sütüm yetmiyor... :(

bjk07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2007
14
0
42
arkadaşlar, sıkıntımız var. kırrkımız yeni doldu bitti, sağsağlim
fakat sıkıntımız sütüm doyurmuyor bebeğimi, süt çok iyi geliyor ama doyurmuyor. ek mamaya başladık ama hiç haz etmiyorum mama ile beslenmesine :KK43: bol bol su tüketiyorum ama yine de yetmiyor :KK43:

deneyimli annelerin vardır mutlaka bildikleri
bu konuda benimle paylaşmanızı istiyorum... lütfen..!!

canim bol bol emzir ne kadar az gelsede SIK SIK emzir bol su ic benimde erkenden sutum gitmisti ama ben pompa yapiyordum emmedigi icin yaninda da aptamil comformil kullandim gaz problemini falan da cozdu ...

Analı babalı hayırlı uzun ömürlü olsun..tahin helvası ye canım, test edildi.. özelliklede yatmadan önce yiyip yat .Allah yardımcın olsun çok sık emzirmekte çözüm olur.arz- talep meselesi.

canım bak ben yurtdışında yaşamışlığım olduğundan sana onların önerdiği bişeyi önereyim bi dene. Alkolsüz bira iç! bira mayası çok güzel süt yaparmış. aklında bulunsun ben deneyeceğim..

Alkolsüz birayı bende duymuştum çok benzer bir muadili Vitamalt diye bir içecek eczanelerde satılıyor onlarca arkadaşım denedi sütü kesinlikle artırıyor...

allah bağışlasın benim kızım beni emmedi ama pompayla 15 gün kadar sağdım öyle verdim şimdi mama kullanıyorum. ek mama kullanacaksan SMA kullanmanı tavsiye ederim.Sütünü artırmak içinde bol bol çay iç,tatlı şeyler ye ve sık sık duş al cnm faydasını görürsün

yurtdisinda anne sütünü artirmak icin hazir caylar var icerigi rezene anason ve kimyon Aktardan al karistir bende ise yariyor. Mümkünse pompa kullan bebek emmediginde oda süt üretimini artiriyor.

canım ben henüz anne değilim ama bi tarif buldum çok iyi geldiğini anlattılar bende deneyeem anne olunca inş:)))))
aynı gün içinde süt yapıyomuş
tarifi sabah akşam 1 yemek kaşığı yiyecen
tarif
6 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı süt kaymağı
1 yemek kaşığı dövülmüş ceviz
1 yemek kaşığı dövülmüş fıstık
1 yemek kaşığı polen
1 yemek kaşığı zencefil
1 çay kaşığı safran

bol su sık emzirmek gerekirse makine ile sağmak, kuru yada yeşil soğan (bazı annelerde gaza sebebiyet veriyormuş ama bende olmadı) bol sebze tüketimi ve komposto içmek (az şekerli evde kaynamış) işe yarıyor bide eczanelerde satılan süt arttırıcı hazır çaylar var bunları da dene rabbim yardımcı olsun... bebeğini güle güle büyüt...

hepinize çok teşekkür ederiz :)

hepsini deneyeceğim mutlaka, çünkü çok çaresizim.
birde göğüs ucu yanmaları, sızlama yaşıyorum, emzirme bittikten sonra göğsüme sancı yapıyor ıvranıyorum resmen, masaj yapıyorum, krem sürüyorum bir türlü iyileşmiyor.

forumu gezerken gördüm tahin yağı ve ayva çekirdeğini faydalarını paylaşılmış, deneyelim bakalım İnşallah bi işe yarar :KK43:

hepinize çok teşekkür ederiz :)

hepsini deneyeceğim mutlaka, çünkü çok çaresizim.
birde göğüs ucu yanmaları, sızlama yaşıyorum, emzirme bittikten sonra göğsüme sancı yapıyor ıvranıyorum resmen, masaj yapıyorum, krem sürüyorum bir türlü iyileşmiyor.

forumu gezerken gördüm tahin yağı ve ayva çekirdeğini faydalarını paylaşılmış, deneyelim bakalım İnşallah bi işe yarar :KK43:
canım benim bende yaşadım aynı şeyleri... ama bu yukarda yazılanlar fayda sağlıyor....dene kendin gör tatlım...ama sakın emzirmekten vazgeçme..

arkadaşlar, sıkıntımız var. kırrkımız yeni doldu bitti, sağsağlim
fakat sıkıntımız sütüm doyurmuyor bebeğimi, süt çok iyi geliyor ama doyurmuyor. ek mamaya başladık ama hiç haz etmiyorum mama ile beslenmesine :KK43: bol bol su tüketiyorum ama yine de yetmiyor :KK43:

deneyimli annelerin vardır mutlaka bildikleri
bu konuda benimle paylaşmanızı istiyorum... lütfen..!!

canım sallama ısırgan çayları varya ondan günde 2 ya da 3 tane iç süt yapıyor. kendimde içtim. bulgur pilavı ve kuru soğanı da söylerler. allah yardımcın olsun.

corekotunu havanda dovup sabahları 1 yemek kasıgı yeyıp ustune su ıcersen o da sutu artırıyormus, denemedım ama peygamber efendımızın tavsıyesıymıs ne kadar dogru bılmıyorum ama bence corekotu cok yararlı, denemekten zarar gelmez... umarım sutun artar canım saat bası emzır canım sen, 2-3 saat bekleme emzırmek ıcın ben cok sey yedım ıctım ama sutum kendı kendıne kesıldı sanırım bana gore cok (2-3 saatte bır) , bebegıme gore az emzırdım, hala aklıma geldıkce emzıremedıgıme cok uzuluyorum...bebegını gule gule buyut canım:)

canim arkadaslarin dedigine katiliyorum benimki ,1,5 saatte bir emerdi,
isirgan cayi ictim tema vakfinin vardi onu aliyordum sallama gunde 2-3 bardak ic
rezene ve anason caylarida sut yapip gazida gideriyor
son olarak ben eczaneden vitamalt aliyordum ara sira alkolsuz bira cok iyi geliyo canim ben 14 ayina kadar emzirdim dahada emerdi ama ameliyat cikisi gogsumu verdigim icin birden tiksindi,umarim saglikli uzun omurlu buyutursun bebegini

humana diye bitkisel bir çay var sütü arttırmak için kullananlar çok memnun..doktoruna danış izin verirse eczanelerde satılıyor..

X