Doğuma Hazırlık hastane çantası

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

esinsi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
28
2
45
İşte çantaya koymanız gerekenler ;

Sizin İçin,
• 2 adet gecelik
• 1 adet sabahlık
• 1 adet terlik
• 1 adet pijama
• 5 adet kilot
• 2 adet sütyen ( emzirme sütyeni olursa daha iyi olur )
• 3 çift çorap
• 3 adet el-yüz havlusu
• 2 adet lif
• taç / toka
• saç fırçası / tarak
• deodorant
• ruj (niye her listede var anlamış değilim sanki güzellik yarışmasına gidiyoruz :))
• yüz kremi
• bepanthol
• diş fırçası / diş macunu
• sabun / sıvı sabun
• kulak pamuğu
• pamuk
• hijyenik ped / doğum sonrası pedi (hasta bezi diyoruz biz buna)
• göğüs pedi
• kutu mendil
• ıslak mendil
• kitap
• fotoğraf makinesi / film (artık dijital makinalar var ama biz hala almadık )
• kamera / kaset
• bloknot / kalem
• telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
• sigorta dosyası ( özel sigortası olan varsa )
• kolonya ( mümkünse bebek kolonyası olsun bebeğede sürülür :)))

eşiniz için, (belki özelde yaparsan ve eşin refakatçin olarak kalırsa diye yazılmış)

• eşortman
• terlik
• diş fırçası
• traş takımı
• deodorant
• çorap
• çamaşır
• kitap / dergi

bebeğiniz için,

• çıkış takımı
• iç donu
• çorap
• body
• battaniye
• ana kucağı
• kusmuk bezleri
• saç fırçası / tarak
• yün patik
• eldiven

(Aslında iki tane hastane çıkışı yeter sanırım bebişe)
(Bu listede yeni doğan için ıslak mendil unutulmuş siz eklemeyi unutmayınMAYIS ANNELERİNDEN ALINTI YAPTIM...AMA BU KADAR MALZEME KAÇ ÇANTAYA SIĞAR BİLEMEM AYRICA KAÇ GÜN KALACAĞIZ Kİ HASTANEDE

yaaaa koca bavulmu taşıcaz hastaneye anlamıyorum bence bu kadar şeye gerek yok en önemlileri alsak yeterli bence.

çok abartlı çokkkkk bebege tarak
bize bir gecelik yeter birde çıkış bu ne beee

bencede çok abartılı maksimum 3 gün kalınacak sonuçta.hem hastane dağ başındamı olacak canım bi eksiklik farkedilirse sonradanda halledilir.

abartı değil aslında hepsi gerekli yani hemen hemen hepsini çantamızda götürürüz gene böyle açık açık yazınca abartı gibi olmuş

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

abartı değil aslında hepsi gerekli yani hemen hemen hepsini çantamızda götürürüz gene böyle açık açık yazınca abartı gibi olmuş

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

katiliyorum canim sana.. ...

Yok yukarda ki liste gerçekten abartılı..
Ben ilk bebeğimde hemen hemen yukardaki listeyi yanıma aldım..Sanki tatile gidiyorum ve bir ay kalacak gibi..İlk bebeklerde hep bu yoğunluk ve abartıyı yaşıyoruz..
Şimdi ki bebeğimde ise daha rahat olacağımdan eminim..Bu kadar ayrıntıya gerek yok inanın..

Önemli olan asıl ihtiyaç duyacağımız şeylerin alınması..Pijama takımı birden fazla çift olmalı..Çok gerekli oluyor,lohusa teri ve sıkıntısı ile pijama değiştirmek için can atıyorsunuz..Sonra 3 çorap,5 havlu inanaın gerek yok..Özellikle benim gibi sezeryan olacak arkadaşlar,ameliyatın verdiği bitkinlikle ne saça bakabilirler,ne ruj falan sürebilirler..Bebek heyacenı ile ve narkozdan çıkmanın verdiği bitkinlikle bebeğinizin yüzüne ancak bakabiliyorsunuz..

Yukardaki listeyi bir kat eksiltip öyle hazırlık yapınız..Özellikle sağlıklı ıslak mendil,çocuk bezi,kendimiz için hasta bezi,hoş sağlılıklı bir kolonya,bebek kıyafetleri,olaki süt veremezseniz bebeğinize(bende öyle oldu) süt pompası vs.vs. ilk aklıma gelenler..

vallaha billaha
bence cok abartili hemde o neymis oyle :)
bende birinci gebeligimde bunlarin cogu yoktu be

• yüz kremi
• bepanthol
• pamuk
• hijyenik ped / doğum sonrası pedi (hasta bezi diyoruz biz buna)
• kitap
• bloknot / kalem
• kolonya ( mümkünse bebek kolonyası olsun bebeğede sürülür :)))

eşiniz için, (belki özelde yaparsan ve eşin refakatçin olarak kalırsa diye yazılmış)

• eşortman
• terlik
• diş fırçası
• traş takımı
• deodorant
• çorap
• çamaşır
• kitap / dergi

bebek icin
• ana kucağı
• kusmuk bezleri

bunlarin hic biri yokdu bende daha cok sey var ki yokdu bende :)
ben cikistda bebegimin yatak gibi sey vardi icine koyduk onla goturduk nasil deniyorsa ona turkce :) her neyse iste
bunlarin cogu luzumsuz seyler yani

bencede biraz abartı olmuş yaaa..sanki haftalık gider gibi ama tabii herkes kendi bilir istediğini götürür..yinede paylaştığın için teşekkürler

X