Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
aysena2286 slm tatlım valla bende tam bilmiyorum desem yeridir doktora gittiğimizde tahlil istedi azospermi çıkınca sebebi nedir dedik küçükken ateşli hastalık geçirmiş dedi yani ateşden kaynaklanmış dedi allah büyük allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah en kısa zamanda hepimizin yüzü güler amin

Arkadaşlar ben yazılanların hepsini okuyamadım ama bence olacaklardan korkupta denemenizi ertelemeyin sonuçta biliyorsunuz hamilelikte yaşta çok önemli her açıdan yani sizin yaşınızda geçiyor her gün kayıp bir an önce harekete geçin şimdi bana uzaktan konuşması kolay demeyin ben gün kaybetmenizi istemem sonunda doktor size niye bu kadar beklediniz şu yaşta olsanız daha iyi olurdu demesin umarım hepiniz çocuk sahibi olursunuz

ayy şu anda yazdıklarını okudum inanazmazsınhaline aglamaklı oldummm sanki bu hayat insanlara nasıl yönlerini gösteriyorr senin mücadelene çokk saygı duydummm ilk önce allah izn verirse olur canım

canım..bu eklediğim yazı benim hayatımdan değil..en üsttede belirttim..başka bir siteden buldum..oraya yazmıştı..çok etkilendim..sizlere moral olsun diye buraya ekledim ama dediğin gibi bende yazının sahibini taktir ediyorum..azmin zaferiiii a.s.

bazen düşünüyorum koca evreni yaradan rabbimiz için bir bebek yaratmak o kadar kolay kı yeter kı o istesin. inşallah allah herkesin gönlüne göre verir

merhaba arkadaslar bizde eşimde azospermi olduğunu 4 gün önce öğrendik.Daha ne yapılacağını tam bilmiyoruz.Eşimin yası 27 fsh değeri 19 cıktı.Diğer hormonlar normal değerlerinde.Fiziksel muayne ve ultrasonda normal.Carsamba günü biyopsi için istanbula gidiyoruz.Lütfen sizde nasıl bir tedavi sürecindesiniz değerleriniz nasıl bana yazarmısınız .

merhaba vavelya... benimde eşim azosperm ve bizde yeni tedaviye başladık en son gittiğimiz hastanede eşimimde sperm bulundu ve şu an önümüzdeki hafta inş yumurta toplama işlemine başlanacak.Allah böyle bir duygudan kimseyi mahrum etmesin .seninde yolun açık olsunn cnm

mrb arkadaşlar bizde de azosperm sorunu var henüz bir tedaviye başlamadık ama eylülden sonra düşünüyoruz bakalım hayırlısı olsun artık. benim eşimde sperm üreten kanallardan bir tanesi yok ancak tüp bebekle olur dedi doktor mikro tese olucak.biz o zamana kadar keçiboynuzu pekmezi ve keçiboynuzu kürünü uygulıyoruz bakalım hayırlısı artık.ben hastane olarakta alman hastanesi ve emre bakırcıoğlunu düşünüyorum.kısmette varsa anne baba olmak olur allah hakkımızda hayırlı oalnı versın arkadaşlar.

mrb arkadaşlar bizde de azosperm sorunu var henüz bir tedaviye başlamadık ama eylülden sonra düşünüyoruz bakalım hayırlısı olsun artık. benim eşimde sperm üreten kanallardan bir tanesi yok ancak tüp bebekle olur dedi doktor mikro tese olucak.biz o zamana kadar keçiboynuzu pekmezi ve keçiboynuzu kürünü uygulıyoruz bakalım hayırlısı artık.ben hastane olarakta alman hastanesi ve emre bakırcıoğlunu düşünüyorum.kısmette varsa anne baba olmak olur allah hakkımızda hayırlı oalnı versın arkadaşlar.

Canım benim eşimde harnup pekmezi yiyor.Çarsamba günü neden azospermi olduğunu öğrenecez.İnsallah çözülebilecek bir problemdir.Canım size kanalın olmadığını hangi test sonucunda söylediler.Fsh kac cıktı sizde.Eğer bize tüp bebek deneme sansınız var derse bende Emre bakırcıoğlunu düşünüyorum.Çarsamba günü İstanbuldayız bakalım.Allah hepimize hayırlı olanı nasip etsin

bizim fsh 18 idi , eşim bitkisel kür falan kullanmadı ve sperm bulundu . buarada ben emre beyden hoşlanmıyorum kendi hastalarının bir kısmını tansel bey ameliyat ediyor onu duydum için ben tansel beyde başladım ve çok memnun kaldım. hatta aynı gün ameliyat olan bi arkadaş vardı emre beyin hastasıyız tansel beyin yapcağını öğrendiğimizde çok ağladım tanımıyoruz bile demişti .

bizim fsh 18 idi , eşim bitkisel kür falan kullanmadı ve sperm bulundu . buarada ben emre beyden hoşlanmıyorum kendi hastalarının bir kısmını tansel bey ameliyat ediyor onu duydum için ben tansel beyde başladım ve çok memnun kaldım. hatta aynı gün ameliyat olan bi arkadaş vardı emre beyin hastasıyız tansel beyin yapcağını öğrendiğimizde çok ağladım tanımıyoruz bile demişti .

gülencim spermi nasıl aradılar.Mikro teseylemi.Kac tane sperm bulundu?

Vavelya Canimmm Bugunlerde Istanbuldasin Seni Merak Ediyorum Gelir Gelmez Yaz Olur Mu Durum Hakkinda

merhaba vavelya... benimde eşim azosperm ve bizde yeni tedaviye başladık en son gittiğimiz hastanede eşimimde sperm bulundu ve şu an önümüzdeki hafta inş yumurta toplama işlemine başlanacak.Allah böyle bir duygudan kimseyi mahrum etmesin .seninde yolun açık olsunn cnm

canım merhaba acaba eşinin hormonları nasıldı fsh ı.eşinin azosperm olma nedeni söylendi mi...teşekkür ederim...

Merhaba arkadaşlar eşimde doğuştan kısırlık nedeniyle kromozom tahlilleri yaptırdık, kromozom tahlil sonuçlarında 46 kromozom olması gerekirken 47'nci kromozom XXY çıktı, bu yüzden anne tarafından gelen bir kromozom olan XX kromozomu yüzünden AZOSSPERMİK çıkmış bulunmakta. Bu yüzden Mikro TESA yöntemi önerdiler. Biz İzmirde tedavi yaptırıyoruz,,Eğer sizinde buna benzer bir kromozom bozukluğu varsa yazarmısınız tedavi yöntemleri ve gebe kalma olasılığı ne durumda acaba. Saygılarımlaa....

biz sanırım hastanede vavelya ile tanıştık
gelince hatırlıcak bizi kesinlikle o çünkü buraya girdini söyledini nickinide söyledi sanırım vavelya idi

predator
bizim genetik sonuclarımız temiz çıktıda , bize eğer farklılık çıksaydı mikrotese yapılmucakt
çünkü doğpacak çocuk erkek olursa oda aynı sorunlarla doğuyormuş bizim doktor sizin durumunuzda bize yapmıcaktı
siz iyi araştırın bunu

Merhaba arkadaşlar eşimde doğuştan kısırlık nedeniyle kromozom tahlilleri yaptırdık, kromozom tahlil sonuçlarında 46 kromozom olması gerekirken 47'nci kromozom XXY çıktı, bu yüzden anne tarafından gelen bir kromozom olan XX kromozomu yüzünden AZOSSPERMİK çıkmış bulunmakta. Bu yüzden Mikro TESA yöntemi önerdiler. Biz İzmirde tedavi yaptırıyoruz,,Eğer sizinde buna benzer bir kromozom bozukluğu varsa yazarmısınız tedavi yöntemleri ve gebe kalma olasılığı ne durumda acaba. Saygılarımlaa....

merhaba canım sizin durumun aynısı almanyadaki arkadaşımız melissa 78 de var.eger azosperm konusundaki mesajlara bakarsan ona ulaşabilirsin...onlara da mikro tese denmiş temmuzda yapılacak ama dr sanırım çok umutlu konuşmamış...hoş azospermlilerin hepsi için genelde çok umut vermiyorlar.....:1no2:

Herkese merhaba arkadaslar.a.s.İstanbuldan bugün döndük.
Şimdi eşimin y mikrodelasyon sonucunu bekliyoruz.Çarsamba günü cıkacak.Eğer o değerler kötü cıkarsa doktor ameliyata gerek yok dedi.:çok üzgünüm:Şansımız yokmus o zaman.
Gülencim evet hastanede tanıstık.
O gün eşime 2. spermiogram yapıldı ve kesin azospermia teşisi konuldu.Emre bey gen testini isterseniz yaptırın önümüzü görelim dedi.Bakalım artık.İyi cıkarsa Ocak ayı gibi ameliyat ve yumurta takibi için tekrar istanbula gidicez:çok üzgünüm: :sm_confused:

Gülencim siz ne yaptınız ertesi gün nişantasındaki kliniğe gidicektiniz.Ne dedi doktor?
Ne zaman baslıycaksın takibe?

X