor.. gecmis olsun aama migren agrisi cekmektense o ilaca bagimli olurum daha iyi..

migren hayatımı kabusa çeviren hastalık yaklaşık 15 senedir migren ataklarıyla boğuşuyorum
üstelik normal de değil bütün tedavilerimi aksatmadan tamamladım yok yok üstesinden gelemiyorum
ama kendim de bildiğim şeylere dikkat ederek atakları asgariye indirmeye çalışıyorum
aşırı süre ayakta kalmamak
aç kalmamak
uzun süren uykusuzluk
aşırı uyumak
çikolata mesela migreni fena halde tetikler
yaz mevsimlerinde güneş ışığına maruz kalmam yarım saatliğine bile
o geceği hastane de geçirmeme yetiyor
çok yorulmam bişeye aşırı derecede sinirlenmem bittiğimin resmidir
off bide evde de halldemiyoruz olayı
doğru hastaneye nasıl bi halle gidiyosam artık direk tomografiye alıyorlar:1no2:

Allahım korusun düşmanımı bile korusun bu ağrıdan... atak sonrası avucumda saçlarım dolu oluyor hep en çok o içimi acıtır benim. eşim yanımda oturup ağlar. ben ağrıdan bayılarak uyuyorum çoğu zaman en son hatırladığımda akşam saatiyse kendime geldiğimde gün ağarmış oluyor. eskiden çok daha fazla oluyordu ama maşallah 1 senedir daha rahatım. çünkü biliyorum bana güneş, açlık, uykusuzluk , fazla tv pc , stres hiç yaramıyor. elimden geldiğince dikkat ediyorum bunlara. Allah şifamızı versin arkadaşlar sahiden çok zor çok..

Selam Kızlar, Muthiş bir doktora gittim gecen gün ağrılarıma ilk kez biri çözüm oldu.

Emel Gökmen adında bir doktor, nöral terapi uyguluyor. Internet sitesini inceleyin derim ben.

merhabalar arkadaşlar,
öncelikle forumdan çok değerli bilgiler edindim,emeğini,zamanını harcıyanlara tsk.etmek isterim.
benim şikayetim biraz değişik.1-2 yıl öncesine kadar adet dönemime yakın şiddetli baş ağrılarım oluyordu.fakat bu 6 aydır kendimde aralıklarla ki normale döndüğüm zamanlar gittikçe azalarak,sürekli yorgunluk ve bitkinlik hissediyor,sanki tansiyonum düşmüşte heran yere düşecekmişim gibi bir his ve gözlerimdede sanki biri gözlerime ışık tutuyorda gözlerimde kamaşmaya yol açıyor gibi bir durum var.bir ağrı kesici kullandığımda hersey normale dönüyor belirli bir süre sonra aynı olay tekrar ediyor.bu olay forumda okuduğum kadarıyla migren başlangıcına benziyor fakat akabinde bir baş ağrısı başlamıyor..mr çekildi doktorum migren olabilir dedi fakat ilaç başlamadı.benim gibi bir sorun yaşayan var mı?yada bilgisi olana arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.hoşçakalın.

Merhabalar, Rekra'nın internet sitesinde migren ağrıları için ürünler var. Bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle migren kepi diye bir ürün var. Kafaya geçirilen medikal bir ürün. İçerisindeki jeller sayesinde ağrıyı tedavi ediyor. Kullanan tanıdıklarım var işe yaradığını söylüyorlar.

X