Örgü Örgü dantel hakkında bilgisi olan varsa yardım

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

edda1985

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
7.900
7
kızlarr bayanlar hanımefendiler.. :))tatlicadiarzutatlicadiarzu

ya bişey sorcam ben şuan bi dantel vitrin takımı yaptırıyorum kendime. kadın başladı yapıyo ama ben ne akdar para vercem biliyom sen araştır verirsin dedi ama hiç fikrim yok içinizde bilen varmı nekadara yapıyolar..

ip 26 ya 6 ağ ipliği ile yapıyo :teselli:

bir iplten 2 parça çıkıyo örnek fazla ip yiyo yaniii örneğimin adıda kanser örneğiymiş bi fikri olan varsa çok mutlu olurum ne akdar vereyim kadına ip başına veriliyomuş para herhalde
CADIARZU

ben 70 den aşağıya örmezdim ağ ipi kalın ama model zor
6katlı 70 numara dantel ipinin 100 gramına 3 sene önce 100 ytl alıyorlardı
tabi karar senin yaşadığınız civarda piyasayı araştırın ip satanlara falan sorun onlar genelde fiyatlardan haberdardır bir de çeyiz için piko falan ypan çeyizevleri var oralara sorabilirsiniz

Merhaba bende bu konuda bir şey sormak istiyorum. Çapa marka 60 numara 100 gr ipin yumağı ne kadara örülüyor bilen varmı acaba?

ben 70 den aşağıya örmezdim ağ ipi kalın ama model zor
6katlı 70 numara dantel ipinin 100 gramına 3 sene önce 100 ytl alıyorlardı
tabi karar senin yaşadığınız civarda piyasayı araştırın ip satanlara falan sorun onlar genelde fiyatlardan haberdardır bir de çeyiz için piko falan ypan çeyizevleri var oralara sorabilirsiniz

Canım çok saol 70 diyorsun ama ozaman çok pahalıya geliyor.. ben şuan kendime iğne oyası yaptırıyorum vitrin takımı onu 500 e yapıyo kadın..

Eger ağ ipliği ipi 70 yaparsa diyelim en az 10 parça yapcak küçük parça o eder 350 ytl .. 1 ipten 2 parça çıkıyo çünkü.. e bunun bide masa örtüsü gümüşlük örtüsü , konsol örtüsü var ozaman toplam 500 i de geçiyo .. iğne oyası daha pahalı olması gerekirken bu daha pahalı oluyo :çok üzgünüm:

üff çok karışık bir iş bu ya çeyiz işii tatlicadiarzu:)

Merhaba bende bu konuda bir şey sormak istiyorum. Çapa marka 60 numara 100 gr ipin yumağı ne kadara örülüyor bilen varmı acaba?

çapayı bildigim kadarıyla 100 - 120 arası örüyorlar..

karışmak istemem işine ama ağ ipliği gümüşlükte kalın ve kaba durur gibi geliyor hem de bu hesaba göre çok pahalıya çıkacak çok yapılmadıysa parçalar vazgeçebilirsin
70 pahalı diyorsun haklı olarak ama bir yatak örtüsü 1 milyara satıldı geçen yıl yumağı 80e falan geliyo yine de sen bilirsin
ağ ipliği perdede ve yatak örtüsünde güzel oluyor gümüşlük ve oda takımında ince iple örülen dantel daha zarif görünüyor

X