Sütüm Yetiyormu,bebeğim Kabiz Mi

iremim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
189
1
MERHABA ARKADAŞLAR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR, BEN 35 HAFTALIK DÜNYAYA GETİRDİM KIZIMI BUGÜN 14/02/2008 İTİBARİYLE 53. GÜNLÜK OLDU KIZIMIN İLK BİR HAFTA TEDBİR AMAÇLI KUVEZDE KALDI VE BU SÜREÇTE SÜTÜM GELMEDİ SONRASINDA YİNE AYNI PROBLEMİ YAŞADIM VE HALA SÜTÜMÜN YETTİĞİNE ŞÜPHELİYİM? GÜNDE İKİ ÖĞÜN MAMA VERİYORUZ HAFTADA 350 GRAM ALIYOR ACABA SÜTÜM YETERLİMİ! BİRDE KIZIM 26. GÜNÜNE KADAR HERGÜN SABAHLARI GÜNDE 1 KEZ KAKASINI YAPIYORKEN O GÜNDEN İTİBAREN YAPAMIYOR FİTİL YARDIMIYLA YAPTIRDIK DOÇ.DR DEDİKİ 1 HAFTA BEKLEYİN FİTİL VERMEYİN ZEYTİNYAĞI İÇİRİN SİZCE NE YAPMALIYIM
TEŞEKKÜRLER
kafamçokkarıştı

gunaydın canım;
ALLAH analı babalı hayırlı omurler nasıp etsın bebıse oncelıkle
mama verdıgın ıcın ve sutun yetmıyorsa tam doymadıgı ıcın kakasını yapamıyordur bende zeytınyag kullandım oyle durumda
ama sutunu cogaltmaya ugras canım mamanın tadını alırsa bırakıyor emmeyı
mınık kızım 5ayzor emdı mamayı alınca tamamen bıraktı
sutyapan seylerden yemeye calıs bos su ıc,meyve suyu,sutlac,komposto,gecen kkda duydum yulafta sut yapıyormus aktardan sor.bırde sık sık ver emmese bıle cektıkce gelır
en onemlısı stresten uzak dur ve psıkolojık olarak emzırmelıyım sutum yetecek ıyı gelecek aranızdakı bagı guclendırecek gıbı telkınlerde bulun derım sana
yetmıyo dıye sıkıntıya gırersen kesılıyor emın ol
kendımden bılıyorum cok canımı sıktım oyle oldu ılk kızımda herseyı oluruna bırakmıstım 1,5yasına kadar emdı.bunu 5ay zor emzırebıldım
umarım yardımım olmustur.kolay gelsın sana bebesınıde gule gule buyut.
SEVGILILER GUNUNDE KUTLU OLSUN:)))))))
ILK MORALI BEN VEREYIM DEDIM:))))))))))

Pardon Canim Ya Bu Arada Eger Kakasini Yapamadigi Icin Agrisi Varsa Ayaklarini Toplayip Karnina Zorlaniyosa Yatir Yere Karnini Elinle Iki Parmaginla Bagirsaklarini Karnini Ov Hareketlendirir Birde Ayaklarini Karnina Dogru Hafif Hafif Bastir Oda Gazinin Cikmasina Kaka Apmasina Yardimci Olacaktir
Ben Nbu Sekilde Her Gun Aklima Estikce Yaptim Ve Nerdeyse Hic Gaz Problemi Yasamadim.kullandigin Bir Gaz Ilaci Yoksa Eger Zinkoyu Tavsiye Ederim Gunde 5 6 Kere Ver Hicisey Olmaz.icerigi Cok Iyi Ve Bu Sorununu Halleder Canim
Tekrar Dan Gecmis Olsun Size.

saf zeytinyağını deneyebilirsin aktarlarda var 1 çay kaşığı kabızlığını alır canım.gaz içinde tatlı elma yağı var yine aktarlarda ondan göbek deliğinin etrafına ve ayaklarının altına sür o da gaza iyi geliyor.

ikinizede çok teşekkür ederim arkadaşlar bu dediklerinizi uygulayacağım ,sizinde sevgililer gününüzü kutlarım....
bakalım kocişim kutluyacakmıyerimseniben

kısa yazıyorum çünkü yaramaz durmuyor çığlık çığlığa.......

sırnaşık şeylaelaelaelaelae

İremim haftada 350 gr. alıyorsa doyuyordur, az değil çünkü. Gerçi doktorun daha iyi bilir. Sütüm az deyip emzirmemezlik yapma, benimde biraz azaldı sanki ama gerçekten emdikçe geliyor, birde sürekli su içiyorum kalanı tırıvırı. Normal güzel beslen, moralini yerinde tutmaya bak, tabi bebeklerimiz ufak olduğu için uykusuzlukta dengemizi bozuyor ama ne yap ne et sürekli emzir.

bugece hiç uyumasdık sessizliği ve karanlığı zaten sevmiyor geceleri daha aktif samimiyim karnımdaykende böyleydi :))lülülülülülü hep salonda tv karşısındayız ancak öyle uyuyor beşiğine yatırdığım an! başlıyor ağlamaya bu sabah dayanamadım kayınpederle evlerine gönderdim 4 saat uyudum:) kafamçokkarıştı :nazar::nazar:

mrb kaka ve gaz sorunu için tamamen bitkisel nurse harvey surup öneririm benimde 3 aylık oglum var bizdede var bu problemler ama bu şurupla çözdük bebegim şimdi çok rahat

Eger bebeginiz gunde 4-5 kere kucuk cisini yapiyorsa bu yeteri kadar beslendigini gosteriri..doktorum soylemisti..

arkadaşların söylediklerinin hepsine katılıyorum 5/6 kere çiş yapıyorsa doyuyordur.Kabızlığa gelince benim kızm dailk başlardanormal hergün kakasını yapıyordu 4 ayında 7 günde bir bile yaptığı oldu doktorumuz normal olduğunu iç organlarının ancak düzene gireceğini söyledi şurup kullanıyoruz bir de suda eritilen bir ilaç şimdi biraz düzene girdi gibi.
Emzirmeyle ilgilide arkadaşların dediği gibi sen rahat ve stresten uzak ol bu bebeği çok etkiliyor emmese bile ver yavaş yavaş gelir.
Sağlıkla büyüt bebişini

MERHABA ARKADAŞLAR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR, BEN 35 HAFTALIK DÜNYAYA GETİRDİM KIZIMI BUGÜN 14/02/2008 İTİBARİYLE 53. GÜNLÜK OLDU KIZIMIN İLK BİR HAFTA TEDBİR AMAÇLI KUVEZDE KALDI VE BU SÜREÇTE SÜTÜM GELMEDİ SONRASINDA YİNE AYNI PROBLEMİ YAŞADIM VE HALA SÜTÜMÜN YETTİĞİNE ŞÜPHELİYİM? GÜNDE İKİ ÖĞÜN MAMA VERİYORUZ HAFTADA 350 GRAM ALIYOR ACABA SÜTÜM YETERLİMİ! BİRDE KIZIM 26. GÜNÜNE KADAR HERGÜN SABAHLARI GÜNDE 1 KEZ KAKASINI YAPIYORKEN O GÜNDEN İTİBAREN YAPAMIYOR FİTİL YARDIMIYLA YAPTIRDIK DOÇ.DR DEDİKİ 1 HAFTA BEKLEYİN FİTİL VERMEYİN ZEYTİNYAĞI İÇİRİN SİZCE NE YAPMALIYIM
TEŞEKKÜRLER
kafamçokkarıştı

canım bebeğin haftada 200 gramdan fazla alıyorsa sütün yetiyor demektir bence mama verme benimde başlarda sütüm gelmedi çok endişelendim bebeğim beslenemiyor diye bi baktım ayda 1,5 kilo alıyor yani iyi gelişiyor...benim bebeğim 3 aylık ama hala kakasını haftada 1 ya da 2 kjez yapıyor ben başlarda fitil verdim doktorum kızdı her sabah 2 çay kaşığı hakiki zeytinyağ ver dedi faydasını gördüm endişelenme bence bebeğine mama da verme...

X