Ortopedi Topuk Dikeni ?

sedaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
14
0
41
Annemin ayağında topuk dikeni var çok acı çekiyor doktora gitti birtakım ilaçlar ve kremler verdi yalnız hiç bir faydası olmadı zamanla geçer diyorlar.Bu konuda bilgisi olanlar lütfen bana yardımcı olabilirmisin?a.s.

canım medikallerde topuk dikeni için slikon seklinde topuga konulan topuk seklinde bir sey var kayınvalidem onu kullandı sürekli corabının içinde cok memnun kaldı gecti diyo şimdi cok rahatım diyo tavsiye ederim onu sana medikallerde satılıyomuş bazı eczanelerdede varmış.....

tesekkür ederim canım onuda kullanıyor doktorlar en son çare ameliyat diyor ama annem olmak istemiyor:uhm:

bencede hemen ameliyat olmasın o tabanlığı bir süre kullansın kendiliğinden geçebiliyor...geçmiş olsun..

Benim bi yakınımda o topukluğu kullandı
Birini ev terliğine yapıştırdı birini ayakkabısı ile giydi
BAşka bir tanıdıkta topukluğu kullandı
Ayrıca doktor ona topuklarına buz koymasını söyledi
KIŞ günü olmasıan rağmen uyguladı üşüye üşüye -Geçen kıştı sanırım-
Birde yere ayaklarını uzatarak oturup el parmak uçlarını ayak parmak uçlarına geçirerek geriye doğru hafif hafif germe hareketini söylemiş doktor onu uyguladı ve şimdi çok rahat artık
Öncesinde cidden çok kötüydü
Yürümekte bile zorlanıyordu ki bu genç bi insan

benim annemde de vardı topuk dikeni,silikon tabanlıklarla çok kısa sürede iyileşti canım, geçmiş olsun..

valla annemin allah yardımcısı olsun çok zorlanıyor yürümekte.Bilgileriniz için tesekkür ederim.Sizin söylediklerinizi uygulasın bakalım.bamyayı haşlayıp topuğa sarıyorlarmış onuda duyduk ama uygulamık daha:çok üzgünüm:

valla annemin allah yardımcısı olsun çok zorlanıyor yürümekte.Bilgileriniz için tesekkür ederim.Sizin söylediklerinizi uygulasın bakalım.bamyayı haşlayıp topuğa sarıyorlarmış onuda duyduk ama uygulamık daha:çok üzgünüm:

yaaaa herkes annem yakınımdiye başlıyor konuşmaya bu hastalık ilerki yaşlarda sık görülüyorda ondan herhalde ama bendede var topuk dikeni senağlama32 yaşındayım bundan 12 yıl önce bu teşhis konmuştu doktor topuk verdi silikon tarzı birşey geçti daha önce yürüyemiyordum çok zor durumdaydım devamlı kullanınca geçiyor sürekli kullansın canım geçer birde kiloluysa kilo vermesi çok iyi olur geçmiş olsun

benimde annemde vardı..annem topuguna domates sarıyodu şimdi iyi çok şükür.tabi doktorada gidiyodu bi kaç kez topuktan iğnede yaptılar.zor bi durum çok geçmiş olsun.

canım tesekkür ederim bilgileriniz için söylediklerinizi uygulayalım bakalım insallah bir faydası olur.Tabi birazda kilo vermesi gerekiyor:çok üzgünüm:uhm:

Evet genellikle orta yaşlarda oluyor ama bende de var 2-3 yıldır. Rahatsızlık vermiyor artık. Çoooo k nadiren varlığını hissettiriyor. Bana silikon olmayan yarım tabanlık vermişti dokotr. Çoğunlukla evde olduğum için aslında sadece ayakkabıda olmasının çok da manası yok ama kullandım bir süre. Hala ayakkabılarımın birinde duruyor. Benim hiç bir zaman yürüyemeyecek kadar şiddetli ağrımadı, o şekilde olanlar iğneyle vs. çözüme ulaşıyorlar bildiğim kadarıyla. Bir de verdikleri ağrı kesici ilaçlar adet düzenini bozuyor, 1 aydan fazla kullanmamıştım o yüzden. Allah herkese şifa versin.

merhaba, bendede vardi onlardan. 27 yasindaydim.cok doktorlara gittim bazilari kilondan dedi.
fakat yanlis ayakkabidanda oluyor.ben cünkü hamililigimde vücudum cok su toplamisdi ve ayaklarim sisdi.terlikle geziyordum.ayak sisince topuk terligin tam kenarina geliyor.ondan olmus bende.
silikonlu tabanliklardan kullandim 1 sene azaldi.ama careyi ortopedi doktorumda buldum.
yeni cikmis, belki türkiyedede cikmisdi.laser isinlariyla topukdaki kemigi kirdiriyorlar.acimiyor o kadar.3 kere yaptirdim ve 5-6- ay icinde gecti

son 1 aydır şiddetli topuk ağrısı çekiyorum. şimdi netten araştırdım. topuk dikeni teşhisine uyuyor. özellikle sabah kalkınca ve uzun süre oturup ayağa kalkınca artıyor. doktora gidip göstereceğim. teşhisi röntgen çekerek mi koyuyorlar. ve tedavide şu topuktan iğne olayı yada ameliyat açıkçası ürküttü beni....

son 1 aydır şiddetli topuk ağrısı çekiyorum. şimdi netten araştırdım. topuk dikeni teşhisine uyuyor. özellikle sabah kalkınca ve uzun süre oturup ayağa kalkınca artıyor. doktora gidip göstereceğim. teşhisi röntgen çekerek mi koyuyorlar. ve tedavide şu topuktan iğne olayı yada ameliyat açıkçası ürküttü beni....

Evet canm söylediğin şikayetler tam uyuyor malesef.Bendede var topuk dikeni şu an kendiliğinden yer etti topuğa sanırım hiç şikayetim yok .Rontgenle anlaşılıyor ağızdan kortizon kullandım ismini hatırlamıyorum emilen bir ilaçtı.Annemdede vardı bir iğne ile geçti.Topuktan iğne ama korkulacak bir şey değil çünki uyuşturulup yapılıyor.

X