bhcg en erken ne zaman yapılmalı?

benssenb

Daima Şükür !!!
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
1.306
14
41
arkadaşlar erken gebelikleri idrar testlerinden çok bhcg nin gösterdiğini hepimiz biliyoruz fakat hata yapılan bi nokta var oda bhcg nin ne zaman yapılacağı olası yumurtlama gününden kaç gün sonra yapılan bhcg kesin sonuç veriyor bunu bilenleriniz varmı?bu bütün anne adayları için önemli bir konu vereceğiniz cevap hepimiz için önem teşkil etmektedir:KK66:şimdiden teşekkür ederim sevgiyle kalın...

Canım kan testi hemen sonuç verir 2 gün sonra diyor bazı arkadaşlar ama benim öğrendiğim kadarıyla ilişkiden de değil, döllenmeden 1 hafta sonra sonuç veriyor. Yani demek istediğim şu ki ilişki esnasında değil de 2 gün sonra içinde yaşayan spermlerle hamile kalabilirsin. O yüzden 10 gün beklemek en mantıklısı bence.

ben bu konuyu çooook araştırdım...

son adetinizin ilk gününden 3 hafta sonra kesin sonuç alırsınız.buna göre yumurtlama devresindeki döllenmeden 2 hafta sonra kesin sonuç alırsınız...

araştırmamda sonra bir sitenin kadın doğum uzmanına mail attım bu konuyu aynı cevabı yazdı bana...

canım ben yumurtlamadan 1 hafta sonra kan testi yaptırmıştım negatifti ama dün yani adete 5 gün kala idrarda pozitif çıktı sonra dayanamayıp hastaneye gittik tekrar kan testi yaptırdık bu sefer sonuç pozitif.. burdan anlaşılıyo ki yumurtlamadan sonra en az 8-9 gün sonra anca rahme yerleşiyor ve o zaman bhcg salgılanmaya başlıyor

arkadaşlar ben de adetime 6 gün kala dün kan testi yaptırdım negatif, yani yumurtlamadan 8 gün sonra. Bugün dr.umla konuştum yumurtladığınız gündöllenme olmamış olabilir dedi. Yani kanda hormonlar hemen yükselmez dedi. Adet zamanında bu testlerin en kesin sonucu verdiğini söyledi. İnşallah bende de öylediir. Çünkü bebiş istiyorum.

X