kaynanam beni oğlundan kıskanıyormuş.yardım edin bana lütfen

Pelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
187
0
Kızlar herkese mrb...2gündur yasadığım sıkıntıya ıcımdekı yangına allah sahıt öyle kırgınımkı içim yanıyor resmen..Dün kaynımla tartısırken bana dediği su cümle(sen bu eve gelın gelıceksın bıze başkaları dıye hıtap edemezsın lafına)ben öle bırsey demedım am aonlara kalsa demısım...en onemliside kaynanam benı kıskanıyormus ve bunu bana nısanlım kendı söyledı annem bıraz senı cekemıyor gıbılerınden senın alttan aldığının farkındayım dedı...bende yenımı anladım dedım hayır sen bırseyden bahsetmeyınce ben sölemedım dedi,bende nasıl bahsedebılırdımkı dedım bırsey olunca bana dırek annenı savunmaya gecıyorsun dedım,kaynanam sureklı bana oğlunu öptüğünü anlatır,oğlu onsuz yasayamayacağını anlatır,onusz mutusz olcağını anlatır hepsı oğlum beni seviyor demek için,bunların hepsının farkındaymıs nısanlım bız bır yere gıdıceğımız zaman bırseyler cıkartması zaten en başta gelıyor,nısanlım bana dun ben senden yanayım artık uzulme buna sevınmen lazım dedı ben seni alıcam dedi,annemıde ıdare ettığın gıbı smdı et dedı napım ben dedı bana kocası ılgılenmemıs benı artık herseyı gıbı göruyor dedı bır hastaneye gıdıleceği zaman bıle nısanlım gıder hep heryere onu goturur...yanı ben senden yanayım dıyor ama napıcağımı sasırdım cok zor donemler gecırıyorum ve düğünümede 3ay kaldı..ben onu kıskandırıcak hıcbırsey yapmadım ben onun oğlula el ele bıle tutusmuyorum yanında düşünün vede altlı ustlu oturucaz nısanlımıı cok sevıyorum onsuz yasayamam ama aılesıde var napıcam ben yaaa:KK43::KK43::KK43:

Kızlar herkese mrb...2gündur yasadığım sıkıntıya ıcımdekı yangına allah sahıt öyle kırgınımkı içim yanıyor resmen..Dün kaynımla tartısırken bana dediği su cümle(sen bu eve gelın gelıceksın bıze başkaları dıye hıtap edemezsın lafına)ben öle bırsey demedım am aonlara kalsa demısım...en onemliside kaynanam benı kıskanıyormus ve bunu bana nısanlım kendı söyledı annem bıraz senı cekemıyor gıbılerınden senın alttan aldığının farkındayım dedı...bende yenımı anladım dedım hayır sen bırseyden bahsetmeyınce ben sölemedım dedi,bende nasıl bahsedebılırdımkı dedım bırsey olunca bana dırek annenı savunmaya gecıyorsun dedım,kaynanam sureklı bana oğlunu öptüğünü anlatır,oğlu onsuz yasayamayacağını anlatır,onusz mutusz olcağını anlatır hepsı oğlum beni seviyor demek için,bunların hepsının farkındaymıs nısanlım bız bır yere gıdıceğımız zaman bırseyler cıkartması zaten en başta gelıyor,nısanlım bana dun ben senden yanayım artık uzulme buna sevınmen lazım dedı ben seni alıcam dedi, annemıde ıdare ettığın gıbı smdı et dedı napım ben dedı bana kocası ılgılenmemıs benı artık herseyı gıbı göruyor dedı bır hastaneye gıdıleceği zaman bıle nısanlım gıder hep heryere onu goturur...yanı ben senden yanayım dıyor ama napıcağımı sasırdım cok zor donemler gecırıyorum ve düğünümede 3ay kaldı..ben onu kıskandırıcak hıcbırsey yapmadım ben onun oğlula el ele bıle tutusmuyorum yanında düşünün vede altlı ustlu oturucaz nısanlımıı cok sevıyorum onsuz yasayamam ama aılesıde var napıcam ben yaaa:KK43::KK43::KK43:
nasıl yani?
bunu nişanlın annesi için mi söyledi?

Daha nişanlı olmanıza rağmen, nişanlınızın kardeşleri ile tartışma yaşamışsınız. Kayınvalidenizle sorunlarınız var. Problemlerin tam olarak ne olduğunu bilemediğimden bişey diyemeyeceğim. Ancak nişanlılık döneminde değil tartışma, sizin gayet mesafeli bir ilişkiniz olmalıydı eşinizin ailesi ile. Siz haklı olsanız bile tartışmayıp, konuyu nişanlınızın halletmesini sağlamalıydınız. Eğer imkanınız varsa nişanlınızın ailesinden uzakta ev tutmaya çalışın. Şimdiden durum bu ise, evlenince huzurunuz daha da kaçabilir.

Sevgiler...

Annesinin kocası nişanlının neyi oluyor.

nişanlımın öz babası ama sorumsuz bır ınsan...

üzgünüm ama terbiyesiz bir nişanlınız varmış... :kahve:
bi insan kendi öz anne ve babası için bunları nasıl söyler aklım almadı
iyi düşün şekerim
bugün anne babasının ardından böyle ukalaca konuşan bir adam ilerde senin için de aynı şeyi yapar

iyi düşün şekerim
bugün anne babasının ardından böyle ukalaca konuşan bir adam ilerde senin için de aynı şeyi yapar

gurbaa prenses'se aynen katılıyorum canım babasının arkasından böle konuşuyosa sanada aynısını yapacak bu nasıl bi saygısızlık anlamadım valla

iyi düşün şekerim

hayır ya burdan anlatılması guc olay söle annesı zaten bas tacıdır ve hıcbırseye hayır demez esınden cok ılgılenır onla diğre kardesı ılgılenmez babası ılgılenmez hep o ılgılenır burdan ne kadar hayırlı bır evlat olduğunu cıkartın..işte oğlu sureklı onla ılgılendığı ıcın hep benm olsun ıstıyor kadın terbıyesız bence..cunku artık oğlu artık onla ılgılenmıcek artık bır sorumluluğu olucak bunları kaldrıamıyor bence evli bayanlar benı anlar..zaten bu olaylarda uzak durdum nısanlım hallettı herseyı ve bana ben sana ara dıyene kadar bızı arama dedı hayır cok mutluyuz bız bırbırımız cok sevıyoruz ya hep kaynanam mahvedıyor ben onsuz o bensız nasıl yasarız ya inanaın moralım okadar kötukı elim ne işe kalkıyor ne guce,işime bile kendımı veremez oldum

Çok kötü ya. Benim görümcemin kaynanasıda öyle söylerdi. Ben oğlumdan vazgeçmem derdi hep. Görümcesiyle hayatı zehir ettiler ona.Balık baştan kokar güzelim. ilerisini düşün ayrı şehirde olsanııız neyse dicem ama altlı üstlü oturacakmışsınız yazık etme kendine.
Hem inan bir kızın kaynıyla çekişmesi kaynanasıyla çekişmesinden çok daha berbat koyuyor adama.

durumun çok zormuş arkadaşım,evlenince dahada zorlaşacak,bende evlendim ve kaynanamın bu halleri yüzünden 3 ayda ayrıldım,oğlu onsuz yapamazmış.Aşıkmışım seviyomuşum yeni evlenmişim kaynanam için bunlar bişey ifade etmedi,Gözümün yaşına bakmadılar bile.Umarım nişanlın seni korur ve sahip çıkar.Kendi mutluluğun için size zarar vermelerine izin verme.Mutlulukların en güzeli seninle olsun... 1hug

Çok kötü ya. Benim görümcemin kaynanasıda öyle söylerdi. Ben oğlumdan vazgeçmem derdi hep. Görümcesiyle hayatı zehir ettiler ona.Balık baştan kokar güzelim. ilerisini düşün ayrı şehirde olsanııız neyse dicem ama altlı üstlü oturacakmışsınız yazık etme kendine.
Hem inan bir kızın kaynıyla çekişmesi kaynanasıyla çekişmesinden çok daha berbat koyuyor adama.

evet canım aynen öyle kı ben kaynıma asla laf söletmezken herseyıyle ılgılenırken ya öyle yanılttıkı benı anlatamam ınan allah sahıt ya tek bır kötu sözum olmamıstr ama onuda böle yapan kaynanam ben bılıyorum ya vazgecıcemde gecemıyorum cok sevıyorum dunyam yıkılır anlıomusun canm suan bıle bole ayrılık cumlelerı yazarken ağlıyorum burda nasıl yasarım onsuz offf

durumun çok zormuş arkadaşım,evlenince dahada zorlaşacak,bende evlendim ve kaynanamın bu halleri yüzünden 3 ayda ayrıldım,oğlu onsuz yapamazmış.Aşıkmışım seviyomuşum yeni evlenmişim kaynanam için bunlar bişey ifade etmedi,Gözümün yaşına bakmadılar bile.Umarım nişanlın seni korur ve sahip çıkar.Kendi mutluluğun için size zarar vermelerine izin verme.Mutlulukların en güzeli seninle olsun... 1hug

canm benm benı anlayan bırılerı oldunu bılıodum sağol ya senın esın sana sahıp cıkmadımı altlı ustlumuydunuz severekmı evlenmıstınız nasıl 3ayda ykılır yuvan yuva kurmak cok zor canm yacok uzuldum smdı ya bole seylerı duydukca mantığım bırak dıyor am aben cok sevıyorum askımı

evlenmenize 3 ay varmış iyi düşünün hemde aynı binada oturacaksınız daha evlenmeden bu tür olaylar çıkmış kıskançlıklar paylaşamamışlıklar evlendikten sonra bu olaylar dahada fazlalasacak iyi düşünün daha basında belliyken olaylar sonrası için cok iyi düşünün lütfen

hayır ya burdan anlatılması guc olay söle annesı zaten bas tacıdır ve hıcbırseye hayır demez esınden cok ılgılenır onla diğre kardesı ılgılenmez babası ılgılenmez hep o ılgılenır burdan ne kadar hayırlı bır evlat olduğunu cıkartın..işte oğlu sureklı onla ılgılendığı ıcın hep benm olsun ıstıyor kadın terbıyesız bence..cunku artık oğlu artık onla ılgılenmıcek artık bır sorumluluğu olucak bunları kaldrıamıyor bence evli bayanlar benı anlar..zaten bu olaylarda uzak durdum nısanlım hallettı herseyı ve bana ben sana ara dıyene kadar bızı arama dedı hayır cok mutluyuz bız bırbırımız cok sevıyoruz ya hep kaynanam mahvedıyor ben onsuz o bensız nasıl yasarız ya inanaın moralım okadar kötukı elim ne işe kalkıyor ne guce,işime bile kendımı veremez oldum

sizin de nişanlınızdan kalır yanınız yokmuş arkadaşım :kahve:
kaynananız olmasa bile sizden bilmem kaç yaş büyük bir kadına, bir anneye "terbiyesiz kadın" demek ne kadar sevimsiz
ben bu uslubunuzdan kayınvalidenizin değil sizin hakkınızda bilgi sahibi oldum :kahve:

anlamıyorum ben bazen insanları...
kendiniz söylüyorsunuz
kadınla ilgilenen tek bir evladı varmış
diğerleri pek umursamıyormuş
dolayısı ile kadın da onu baş tacı yapmiş haklı olarak
neden hep kendi açınızdan bakıyorsunuz olaya?
empati yapmayı deneyin lütfen
illa her konuda haklı olmak zorunda mısınız?
yarın bigün siz de anne olacaksınız
sizin de gelininiz olacak
lütfen siz kayınvalide oldugunuzda nasıl muamele görmek istiyorsanız mustakbel kayınvalidenize öyle davranınız :kahve:
kusura bakmayın ama bu hikayede tek suclunun kayınvalide oldugunu düşünmüyorum
o sizi ne kadar kıskanıyorsa siz de onu o denli kıskanıyorsunuz
hadi selametle :kahve:

gurbacık sus sen anlamazsın.Sen bekarsın.Evlenip o mertebeye ulaş öyle konuş..

bak canım nişanlının seninle konuşma tarzı benim hiç hoşuma gitmedi.ikincisi annesi ve babası hakkındaki söylemleride çok çirkin..çok iyi düşünüp karar vermen lazım..kim bilir senin içinde annesine farklı konuşuyordur belkide..iyi düşün iyi karar ver..

Acimasiz olabilirim ama yol yakinken evliligi tekrar dûsün. Onlardan sana hayir gelmez benden sana söylemesi. Nisanlin sana ne kadar sende yanayim bundan sonra dese bile, öyle olmiyacagini biliyorsun, yani nereye kadar???? Annesini tepecek hali yok. Ben olmus olsaydim çktan resti çekerdim

biz 3.5 yıl çıktık.Onu öyle çok sevdimki canımı verirdim.Evlendik ve herşey değişti.Evimiz uzak olduğu halde kaynanam eşimin dükkanına gelip onu hergün dolduruyomuş.görümcemle birlik olup bitirdiler evliliğimi.Eşimse ben 3 günlük karımınmı 25 yıllık anneminmi sözünü dinlicem dedi. İnan bunları duyacağıma ölseydim daha iyi.Sevgi aşk bitiyo tatlım,çok iyi düşün,başa çıkamayacaksan...gerisini getirmeye dilim varmıyo.En iyisini sen bilirsin...

sizin de nişanlınızdan kalır yanınız yokmuş arkadaşım :kahve:
kaynananız olmasa bile sizden bilmem kaç yaş büyük bir kadına, bir anneye "terbiyesiz kadın" demek ne kadar sevimsiz
ben bu uslubunuzdan kayınvalidenizin değil sizin hakkınızda bilgi sahibi oldum :kahve:

anlamıyorum ben bazen insanları...
kendiniz söylüyorsunuz
kadınla ilgilenen tek bir evladı varmış
diğerleri pek umursamıyormuş
dolayısı ile kadın da onu baş tacı yapmiş haklı olarak
neden hep kendi açınızdan bakıyorsunuz olaya?
empati yapmayı deneyin lütfen
illa her konuda haklı olmak zorunda mısınız?
yarın bigün siz de anne olacaksınız
sizin de gelininiz olacak
lütfen siz kayınvalide oldugunuzda nasıl muamele görmek istiyorsanız mustakbel kayınvalidenize öyle davranınız :kahve:
kusura bakmayın ama bu hikayede tek suclunun kayınvalide oldugunu düşünmüyorum
o sizi ne kadar kıskanıyorsa siz de onu o denli kıskanıyorsunuz
hadi selametle :kahve:

yaa okadar olayları bılmeden sadece burada anlatılmakla böle yorum yapmak sıze yakısmamış,benım hakkımda bılgı sahıbı olmussunuz ya sen benm yasadıklarımı kaynanama bana oğlunu anlatırken sureklı yaparsınız anne sız anne oğulsunuz derım ben hep ya sen kımsın bu tarz benle konusabılıyorsun beğenmıyorsan yorum yapmıcaksın ben onun gıbı cahıl değilim nısanlımı onla benm aramda bırakmam terbıyesız lafınıfa ya sen yada baska bır arkadas nısanlıma dedığı ıcın dedım nısanlım annesın esahop cıkıyor dedım kaynanam kıskanclık yapıyır tebıyesız lafı burda kayınvalıdeme yakısır demek ıstedım bılmeden konusma ya hosalanmıyorsan yazmıcaksın ozaman bır kere sen bekarsın benı anlayamazsnkı böle ıslerın ıcınde olan ark..benı anlıyordur umarım dılerım sende yasamazsın bu acı yasananları bunlar topluumun buyuk sorunları cunku şimdi sen selematle

X